Ten problem stanowi coraz większy problem na całym świecie – Nowy Artykuł

choroby celliaki

Ten problem stanowi coraz większy problem na całym świecie – Nowy Artykuł. Dziś bardzo kontrowersyjny temat, o którym bardzo się mało pisze, ale ja poruszam każdy temat, który dotyczy otyłości czy różnych chorób, które dotyczą osób zainteresowanych moim blogiem. Wszystkie artykuły poparte są badaniami.

Glifosat: środek chwastobójczy stosowany w wielu preparatach rolniczych.

Celiakia i ogólnie nietolerancja glutenu stanowią coraz większy problem na całym świecie, ale szczególnie w Ameryce Północnej i Europie, gdzie obecnie cierpi na nią około 5% populacji”, napisali naukowcy w metaanalizie blisko 300 studia.

Badanie, opublikowane w czasopiśmie Interdisciplinary Toxicology w 2013 r., Zostało całkowicie zignorowane przez media, z wyjątkiem Mother Earth News i The Healthy Home Economist.

KLIKNIJ TUTAJ PO WSPÓŁPRACĘ!

Teraz, gdy glifosat zyskuje uwagę, na jaką zasługuje, ponieważ został nazwany winnym 280 milionów dolarów w sprawie dotyczącej raka i oznaczony jako rakotwórczy przez Światową Organizację Zdrowia, być może nadszedł czas, aby przyjrzeć się roli substancji chemicznej w powiązanej chorobie.

Objawy tak zwanej „nietolerancji glutenu” i celiakii są szokująco podobne do objawów u zwierząt laboratoryjnych narażonych na glifosat, argumentują autorzy badania Anthony Samsel, niezależny naukowiec, który był konsultantem EPA w sprawie zanieczyszczenia arsenem i US Coast Guard o reakcji na zagrożenia chemiczne i Stephanie Seneff, starszy naukowiec w MIT.

Wskazują na ostatnie badania nad wpływem glifosatu na układ trawienny ryb. Zmniejszył enzymy trawienne i bakterie, zakłócił fałdy błony śluzowej, zniszczył strukturę mikrokosmków w ścianie jelita i zwiększył wydzielanie mucyny.

„Te cechy bardzo przypominają celiakię”, piszą Samsel i Seneff.

Ponadto liczba osób, u których zdiagnozowano nietolerancję glutenu i celiakię, wzrosła wraz ze wzrostem stosowania glifosatu w rolnictwie, zwłaszcza w wyniku niedawnej praktyki zraszania zbóż w herbicydu tuż przed zbiorem, która rozpoczęła się w latach 80. XX wieku i stała się rutyną w lata 90

 

Podczas gdy niektórzy sugerują, że niedawny wzrost celiakii jest spowodowany po prostu lepszymi narzędziami diagnostycznymi (które, jak widać powyżej, miały miejsce około 2000 r.), Ostatnie badania sugerują, że to coś więcej.

W 2009 r. Badacze szukali przeciwciał glutenowych w zamrożonej surowicy odpornościowej uzyskanej między 1948 a 1954 r. Dla przeciwciał glutenowych i porównali je z próbkami od dzisiejszych ludzi. Odkryli 4-krotny wzrost zachorowań na celiakię u młodszego pokolenia.

KLIKNIJ TUTAJ PO WSPÓŁPRACĘ!

Jako kolejny dowód naukowcy podają następujące punkty:

„Celiakia wiąże się z brakiem równowagi w bakteriach jelitowych, co można w pełni wyjaśnić znanym działaniem glifosatu na bakterie jelitowe”.

„Celiakia jest związana z upośledzeniem enzymów cytochromu P450. Wiadomo, że glifosat hamuje enzymy cytochromu P450. ”

„Niedobory żelaza, kobaltu, molibdenu, miedzi i innych rzadkich metali związanych z celiakią można przypisać silnej zdolności glifosatu do chelatowania tych pierwiastków”.

„Niedobory tryptofanu, tyrozyny, metioniny i selenometioniny związane z celiakią odpowiadają znanemu wyczerpaniu tych aminokwasów przez glifosat”.

„U pacjentów z celiakią występuje również zwiększone ryzyko wystąpienia chłoniaka nieziarniczego, co ma również związek z ekspozycją na glifosat”.

„Częstość występowania chłoniaków nieziarniczych wzrosła gwałtownie w większości krajów zachodnich w ciągu ostatnich kilku dekad. Statystyki z American Cancer Society pokazują wzrost o 80% od wczesnych lat siedemdziesiątych, kiedy glifosat został po raz pierwszy wprowadzony na rynek. ”

„Problemy rozrodcze związane z celiakią, takie jak bezpłodność, poronienia i wady wrodzone, można również wyjaśnić glifosatem”.

Naukowcy twierdzą, że pozostałości glifosatu w ziarnie, cukrze i innych uprawach ostatnio wzrosły prawdopodobnie z powodu rosnącej praktyki suszenia upraw tuż przed zbiorem. Tajna, nielegalna praktyka stała się rutyną wśród konwencjonalnych rolników od lat 90.

Jak na ironię, praktyka zwiększa plony poprzez zabijanie upraw. Tuż przed śmiercią rośliny uwalniają nasiona w celu rozmnażania gatunku:

„Zaczyna zaszczepiać się, gdy umiera. Podczas ostatniego westchnienia uwalnia ziarno ”, powiedział Seneff dla The Healthy Home Economist.

W przyjętej 24 października rezolucji Parlament Europejski opowiedział się za kompletnym zakazem stosowania tej substancji na terenie UE od 15 grudnia 2022 roku. Zgodnie z niewiążącą prawnie rekomendacją europosłów zakaz stosowania glifosatu w gospodarstwach domowych miałby zacząć obowiązywać natychmiast.

Morał artykułu? Musimy iść bez glifosatu, nie bez glutenu. A to oznacza ekologiczne, szczególnie jeśli chodzi o zboża i zwierzęta, które jedzą te zboża. Ćwicz i dbaj o swoją dietę, a unikniesz chorób w 100%.

KLIKNIJ TUTAJ PO WSPÓŁPRACĘ!

Do przeczytania.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk