Tarczyca – Naturalne Sposoby – Potwierdzone Metody

Tarczyca naturalna metoda

Tarczyca – Naturalne Sposoby – Potwierdzone Metody. Według American Thyroid Association, około 20 milionów Amerykanów cierpi na jakąś formę choroby tarczycy i aż 60 procent osób z tą chorobą nie jest świadomych, że cierpią z powodu tej choroby. Problemy z tarczycą mogą powodować szereg różnych problemów, które mogą znacząco wpłynąć na jakość twojego życia, takich jak skrajne zmęczenie, zaburzenia trawienia, lęk lub depresja, mgła mózgu i przyrost lub utrata wagi.

Twója tarczyca wydziela ważne hormony odpowiedzialne za kontrolowanie ważnych funkcji organizmu, w tym sposób trawienia pokarmu i sposób korzystania z energii. Kiedy spowalnia, wszystko inne też – nie tylko będziesz czuć się bardzo zmęczona, ale jest prawie niemożliwe, aby schudnąć.

Podczas gdy nie możesz kontrolować genetycznej tendencji, możesz kontrolować to, co ją karmisz, a badania wykazały, że pewne pokarmy okazały się być zdolnymi do uzyskania twojego metabolizmu, co powinno być i poprawy zdrowia tarczycy. Oczywiście w połączeniu z ćwiczeniami on-line Skype ze mną może nawet wrócić do normy Twoja waga.

1. Orzechy brazylijskie

Według badań opublikowanych w Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism, badania powiązały niskie spożycie selenu z chorobą tarczycy. Autor badania Margaret Rayman, profesor medycyny żywieniowej na University of Surrey, Guildford, Wielka Brytania, zauważyła, że ​​selen jest dobrze znany z ochrony tarczycy. „Znaczenie ma to, że wykazaliśmy, że niski poziom selenu wiąże się ze zwiększonym ryzykiem chorób tarczycy”.

Jeśli twój poziom selenu jest niski, oznacza to, że twoja tarczycy będzie musiała pracować ciężej, niż powinna, aby wytworzyć jej hormony, a twoje ciało będzie miało także trudniejszą pracę, zmieniając te hormony w formę, z której mogą korzystać twoje komórki.

Ponieważ orzechy brazylijskie są jednym z najlepszych źródeł selenu, wystarczy zaledwie kilka dziennie, aby zapewnić odpowiedni poziom składników odżywczych, co wiąże się ze zmniejszonym ryzykiem niedoczynności tarczycy i autoimmunologicznego zapalenia tarczycy. Orzech brazylijski zawiera 80 mg selenu, a większość ekspertów zaleca dzienną dawkę 200 mg, choć najlepiej jest sprawdzić u swojego lekarza, aby ustalić optymalną ilość.

Inne dobre źródła to tuńczyk, halibut, sardynki, jaja i wołowina.

2. Owoce morza

Twoja tarczyca działa na jod, jak samochód napędzany benzyną. Jeśli nie masz wystarczająco dużo, a wiele z nich ma niedobór tego składnika odżywczego, produkcja hormonów tarczycy zostanie zahamowana. Podczas gdy możesz zaspokoić codzienne zapotrzebowanie organizmu na jod poprzez spożywanie mnóstwa soli jodowanej.

Owoce morza, które są obfite w omega i łatwo dostępne w ogromnych ilościach, są uważane za pożywienie i od dawna są podstawą diety azjatyckiej. To jedna z najzdrowszych potraw, które można spożywać – mnóstwo witamin, minerałów i przeciwutleniaczy. Dodaj do swojej diety również jaja.

Wodorosty, w tym te powszechnie jedzone, takie jak arame, kelp, nori i wakame, gromadzą jod w stężeniach do 30 000 razy bardziej stężonych niż woda morska – uważane są za najbogatsze źródło naturalnie występującego jodu. Tylko jeden gram to wszystko, czego potrzebujesz, aby spełnić zalecane wymagania. Przekąski na nori posypane kroplami soli morskiej lub dodanie wakame do zupy miso to świetne sposoby na zdobycie twojego jodu.

Kolejna zaleta: spożywanie warzyw morskich może pomóc w zrzuceniu wagi, ponieważ naukowcy z Uniwersytetu w Newcastle odkryli, że związek znany jako alginian w wodorostach jest najbardziej skuteczny w zapobieganiu wchłanianiu tłuszczu w jelitach. W rzeczywistości, badania odkryły, że może zmniejszyć szybkość wchłaniania tłuszczu o 75 procent ze względu na jego działanie hamujące na enzym trawienny znany jako lipaza. To nawet przewyższa możliwości większości zabiegów przeciw otyłości dostępnych na półkach sklepowych.

3. Weź swoją witaminę D

Wiele osób cierpi na niedobór witaminy D, która oferuje ważne właściwości wzmacniające odporność i przeciwzapalne, które pomagają chronić tarczycy przed uszkodzeniem. Badania wykazały, że osoby, u których zdiagnozowano niedoczynność tarczycy, zazwyczaj cierpią z powodu niedoboru tej ważnej witaminy. Chociaż nie jest to wymagane do produkcji hormonów tarczycy, uważa się, że moduluje ona funkcję tarczycy za pośrednictwem innych szlaków.

Aby zapewnić organizmowi wystarczającą ilość witaminy D, należy nie tylko spędzać 10 do 15 minut na słońcu każdego dnia, ale można również spożywać więcej wzbogaconej witaminy D, takiej jak jogurt. Jogurt oferuje podwójną korzyść, ponieważ jest wypełniony probiotykami, które mogą pomóc zrównoważyć dobre bakterie w jelitach, które są wyłączone, gdy tarczyca nie działa prawidłowo.

4. Fasola

Fasola to uniwersalna, niedroga i bardzo pożywna żywność, która może pomóc w utrzymaniu poziomu energii, walcząc z męczącym efektem niedoczynności tarczycy. Ponieważ są one również bogate w błonnik, może to pomóc w kolejnym frustrującym działaniu ubocznym tego schorzenia: zaparciach. Fasola jest nie tylko wypełniona witaminami i minerałami, białkowymi przeciwutleniaczami i złożonymi węglowodanami, niektóre typy, takie jak fasola lima, są znane z wspierania funkcji tarczycy.

Fasola lima, czarna fasola, fasola granatowa i fasola pinto, są również bogate w jod, co stanowi kolejny ważny składnik odżywczy dla zdrowia tarczycy.

6. Chlorofil

Chlorofil to zielony barwnik, który ma zasadnicze znaczenie w procesie fotosyntezy – i badania sugerują, że jest to również istotne dla promowania naszego ogólnego stanu zdrowia. Może podnieść poziom energii, a także wykorzenić metale ciężkie, które mogą hamować funkcjonowanie tarczycy.

Pokarmy bogate w chlorofil to trawy, takie jak trawa pszeniczna – im bardziej zielone, tym lepiej, że jaskrawy odcień wskazuje na ich bogatą zawartość chlorofilu. Wheatgrass jest popularna w formie soku – każdego ranka wypij porcję, aby rozpocząć bardziej energetyczny dzień.

7. Pikantne potrawy

Używanie wielu ziół i przypraw to świetny sposób na zwiększenie metabolizmu, a także na wsparcie zdrowia tarczycy. Oferują szeroką gamę korzyści zdrowotnych, a niektóre są szczególnie wybitne w rozgrzewaniu ciała i zwiększaniu metabolizmu, takie jak papryka chili, czosnek, czarny pieprz, imbir, kurkuma i cynamon. Dodaj kolendrę tak często, jak to tylko możliwe, ponieważ pomaga pozbyć się metali, zwłaszcza rtęci, która jest znaną toksyną tarczycy.

8. Owoce cytrusowe

Tarczyca – Naturalne Sposoby – Potwierdzone Metody. Metale ciężkie, w szczególności rtęć, mogą siać spustoszenie na tarczycy, powodując zatrzymanie produkcji hormonów tarczycy, ale żywność bogata w pektyny, podobnie jak cytrusy, może naturalnie oczyścić organizm z metali ciężkich. Pektyna jest żelatynowym włóknem, które przywiera do toksycznych związków we krwi, a następnie wypłukuje je z organizmu poprzez mocz.

Według badań opublikowanych w Journal of Food Science, owoce zawierające największą ilość pektyny to owoce cytrusowe, takie jak cytryny, pomarańcze i grejpfruty. Inne badania przeprowadzone przez Amitabha Medical Clinic and Healing Centre w Sebastopol w Kalifornii wykazały, że pektyny cytrusowe zwiększają wydalanie rtęci w moczu o 150 procent. Pektyna może ograniczyć ilość tłuszczu wchłanianego przez twoje komórki, pomagając ci wygrać tę trwającą walkę.

9. Extra Virgin, organiczny olej kokosowy

Olej kokosowy jest znany z wielu korzyści, w tym z możliwości poprawy zdrowia tarczycy, ale tylko kupujcie ten oryginalny olej. Ten zdrowy olej jest tłuszczem nasyconym, składającym się przede wszystkim z średnio-łańcuchowych kwasów tłuszczowych, znanych również jako trójglicerydy o średniej długości łańcucha lub MCT, które są dobrze znane z pobudzania metabolizmu i wspomagania odchudzania. Ponieważ osoby z niską czynnością tarczycy mają trudności z utratą wagi, olej kokosowy jest szczególnie pomocny. Te MCT wspierają również funkcję tarczycy, zdrowie hormonów, zdrowie wątroby i funkcje mózgu.

Istnieje wiele sposobów dodania oleju kokosowego do diety, jeśli wcześniej go nie stosowaliście – możesz dodać kilka porcji łyżeczki do porannej kawy lub użyć go jako zamiennika w gotowaniu i pieczeniu innych olejów.

Jak sami widzicie metod jest bardzo dużo, ale wszystkie są sprawdzone i udowodnione. Zatem zacznij dodawać te metody do swojego menu.

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg Twój Dietetyk

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk