Tarczyca i jej problemy – Jak zgubić 5 kg

Tarczyca i jej problemy – Jak zgubić 5 kg. Wiele osób niedawno przeszło na mleko sojowe, bo taka jest moda. To mleko nie zawiera laktozy, w przeciwieństwie do mleka krowiego, więc jest dobrą alternatywą dla osób nietolerujących laktozy i wegan, ale nie dla osób z chorą tarczycą.

Wzbogacone mleko sojowe ma niską zawartość cholesterolu i tłuszczów nasyconych oraz wysoką zawartość wapnia, żelaza, białka i witamin z grupy B. Jednak badania wskazują, że spożywanie mleka sojowego poważnie zagraża zdrowiu.

KLIKNIJ TUTAJ PO PLAN DIETEYCZNY NA TARCZYCĘ

Oto składniki tego mleka:

Mleko sojowe (filtrowana woda, cała soja)
Cukier trzcinowy
Sól morska
Karagen

Naturalny smak
Węglan wapnia
Palmitynian witaminy A.
Witamina D2
Ryboflawina
Witamina b12

Prawdopodobnie znasz większość z nich, ale jeśli chodzi o karageninę, musisz wiedzieć, że należy ona do rodziny liniowych siarczanowanych polisacharydów ekstrahowanych. Roztwory zawierające powyżej 3% karageniny tworzą po oziębieniu żele, które po lekkim ogrzaniu przechodzą w stan płynny. Surowiec ma znaczenie również w lecznictwie jako środek śluzowy, powlekający i osłaniający, również jako emulgator i środek spęczniający w preparatyce farmaceutycznej

Są one również często stosowane w przemyśle spożywczym ze względu na ich właściwości stabilizujące, żelujące i zagęszczające. Nie ma wartości odżywczej, a nasz organizm nie może jej strawić, nawet jeśli pochodzi z naturalnego źródła. Niszczy on układ odpornościowy, ponieważ stymuluje on negatywną odpowiedź immunologiczną prowadzącą do stanu zapalnego.

Naukowcy odkryli związek między karageniną a zwiększonym rakiem jelita grubego, wraz z zapaleniem żołądkowo-jelitowym, które prowadzi do przewlekłej biegunki, IBS, okrężnicy spastycznej i zapalnej choroby jelit.

Decydujesz się na własne zdrowie, ale musisz być dobrze poinformowany o spożywanym jedzeniu. Odbyło się wiele debat dotyczących skutków spożycia mleka sojowego, ale istnieje znaczna ilość dowodów świadczących o jego niebezpiecznych skutkach ubocznych dla zdrowia.

Podaję Ci 10 dobrych powodów, aby unikać mleka sojowego:

– Produkty sojowe są bogate w aluminium, które jest toksyczne dla organizmu i ma poważny negatywny wpływ na nerki i układ nerwowy, i jest związane z chorobą Alzheimera.
– Soja jest bogata w estrogeny roślinne, znane jako fitoestrogeny, które zaburzają funkcję hormonalną i powodują niepłodność i raka piersi u kobiet.
-Soja są obciążone toksynami, które wpływają na poziom estrogenu, więc spożycie 2 szklanek dziennie znacznie zmienia hormony w ciele kobiety, zakłócając cykl menstruacyjny.
– Soja zawiera toksyczne izoflawony – genisteinę i daidzeinę, które wywołują wzrost istniejącego raka piersi.
– Soja i produkty sojowe są bogate w kwas fitynowy, który hamuje asymilację cynku, miedzi, wapnia, magnezu i żelaza.
– Pokarmy sojowe są bogate w goitrogeny, które hamują produkcję hormonów tarczycy.
– Soja jest bogata w hemaglutyninę, która jest substancją sprzyjającą krzepliwości krwi, która powoduje zlepianie się czerwonych krwinek.
– Nazotany, które są silnymi substancjami rakotwórczymi, powstają podczas suszenia rozpyłowego.
– Około 99% soi jest modyfikowane genetycznie, więc jest niezwykle bogate w pestycydy.

Podczas procesu produkcji izolatu białka sojowego i teksturowanego białka roślinnego wrażliwe białka soi są narażone na wysokie temperatury, co czyni je szkodliwymi dla trawienia człowieka.

KLIKNIJ TUTAJ PO PLAN DIETEYCZNY NA TARCZYCĘ

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk