10 sposobów jakie ma skórka od Banana 

10 sposobów jakie ma skórka od Banana. Każdego roku świat konsumuje ponad 100 miliardów bananów. Bez względu na to, czy jest to banan śniadaniowy, banan po treningu, czy też banan przed snem, my, ludzie, nie możemy uzyskać wystarczającej ilości owoców z potasem.

Mimo ogromnych ilości bananów, które jemy codziennie, niewiele wiemy o korzyściach płynących ze skóry banana – wiesz, że odrzucasz je bez zastanowienia za każdym razem, gdy gryziesz banana.

Biorąc pod uwagę, ile skór bananowych wyrzuca się każdego dnia, można by pomyśleć, że będzie więcej informacji o tym, jak je wykorzystać – poza używaniem ich jako posiłku.

Na przykład skórki banana mają wiele zastosowań, z których wiele prawdopodobnie nigdy nie brałaś pod uwagę. Oto 10 najlepszych sposobów, w jakie możesz wykorzystać swoje śmieci, aby zmienić swoje życie …

1. Redukują trądzik

Skórki bananowe zawierają witaminę C i witaminę E, a także potas, cynk i żelazo – składniki, które po połączeniu tworzą doskonały koktajl dla Twojej skóry. Te składniki odżywcze pomagają uspokoić skórę i zmniejszyć wybuchy trądziku, co oznacza, że nie ma potrzeby inwestowania niewielkiej fortuny w drogie produkty do pielęgnacji skóry!

Obierz banana i zjedz go, skórką od banana wetrzyj w twarz. Zrób tak 3 razy w tygodniu.

2. Mogą usuwać odpryski

Skórka od banana może służyć jako świetny okład dla skóry, pomagając wyciągnąć ciała obce z ciała, które zostały osadzone, takie jak odłamki.

Obierz banana i zjedz go, skórką od banana wetrzyj w ciało tam gdzie jest problem. Zrób tak 3 razy w tygodniu.

3. Mogą wybielić zęby

Wybielanie zębów to obecnie wielki biznes. Nie trzeba jednak kierować swoich pieniędzy na drogie zabiegi, które mogą ostatecznie uszkodzić szkliwo zębów. Najlepszy sposób na uzyskanie perłowego białego uśmiechu, bez wydawania ani grosza? Skórki bananowe, oczywiście.

Jak już ustaliliśmy, skórki bananów są bogate w potas, który może pomóc w zmniejszeniu żółtych plam. W przypadku codziennego stosowania, skóra banana może naprawdę zmienić Twój uśmiech!

4. Zmniejszają wygląd blizn

Skórki bananowe mają także właściwości lecznicze w wyniku działania kwasów tłuszczowych, potasu i przeciwutleniaczy. Tak więc, gdy wciera się w bliznę zaczerwienioną, podrażnioną skórę, prawdopodobnie zmniejszy się blizny. W rzeczywistości, kwasy tłuszczowe znajdujące się w skórkach bananów są często stosowane w wysokiej klasy kosmetykach mających na celu zmniejszenie blizn.

5. Mogą pomóc w leczeniu migreny

Jest kilka rzeczy gorszych niż migrena. Czasami nie ma znaczenia, ile leków przeciwbólowych wziąłaś, nie ma po prostu drżenia pulsującego uczucia w twojej głowie. Jednakże, gdy wszystkie inne drogi zostały wyczerpane, może warto spróbować skóry banana.

Stwierdzono, że zastosowanie skórki banana na czole pomaga zmniejszyć skutki migreny dzięki potasowi, który ukrywa się w skórze.

6. Redukują zmarszczki

Przeciwutleniacze i witamina C to idealna kombinacja pomagająca zmniejszyć wygląd drobnych linii i zmarszczek. I zgadnij co? Peeling bananowy rewelacyjne zastosowanie..

7. Może pomóc zmiękczyć twoje mięso

Wszyscy wiemy, że idealnym sposobem dojrzewania owoców lub awokado jest umieszczenie ich obok banana. Ale co się dzieje, gdy kładziesz mięso z bananem?

Jeśli chcesz, aby Twój stek był wilgotny i delikatny, po prostu dodaj odrobinę dojrzałego banana do swojej pieczeni. Skórka od banana zatrzymuje wilgoć przed odparowaniem, pomagając w utrzymaniu soczystości i soczystości.

8. Mogą polerować srebro

Skóra od banana może zdziałać cuda na twoim sztućcach srebrnych. Potas pomoże polerować swój srebrny rzeczy – spróbować możesz nic nie tracisz, a tylko sprawdzisz czy to prawda!

9. Świetnie nadają się do kompostowania

Dodanie skórki od banana do stosu kompostu pomoże wprowadzić więcej wapnia, magnezu, siarki, fosforanów i sodu do sterty kompostu – z których wszystkie są oczywiście niezbędne dla zdrowego wzrostu twoich roślin!

10. Mogą złagodzić swędzenie skóry

Już teraz wiesz, że skórki banana są bardzo niedoceniane. Doskonałym przykładem tego, jak są zaniedbywanym faktem jest to, że doskonale nadają się do łagodzenia podrażnionej, swędzącej skóry.

Następnym razem, gdy masz ugryzienie komara, połóż skórkę banana na miejsce ugryzienia, a zobaczysz, co mam na myśli!

Czy jesteś zaskoczona, że coś, co codziennie wyrzucasz, ma tak wiele zalet? Prawdopodobnie nie. Ale dlaczego nie przyjąć niektórych z tych środków i wykorzystać je u siebie i zaoszczędzić sobie trochę pieniędzy?

Powodzenia!

m.klos@mataleo.eu

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk