Tarczyca – 6 Efektownych sposobów na utratę wagi

Tarczyca – 6 Efektownych sposobów na utratę wagi. Na końcu tunelu znajduje się jasne światło dla wszystkich, którzy cierpią z powodu niedoczynności tarczycy. Zapomnij o tych ciężkich rozmowach o tym, jak ciężko jest stracić na wadze, gdy masz problemy z tą chorobą. Prowadzę wiele kobiet, które chorują na niedoczynność tarczycy tak jak Justynka, która ważyła 157 kg i po 2 miesiącach schudła 19 kg. Jest pod opieką lekarza i oczywiście moją. Dałyśmy sobie rok czasu, aby wrócić do normalnej wagi przy tej chorobie. 

Nie będę tu się rozpisywać na temat diety, bo to zawsze robię indywidualnie na konsultacjach osobistych w UK lub Skype na które zapraszam. Ja wiem, że Rozwiązanie jest  przed tobą. To jest w 100 procentach Twoje posiłki i Twoja aktywność, której prawdopodobnie jest brak.

Przeczytaj te małe wskazówki,  a obiecuje że Twoje zdrowsze życie będzie o wiele lepsze i w końcu zobaczysz małe zmiany.  Nadszedł czas, aby przywrócić szczęście na Twojej twarzy. 

Tarczyca znajduje się z przodu szyi i jest umiejscowiona do dolnej części krtani i górnej części tchawicy. Ma kształt podobny do motyla i składa się z dwóch płatów bocznych, połączonych w środku wąskim paskiem tkanki, zwanym cieśnią lub węziną. Chrząstka tarczowa, otaczająca tarczycę, wystaje z szyi, tworząc jabłko Adama.

Jod jest niezbędnym minerałem w naszym organizmie, jest potrzebny do produkcji hormonów tarczycy i prawidłowej przemiany materii. Jod należy do składników odżywczych, które nie są magazynowane w organizmie człowieka i musi być dostarczany wraz z dietą. Pewne ilości tego pierwiastka mogą być również absorbowane z powietrza przez układ oddechowy i skórę. Niedostateczna podaż jodu prowadzi do wystąpienia jego niedoborów w organizmie człowieka. 

Średnie zapotrzebowanie na jod dla osób dorosłych wynosi 95 μg/d. Większe zapotrzebowanie na ten pierwiastek wyznaczono dla kobiet w ciąży – 160 μg/d, i dla kobiet karmiących – 210 μg/d (Jarosz M., Bułhak-Jachymczyk B., 2008)

ZAWARTOŚĆ JODU W 100 G WYBRANYCH PRODUKTÓW SPOŻYWCZYCH Źródło: Kunachowicz H., Nadolna I., Przygoda B., Iwanow K.: Tabele składu i wartości odżywczej żywności. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2005.

Produkt jodu (μg)

Sól kuchenna, jodowana 2293,0
Dorsz świeży 110,0
mintaj świeży 103,0
makrela wędzona 40,0
ser edamski tłusty 30,0
sardynka w pomidorach 25,0
tuńczyk w oleju 25,0
orzechy laskowe 17,0
brokuły 15,0
szpinak 12,0
ser brie pełnotłusty 11,2
jaja kurze całe 9,5
płatki owsiane 5,9
czekolada mleczna 5,5
groszek zielony 4,4
salami popularne 4,1
ser twarogowy półtłusty 3,7
mleko 0,5% tł. 3,4
jogurt truskawkowy 1,5% tł. 3,3
wątroba wieprzowa 3,1
kapusta biała 3,0
fasola biała, nasiona suche 3,0
banan 2,8
bułki pszenne zwykłe 2,8
kakao 16%, proszek 2,8
chleb żytni razowy 2,7
mleko 3,5% tł. 2,7
czekolada gorzka 2,3
ryż biały 2,2

migdały 2,0
wieprzowina, karkówka 1,8
jabłko 1,6
karp świeży 1,5
wieprzowina, schab 1,5
pomarańcza 1,2
pomidor 1,1
szynka wieprzowa, gotowana 1,0
płatki kukurydziane 0,9
wołowina, pieczeń

NIEDOCZYNNOŚĆ TARCZYCY

Niedoczynność tarczycy jest to zaburzenie charakteryzujące się niedoborem hormonów tarczycy T3 (trójjodotyroniny) i T4 (tyroksyny), powodujący uogólnione zwolnienie procesów metabolicznych w organizmie człowieka. Następstwem tego niedoboru jest wiele objawów klinicznych, takich jak narastające zmęczenie i osłabienie, senność, zaburzenia pamięci, łatwe marznięcie, zaparcia oraz przyrost masy ciała. Objawy U chorych z zaawansowaną pełnoobjawową niedoczynnością tarczycy stopniowo narasta
osłabienie i zmęczenie oraz zmniejsza się tolerancja wysiłku.

# 1: Zestaw startowy

ZALECENIA ŻYWIENIOWE W NIEDOCZYNNOŚCI TARCZYCY

Zbilansowana i urozmaicona dieta stanowi podstawę zdrowego stylu życia. Osoby z niedoczynnością tarczycy w większości przypadków borykają się z problemem nadmiernej masy ciała, a często również zaburzeń lipidowych oraz trudnościami utrzymania efektów procesu odchudzania. Z tego powodu zaleca się stosowanie odpowiednio zbilansowanej diety nisko- energetycznej w oparciu o najważniejsze zasady:

1. Proces redukcji masy ciała następuje jedynie pod warunkiem ograniczenia wartości energetycznej całodziennego pożywienia, najlepiej o 500 kcal lub 1000 kcal, co powoduje spadek masy ciała odpowiednio o 0,5 kg – 1 kg w ciągu tygodnia.
2. Wartość energetyczna diety zależy między innymi od płci, stanu zdrowia, wieku i aktywności fizycznej, ale nie powinna być niższa niż podstawowa przemiana materii. To wszystko ustalam indywidualnie na konsultacjach.

Zasady spożywania posiłków

Należy spożywać 4-5 niewielkich posiłków co 3-4 godziny, pierwszy najpóźniej godzinę po wstaniu z łóżka, a ostatni 2-2,5 godziny przed pójściem spać.

Czy słyszałaś kiedyś o Morszczynie pęcherzykowatym? 

Ze względu na wysoką zawartość jodu, morszczyn jest zalecany przy niedoczynności tarczycy i wolu endemicznym. Szczególnie skuteczny jest w przypadku otyłości związanej ze zwolnioną przemianą materii występującą przy niedoczynności tarczycy.

Proszę o udostępnianie artykułu – każdemu może się przydać – dziękuje. 

Jeśli jesteś zainteresowana rozpisaniem treningu i diety na niedoczynność tarczycy napisz do mnie m.klos@btinternet.com

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk