Szokujące Fakty Picia Dietetycznej Coca- Cola

coke cola i fakty picia diet coke

Szokujące Fakty Picia Dietetycznej Coca – Cola. Łatwo zrozumieć, dlaczego ludzie piją dietetyczną wodę sodową Coca – Colę, która jest orzeźwiająca, smakuje prawie tak dobrze, jak prawdziwa i spełnia nasze pragnienia cukru, bez tych wszystkich nieznośnych kalorii. Ten przemysł warty miliard dolarów został uznany przez władze państwowe za bezpieczny, więc co może być nie tak?

Oto dlaczego: soda oczyszczona Coca – Cola ma wiele negatywnych skutków dla twojego organizmu. Aspartam ( o tym już pisałam )cyklaminian, sacharyna, acesulfam-k lub sukraloza są chemicznymi słodzikami znajdującymi się w napojach dietetycznych, które są setki razy słodsze niż zwykły cukier stołowy, a to, co robią z naszym ciałem, jest całkowicie przeciwne do produktywności.  Większość z nas pije dietetyczną Coca- Colę lub tą zwykłą.

Istnieje wiele powodów, dla których soda dietetyczna Coca – Cola jest tak samo zła jak zwykła Coca – Cola, przedstawię wam dziś 10 porad, które sprawią, że odstawisz od razu ten syf.

1)  Kiedy spożywamy te sztuczne słodziki, nie przyjmujemy tych wszystkich kalorii prawdziwego cukru. Wywołują insulinę, wysyłając nasze ciało do trybu przechowywania tłuszczu, a to powoduje przybranie na wadze. Badania z okresu dziesięciu lat wykazały, że uczestnicy, którzy pili napój dietetyczny, mieli o 70% większy wzrost obwodu talii niż ci, którzy tego nie robili, a ci, którzy wypili dwa lub więcej dziennie, mieli oszałamiający wzrost o 500%. To ogromny przyrost masy ciała dla produktu, który zawiera „dietę” w nazwie.

2) Jest szkodliwy dla twoich naczyń krwionośnych. Zespół projektu LiveScience poprosił wielu lekarzy o opinię na temat sody dietetycznej i chociaż wszyscy zgodzili się, że musimy ograniczyć spożycie cukru, jeden z lekarzy z Kolumbijskiego Uniwersytetu stwierdził, że soda dietetyczna nie jest dla nas lepsza niż zwykła soda. Odniósł się do badania, które wiązało picie Coca – Coli ze zwiększonym ryzykiem udarów, ataków serca i innych chorób naczyń krwionośnych.

3) Nie znamy efektów długoterminowych. W tym samym artykule LiveScience epidemiolog z University of Texas stwierdza, że ​​ludzie różnią się znacznie swoimi reakcjami na sztuczne słodziki i że nie można zignorować możliwości nieodwracalnych skutków kumulacji. Przyrównuje naszą ignorancję do napojów gazowanych, będąc „w trakcie eksperymentu na dużą skalę”, który obejmuje „wlewanie dużych ilości sztucznych substancji chemicznych do naszych ciał dzień po dniu”. Jak słusznie wskazuje, w jaki sposób nie mogą z tego wyniknąć żadne konsekwencje?

4) Coca – Cola ma związek z depresją. Badania przeprowadzone przez prawie ćwierć miliona osób wykazały, że przez okres dziesięciu lat osoby, które pili ten napój gazowany, były o 30% bardziej podatne na zdiagnozowanie depresji.

5) Został powiązany z cukrzycą. Zdrowie przytacza badanie, w którym uczestnicy, którzy pili tylko jedną Coca – Cola dziennie, mieli zwiększone o 36% ryzyko wystąpienia zespołu metabolicznego i cukrzycy. Zespół metaboliczny opisuje szereg stanów, w tym wysokie ciśnienie krwi, podwyższone stężenie glukozy i obwód talii.

6) Stracisz poczucie smaku. Zgodnie z profilaktyką aspartam jest 200 razy słodszy niż normalny cukier stołowy. Sukraloza (AKA Splenda) jest masywna o 600 razy słodsza. Morał historii? Twoje kubki smakowe są przytłoczone słodyczą, a inne potrawy tracą swój smak. Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Columbia pokazały również, że Coca – Cola zmienia receptory w mózgu tak, że zamiast zaspokoić głód cukru, przedłuża je.

7) Może powodować problemy z nerkami. Badanie przeprowadzone w 2009 roku na ponad 3000 kobiet wykazało związek między problemami z nerkami. Kobiety, które codziennie piły dwa lub więcej napojów gazowanych, miały nawet 30% spadek czynności nerek.

8) Aspartam jest związany z bólami głowy. Wczesne badania wiązały aspartam z migrenami i bólami głowy, zgodnie z Health. Może to działać tylko jako czynnik uruchamiający dla niektórych osób, ale jeśli cierpisz na regularne bóle głowy, warto byłoby odłożyć tę Coca – Cola i sprawdzić, czy to ma jakiś wpływ.  Badania laboratoryjne wykazały, że aspartam może zmieniać substancje chemiczne w mózgu, sygnały nerwowe i system nagrody w mózgu, prowadząc do bólów głowy.

9) Zwiększa ryzyko przedterminowego porodu. Organizacja Nutrition cytuje badanie dotyczące blisko 60 000 ciężarnych kobiet w Danii, w których jeden napój dietetyczny dziennie wiązał się z 38% zwiększonym ryzykiem porodu przedwczesnego. Cztery napoje gazowane dziennie zwiększają ryzyko o 78%.

10) Coca – Cola zrujnuje twój uśmiech. Badanie wykazało, ze zęby wszyscy mieli bardzo wysoki poziom erozji zębów. Kwas cytrynowy w sodzie dietetycznej niszczy szkliwo na zębach w miarę upływu czasu.

Jest tak naprawdę tylko jedno usprawiedliwienie dla picia sody (Coca – Cola) dietetycznej, a mianowicie zmniejszenie spożycia cukru i zwalczenie obecnego kryzysu otyłości, ale czy jest to uzasadnione uzasadnienie, gdy okazuje się, że soda dietetyczna przyczynia się do otyłości, chorób serca, depresji i cukrzycy tak samo, jak zwykła soda? Spróbuj całkowicie ograniczyć Coca – Colę i sięgnij  po zwykła wodę lu soku wyciśniętego w domu, ugotowanego kompotu, który jest  bogaty w witaminy i bogata w przeciwutleniacze.

Ja wiem, że ten artykuł trafi może do 2% osób, bo i tak będziecie pic ten syf. Tylko pózniej nie zdziwcie się jak odbierzecie swoje wyniki badań z podwyższonym cholesterolem czy cukrzycą. To Twoja wina i to Ty będziesz odpowiadać, za swoje zdrowie.

Powodzenia!

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg Twój Dietetyk

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk