Domowe sposoby na Ból Pleców – Ćwiczenia

Domowe sposoby na twoje plecy

Domowe sposoby na Ból Pleców – Ćwiczenia. Jeżeli życie bez bólu kręgosłupa jest w ogóle możliwe, to u jego podstaw powinny znaleźć się cztery filary mające zasadniczy, pozytywny wpływ na zdrowie kręgosłupa: profilaktyka chorób i uszkodzeń kręgosłupa, samoleczenie, ćwiczenia usprawniające i ćwiczenia stabilizujące. Zastanawiając się nad wyborem najlepszego zestawu ćwiczeń, autorzy mieli na uwadze pogląd, iż tylko ćwiczenia indywidualnie dobrane do pacjenta – jego schorzenia, sprawności fizycznej, wieku i przebytych chorób – oraz wyuczone wykonywanie pod nadzorem specjalisty w za- kresie leczenia bólu kręgosłupa mogą przynieść najlepsze efekty.

Ruch zastąpi prawie każde lekarstwo, żadne lekarstwo nie zastąpi ruchu.

Siedzenie  przez cały dzień w fotelu biurowym wymusza napinanie mięśni klatki piersiowej, co pociąga kręgosłup do przodu i obraca ramiona do wewnątrz, jednocześnie osłabiając mięśnie górnej części pleców, które pomagają w postawie. Innymi słowy, zaczynasz wyglądać jak garbus i możesz odczuwać ból szyi, pleców, a nawet rąk i nóg.

Dobra wiadomość jest taka, że kifoza posturalna, termin kliniczny dla tego stanu, jest całkowicie odwracalna. Poniższe 3 zestawy ćwiczeń korekcyjnych może zmniejszyć ucisk w klatce piersiowej i wzmocnić mięśnie górnej części pleców, aby pomóc ci wyglądać bardziej jak superman, a mniej jak garbus. Wybierz te ćwiczenia i ćwicz je kilka razy w tygodniu, aż poprawisz swoją postawę. Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek programu ćwiczeń, należy skonsultować się z lekarzem.

1.Wznosy ramion do góry leżąc na macie.

a) POZYCJA WYJŚCIOWA: leżenie na brzuchu z rękami wyprostowanymi, wyciągniętymi do przodu, wzdłuż osi ciała. Nogi wyprostowane.

b) ĆWICZENIE: jednocześnie podnieść do góry wyprostowane ręce i nogi. Powrócić do pozycji wyjściowej. Zrób 3 x 10 powtórzeń.

Uwagi

Należy uważać, aby nogi nie były ugięte w kolanach podczas unoszenia.

 

2.Leżąc na wałku masujemy plecy.

POZYCJA WYJŚCIOWA: leżenie plecami  na wałku-ręczniku z podpartymi ramionami za głową. Nogi są ugięte. Pięty u góry.

ĆWICZENIE: Przytrzymaj ta pozycje przez 2-3 minuty.

 

3.Rozciaganie klatki piersiowej

POZYCJA WYJŚCIOWA:  Stojąc prosto, ręce skrzyżuj z tyłu pleców przez 2-3 minuty kilka razy w tygodniu.

 

Wskazówka. Jeśli robisz dużo wyciskania na ławce i brzuszków, w połączeniu z pochylaniem się na krześle przez cały dzień, kifoza może się pogarszać. Pamiętaj, aby rozciągnąć mięśnie klatki piersiowej i włączyć ćwiczenia nóg i pleców do rutyny fitness. Skutecznie ustrukturyzowany program ćwiczeń może poprawić Twoją postawę, siłę funkcjonalną, ogólny stan zdrowia i samopoczucie. Jeśli nie ćwiczysz regularnie, umieściłabym to jako numer 1 na Twojej liście zadań do wykonania.

Napisz do mnie jeśli chciałabyś abym ułożyła dla ciebie plan treningowy i na twoje bolące plecy.

Koszt z konsultacja online to 200 złotych.

Napisz na m.klos@mataleo.eu

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk