Suplementacja – jaką wybrać – ODCHUDZANIE

PŁASKI BRZUCH DO LATA - GOSIA KLOS

Suplementacja – jaką wybrać – ODCHUDZANIE. Przy tak wielu dostępnych dziś suplementach można się pogubić, które z nich są naprawdę korzystne. Wiele osób nie przyjmuje żadnych suplementów, które w dzisiejszym świecie, szczerze mówiąc, grają w ruletkę z długoterminowym zdrowiem. Ale poza wysokiej jakości multiwitaminą, witaminą B-12, witaminą C, D3 i K2, które polecam. Istnieje wiele suplementów ukierunkowanych na konkretne problemy zdrowotne, które mają radykalne (tak radykalne) wyniki .

Pantethine jest pochodną witaminy B5 (kwas pantotenowy) i bezpośrednio napędza produkcję Co-Enzymu. Dlaczego to ważne? Jest potężną cząsteczką energetyczną zaangażowaną w metabolizm, wykorzystywaną w 70 różnych szlakach metabolicznych – w tym metabolizmie tłuszczu, cholesterolu, węglowodanów i aminokwasów. Pomaga także organizmowi oczyszczać toksyny, wzmacniać funkcję nadnerczy, podnosić nastrój, oczyszczać głowę i ma kluczowe znaczenie dla zdrowia mózgu i układu sercowo-naczyniowego.

Normalny B5 musi przejść przez 5 różnych enzymatycznych konwersji, zanim może stać się enzymem C0, podczas gdy Pantethine (ponieważ jest związany z siarką) przechodzi tylko przez jeden. Jest to niezwykle ważne, ponieważ każdy, kto ma problemy ze zmęczeniem, metabolizmem lub problemami z nadnerczami, ma zaburzoną konwersję zwykłej witaminy B5 do CoA.

 Stres, DEPRESJA, Nadnercze 

Pantetryna została wykazana w wielu badaniach w celu wsparcia i zwiększenia ilości czynnika neurotropowego pochodzenia mózgowego (BDNF) w organizmie. Ma to szeroki wpływ na samopoczucie fizyczne i psychiczne, ponieważ BDNF wspomaga zdrowie istniejących neuronów w mózgu, a także pomaga stymulować komórki macierzyste do tworzenia nowych neuronów. Wyłaniające się badania nad BDNF wykazały, że zwiększone BDNF ma potężny wpływ na nastrój, funkcje poznawcze i regenerację od wszelkiego rodzaju uszkodzeń nerwów.

Stres, wolne rodniki (z toksyn w żywności, powietrzu, wodzie) i depresja wszystkie niższe BDNF. Suplementacja Pantethine wspomaga tworzenie BDNF, wspomaga nadnercze i poprawia produkcję energii w organizmie.

Cholesterol i Pantethine

Pantethine wykazano również w badaniach z udziałem ludzi, którzy mają wysoki poziom cholesterolu i trójglicerydów, aby obniżyć oba. W rzeczywistości, panetina nie tylko obniża poziom cholesterolu i trójglicerydów, ale także zmienia skład płytek, dzięki czemu są one zdrowsze i „mniej lepkie”. Ludzie z wysokim poziomem cholesterolu i trójglicerydów są znani z lepkiej krwi i są bardziej narażeni na udar. Pantethine zwiększa także poziom niezbędnych przeciwzapalnych kwasów tłuszczowych EPA i DHA, jednocześnie obniżając poziomy prozapalne kwasu arachidonowego.

W badaniu pacjentów z wysokim poziomem cholesterolu, którzy otrzymali 900 mg Pantetiny, zarówno cholesterol całkowity, jak i LDL obniżyły się o prawie 14 procent, a trójglicerydy zostały obniżone o 30 procent. Poziomy HDL zostały zwiększone o 10 procent. W innym badaniu, w którym 1000 mg pantetiny dziennie podawano pacjentom po udarze mózgu przez 90 dni, zmniejszył się poziom cholesterolu całkowitego, LDL, VLDL i triglicerydów, podczas gdy HDL wzrósł.

Utrata wagi, leptyny, tłusta wątroba i Pantethine

Otłuszczona wątroba, która rozwija się w wyniku przyrostu masy ciała, stanowi etap dla cukrzycy typu II i poważnych problemów metabolicznych. Badania wykazały, że osoby ze stłuszczeniem wątroby, które suplementują pantetiną, zmniejszają aktywność enzymów wątrobowych o połowę, zmniejszają oporność na insulinę i obniżają całkowite ryzyko cukrzycy typu II. W jednym badaniu na ludziach ze stłuszczoną wątrobą i wysokimi triglicerydami, gdy podawano im 600 mg Pantetiny dziennie przez sześć miesięcy, więcej niż połowa osób w badaniu nie miała już stłuszczenia wątroby pod koniec badania i tłuszczu brzusznego został zmniejszony!

Wykazano również, że Pantetryna ma pozytywny wpływ na gruczoł podwzgórza, który rejestruje sygnał leptyny w mózgu. Właściwa regulacja sygnału leptyny jest istotna dla utrzymania zdrowej wagi, ponieważ większość osób z nadwagą uszkadza sygnalizację leptyny. Wykazano, że suplementacja pantetiną powoduje mniejsze spożycie żywności, lepsze poziomy insuliny i glukozy oraz polepszoną aktywację lipazy lipoproteinowej w białej tkance tłuszczowej. Więc pantethine jest zdecydowanie strategicznym suplementem, jeśli próbujesz utrzymać zdrową wagę, masz zdrowe spalanie tłuszczu w ciele i lepszą funkcję leptyny.

Detoksykacja i Pantethine

Wykazano, że pantetryna wzmacnia kluczowy enzym stosowany w detoksyfikacji – dehydrogenazę aldehydową. Jest to enzym, który usuwa alkohol z organizmu, a także toksyny aldehydowe wytwarzane z uszkodzonych nienasyconych tłuszczów (z żywności, takiej jak chipsy ziemniaczane i frytki). W środowisku występuje również wiele substancji chemicznych zawierających aldehydy, które także powodują przeciążenie fazy  w procesie detoksykacji wątroby. Ludzie, którzy mają problemy z pyłkiem i pleśnią są często nieskuteczni lub nie są w stanie oczyścić aldehydów z organizmu.

Kontakt do współpracy na    m.klos@mataleo.eu

Gosia klos

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk