Sposób na Twoje grube ramiona – Gosia Klos

Sposób na Twoje grube ramiona – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg. Ten temat zawsze do mnie wraca, gdyż ciągle o niego pytacie w wiadomościach i na Kocham Fitness. Ostatnio dostałam od mojej podopiecznej zdjęcie, na którym była dziwna sylwetka. U góry miała małe plecy i ogromne, grube ramiona, a na dole szczupłe nogi i pupa. Jej waga 119 kg wzrost 171 cm. Generalnie zawsze mam rozwiązanie na rożnego – rodzaju problemy, ale tutaj rzeczywiście trzeba się dobrze zastanowić jak to ugryźć. Jak zawsze w mojej praktyce, umówiłyśmy się na konsultacje osobistą w UK, bo przy takiej wadze nie prowadzę pań online.

Pewnie się zastanawiacie jaki program treningowy jej ułożę, czy będzie biegała, czy może w domu będą treningi, a może na siłowni? Dla mnie w tym wypadku odpowiedz jest prosta. Ustawie jej trening na całe ciało na górę i dól. Ze względu na stawy kolanowe  będę musiał na początek  trening ułożyć bardzo lekki, a zarazem intensywny. Postanowić mogę dopiero po konsultacji, gdyż nie wiem czy były w przeszłości jakieś urazy ciała.

Tak jak ćwiczenia na ramiona dostanie również ćwiczenia na nogi, pośladki, plecy i brzuch. Nie będę się tylko skupiała na ramionach, choć jest ogromy problem, tylko na całym ciele. Dużo kobiet popełnia błędy trenują tylko te partie mięśniowe, na których jest najwięcej problemów. To nie tak działa moje drogie. Trzeba ćwiczyć całe ciało, a jeśli jakiś trener powie ci inaczej, to kopnij go w tyłek.

Jeśli nie wiesz jak zacząć trening czy to na ramiona czy na nogi, zacznij od biegania, ale od lekkiego biegania ( może być trucht ) . Zacznij od 5 min dziennie przez siedem dni, weź sobie pół kilogramowe ciężarki i w trakcie biegu wymachuj je do przodu. Co tydzień dodawaj co 2 minuty. Przy tym ćwiczeniu pracują nogi i ramiona, praktycznie całe ciało. Do tego dodaj 2 litry wody dziennie i już jest to jakiś początek w Twojej przemianie.  Nie trzeba od razu gór przenosić, żeby zacząć.

Tak pracuje ze wszystkimi, moimi podopiecznymi. Powoli i do przodu..nic na silę. Efekty przyjdą same, jeśli oczywiście będziesz zdeterminowana i systematyczna. Wyznacz sobie cel i dąż do niego. Nie kupuj bezsensu diet czy treningów online, bo to bez sensu. Wiesz dlaczego? Bo po drugiej stronie komputera  siedzi automat, który w ogóle Ciebie nie zna i nie rozumie.

Większość kobiet i tak wraca do mnie na konsultacje osobista w UK  lub online Live, na której mogę ciebie zobaczyć, poznać, porozmawiać, nauczyć treningu i zmotywować. Automat tego nie zrobi…

Proszę o udostępnianie artykułu – każdemu może się przydać – dziękuje. 

Jeśli po tym artykule stwierdzisz, że mam racje, to napisz m.klos@btinternet.com

Ja nie szukam nowych klientów, ja chcę Ci pomóc, bo jak nie JA to kto? 

GOSIA KLOS

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk