Słodliwka pospolita – egzotyczne owoce z dużymi korzyściami zdrowotnymi

owoc najzdrowszy na świecie - zobacz jaki to jest

Słodliwka pospolita – egzotyczny owoc z dużymi korzyściami zdrowotnymi. Owoc ten jest znany z tego, że jest stosowany w wielu tradycyjnych lekach.

Rośnie w gronach, owoce są owalne i mają rozpoznawalną żółtą do jasnobrązowej skórki. Chociaż może być gotowany, miejscowi spożywają go głównie jako surowiec lub jako syrop w puszkach. Niezależnie od tego, który z nich wybierzesz, nie możesz popełnić błędu. Zapakowane w błonnik, ryboflawinę i przeciwutleniacze, lanzony oferują wiele korzyści zdrowotnych. Jednakże, jeśli naprawdę chcesz czerpać pełne korzyści z tego egzotycznego owocu, zjedz go na surowo. Kolejna pożyteczna wskazówka – skórka z Lanzones -Słodliwka pospolita świetnie nadaje się do odpędzania komarów.

Błonnik

Same owoce są jadalne, nasiona są używane tylko do wytwarzania leków. Są gorzkie, ale po wbiciu i zmieszaniu z wodą mogą być skuteczne w odrobaczaniu i leczeniu wrzodów. Z drugiej strony owoc dostarcza co najmniej dwie gramy błonnika na każde 100 gramów porcji, co pokrywa aż osiem procent dziennego spożycia zalecanego kobietom, tj. Sześć procent dla mężczyzn. Błonnik ma kluczowe znaczenie dla naszego ciała. Błonnik odgrywa ważną rolę w zmniejszaniu ryzyka chorób serca i zapobiegania zaparciom.

Ryboflawina

Ryboflawina lub witamina B2 jest częścią grupy witaminy B. Odgrywa ważną rolę w wielu reakcjach enzymatycznych, wśród których jest aktywacja innych witamin. Inną korzystną właściwością ryboflawiny jest to, że zwiększa przetwarzanie węglowodanów, dostarczając naszemu organizmowi potrzebnej energii i utrzymując zdrowy układ nerwowy w tym procesie. Jednakże, będąc rozpuszczalną w wodzie witaminą i ponieważ nasze ciało nie może jej magazynować, musisz spożywać je codziennie. Spożywanie lanzones może pomóc w znalezieniu rozwiązania tego w elegancki i smaczny sposób. Oprócz ich wysokiego stężenia włókien, są również pełne tej niezwykle korzystnej witaminy. Ponieważ liczba witamin jest w zakresie 124 mikrogramów na sto gramów, zapewnia organizmowi 8 procent dozwolonej dawki dziennej zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Przeciwutleniacze

Ostatnią, ale z pewnością nie mniej ważną, mocą w tym egzotycznym owocu jest wysoka koncentracja przeciwutleniaczy, szczególnie witaminy A, znanej ze swoich zdrowotnych korzyści. Odgrywa na przykład kluczową rolę w ochronie oczu przed upośledzeniem. Ta grupa naturalnych przeciwutleniaczy jest znana z tego, że może zapobiegać rakowi, chorobom serca, regulować poziom cukru we krwi i ciśnienie krwi. Dzięki wysokiej koncentracji innych przeciwutleniaczy, ten owoc pomaga zwalczyć wolne rodniki, które nie tylko stymulują proces starzenia, ale także mogą być przyczyną wielu poważnych chorób.

Proszę o udostępnianie moich artykułów. 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk