SIŁOWNIE SĄ CZĘŚCIĄ ZDROWIA NARODU – Dbajmy o Siebie

Siłownia to narodowy oboweiązek bycia zdrowym

SIŁOWNIE SĄ CZĘŚCIĄ ZDROWIA NARODU – Dbajmy o Siebie

Poziom braku aktywności generalnie rośnie wraz z wiekiem, przy czym najostrzejszy wzrost występuje w wieku 75 lat, kiedy prawie połowa wszystkich dorosłych jest klasyfikowana jako nieaktywna. Badania pokazują również, że wspieranie regularnej aktywności fizycznej osób z długotrwałymi schorzeniami pomaga zmniejszyć ryzyko upadków i złamań, zmniejszyć ból i niepełnosprawność, poprawić jakość życia, zachować niezależność oraz poprawić zdrowie psychiczne i samopoczucie. Skoncentrowanie się na aktywności fizycznej może również zapobiec lub opóźnić potrzebę opieki społecznej.

Połączenie starzenia się populacji i wzrostu długoterminowych chorób, którym można zapobiec, stanowi bezprecedensowe obciążenie dla służby zdrowia. Niedawne badanie przeprowadzone przez Sport England i Sheffield Hallam University wykazało, że inwestycje w aktywność fizyczną społeczności przynoszą ogromne korzyści zdrowotne i społeczne, w tym szacowane 9,5 mld funtów oszczędności z zapobiegania poważnym schorzeniom fizycznym i psychicznym, 3,6 mld funtów oszczędności zapobieganie 900 000 przypadków cukrzycy i 3,5 miliarda funtów wartości wygenerowanej w unikniętych przypadkach demencji i związanej z tym opiece.

King’s Fund szacuje, że jeśli następne 50 lat będzie podążać za trajektorią ostatnich 50, to Wielka Brytania może wydać prawie jedną piątą całego swojego majątku na publiczne świadczenie usług zdrowotnych i socjalnych. Dr Matthew Wade, Head of Research, powiedział: „Ważne jest, aby osoby powyżej 40 roku życia brały udział w regularnej aktywności fizycznej, aby zachować zdrowie fizyczne i psychiczne oraz niezależność.

„Niestety, wiemy, że wiele osób w wieku powyżej 40 lat nie jest wystarczająco aktywnych, ale wiemy również, jak ciężka praca podejmuje się w sektorze, aby poprawić poziom aktywności w ciągu całego życia. Chcemy dowiedzieć się, co dokładnie oferuje sektor, aby wspierać osoby starsze w aktywności fizycznej.

Z doświadczenia zawodowego wiem, że każda grupa wiekowa ma problemy z aktywnością fizyczną. Robicie coś, bo musicie, a nie dla zdrowia czy przyjemności. Tym bardziej w dzisiejszych czasach musicie dbac o swoje zdrowie, a nie łykać tabletki z witaminami z myślą, że uratuje mnie przed wirusem. Pomyśl ile dobrego może wpłynąć na Twoje ciało i to nie tylko w odchudzaniu. 

Ja gdyby byłabym lekarzem, pierwsze co bm zrobiła to wszystkich moich pacjentów skierowałabym na 2 miesięczny program ćwiczeń. Wiem, że wielka siła jest w treningu 40 minutowym każdego dnia. Jeśli masz czas na seriale, to dlaczego nie masz czasu na bycie zdrowym?

Kontakt do współpracy kliknij tutaj.

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk