10 powodów dla których nie tracisz wagi – Udostępnij dalej

Brzuch - jak się go bozbyć - 10 wskazówek

10 powodów dla których nie tracisz wagi – Udostępnij dale

To najgorsze uczucie na świecie, kiedy zastępujesz kubki smakowe frytkami, czipsami czy napojami gazowanymi. Jednak kiedy wchodzisz na wagę, prawie się nie rusza. Mimo wszelkich starań, nie jesteś w stanie wskazać dokładnie tego, co powstrzymuje cię przed zrzuceniem tych kilogramów.

Kończy się to wyczerpaniem energii, a waga pozostaje dokładnie tam, gdzie była.

Ostatecznie większość ludzi traci motywację i decyduje się poddać. Jeśli nie możesz schudnąć, równie dobrze możesz jeść, co chcesz, prawda? Alternatywnie możesz wytrwać w swojej sprawie i spróbować dowiedzieć się, dlaczego tak się dzieje, aby móc rozwiązać problem i ruszyć w kierunku osiągnięcia celu.

Kliknij tutaj po współpracę!

Oto 10 powodów, dla których możesz nie tracić na wadze.

1. Spożywanie „dietetycznych produktów spożywczych”.

Produkty takie jak płatki śniadaniowe (wykonane z rafinowanych ziaren), niskotłuszczowy jogurt, żywność bezglutenowa i beztłuszczowe sosy sałatkowe często zawierają dodatek cukru i fruktozy. Powodują one nadmiar cukru w organizmie, który jest przechowywany na biodrach, udach i brzuchu w postaci tłuszczu do późniejszego wykorzystania.

Dietetyczne napoje gazowane nie zawierają cukru, ale zawierają sztuczne słodziki, których organizm nie trawi dobrze. Takie substancje słodzące docierają do jelit i zmieniają zachowanie bakterii jelitowych. To powoduje nietolerancję glukozy i wzrost poziomu cukru we krwi. Ten cukier we krwi również przekształca się w tłuszcz.

Chociaż batoniki musli są wyjątkowo włókniste, większość z nich jest obecnie produkowana masowo z ryżem dmuchanym i dodatkiem cukru.

Dlatego mądrze wybieraj „dietetyczne produkty spożywcze” po przeczytaniu etykiet na produktach.

2. Pomijanie posiłków.

Może wydawać się logiczne, że mniej jedzenia pomijając posiłek pomoże Ci schudnąć. Jednak pomijanie posiłków często przynosi efekt przeciwny do zamierzonego z kilku powodów.

Metabolizm twojego organizmu działa lepiej przy regularnych dostawach pożywienia. Twoje ciało spala kalorie podczas trawienia. Kiedy przestaje otrzymywać odpowiednią ilość pożywienia, jego tempo metabolizmu zwalnia. To z kolei spowalnia proces spalania kalorii podczas jedzenia.

Ponadto, gdy jesz za mało, organizm reaguje, zachowując żywność w postaci tłuszczu na energię.

Ponadto, jeśli na przykład pominiesz śniadanie, podczas lunchu będziesz jeszcze bardziej głodna i możesz się przejadać.Badanie z 2006 roku opublikowane w Journal of Adolescent Health przebadało 9 919 nastolatków do wieku dorosłego i zauważyło, że tendencja do pomijania śniadań wzrosła wraz z wiekiem nastolatków i spowodowała wzrost masy ciała.

3. Nie pijesz wystarczająco dużo wody.

Woda stanowi około 70 procent twojego ciała i ma znaczący wpływ na twoją wagę. Woda przekształca tkankę tłuszczową w energię. Picie umiarkowanej ilości wody przed posiłkami skutecznie hamuje apetyt i ogranicza spożycie kalorii.

Badanie z 2005 roku opublikowane w Obesity Research wskazuje, że spośród 4755 dorosłych, których spożycie żywności i napojów badano w latach 1999-2001, 87 procent spożywało 2 litry wody dziennie.

Wyniki pokazały, że konsumenci wody pili mniej napojów gazowanych i owocowych oraz codziennie spożywali 194 mniej kalorii.

Inne badanie, opublikowane w Journal of Clinical and Diagnostic Research w 2013 r., Dotyczyło wpływu picia 500 ml wody 3 razy dziennie (30 minut przed śniadaniem, obiadem i kolacją) u 50 dziewcząt z nadwagą w ciągu ośmiu tygodni. Wyniki wykazały bardzo znaczącą utratę wagi u wszystkich badanych.

4.Za mało śpisz.

Badania wykazały, że niewystarczająca ilość snu w nocy stymuluje hormony głodu i zwiększa apetyt, co z czasem powoduje przyrost masy ciała. Badanie z 2004 roku opublikowane w Annals of Medicine zauważa, że ​​kiedy 12 zdrowych młodych mężczyzn zostało poddanych ograniczeniu snu na dwa dni, doświadczyli obniżonego poziomu leptyny (hormonu hamującego głód), podwyższonego poziomu greliny (hormonu wywołującego głód). ) i ogólny wzrost apetytu.

Badanie populacyjne opublikowane w PLoS Medicine w 2004 roku potwierdza poprzednie badanie, stwierdzając, że niski poziom snu powoduje zmniejszenie leptyny i zwiększenie poziomu greliny, powodując w konsekwencji wzrost masy ciała. W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie chroniczne zaburzenia snu są powszechne, a jedzenie jest łatwo dostępne. Zmiany hormonów regulujących apetyt spowodowane brakiem snu mogą powodować długotrwałą otyłość.

Jest to również jedna z głównych przyczyn otyłości u dzieci. Aby wesprzeć wysiłki związane z odchudzaniem, należy codziennie spać co najmniej 7-8 godzin.

Kliknij tutaj po współpracę!

5. Niewystarczająca ilość białka

Dieta wysokobiałkowa wspomaga odchudzanie, powstrzymując apetyt na cukier i zapobiegając nadmiernemu odkładaniu się tłuszczu z powodu przeciążenia cukrem. Badanie z 2014 roku opublikowane w Nutrition Journal donosi, że 20 uczestniczek, które na przemian spożywały 13 gramów białka, 35 gramów białka i pomijając śniadanie w sumie przez sześć kolejnych dni, zgłosiło zmniejszenie apetytu na cukier po posiłku.

Spożywanie białka przyspiesza termogenezę, proces metaboliczny, w którym organizm wytwarza ciepło w celu spalania kalorii. Badanie z 2002 roku opublikowane w Journal of the American College of Nutrition donosi, że dieta wysokobiałkowa zwiększa termogenezę w organizmie. W innym badaniu, opublikowanym w Otyłość w 2011 roku, stwierdzono, że dieta wysokobiałkowa wywołuje uczucie sytości i kontroluje apetyt podczas odchudzania.

6. Skutki uboczne leków na receptę.

Niektóre leki na receptę stosowane w leczeniu depresji, cukrzycy, drgawek, migreny i wysokiego ciśnienia krwi mogą powodować przyrost masy ciała. Więc jeśli próbujesz schudnąć podczas przyjmowania leków na receptę, może to być powód, dla którego nic nie działa. Podczas gdy niektóre leki zakłócają apetyt i wywołują napady głodu, inne spowalniają metabolizm lub powodują zatrzymywanie wody.

W artykule badawczym z 2010 roku opublikowanym w Journal of Clinical Psychiatry zauważono, że niektóre leki przeciwdepresyjne, takie jak amitryptylina, mirtazapina i paroksetyna, były związane z ryzykiem przyrostu masy ciała.

Uwaga: NIE przerywaj przyjmowania leków bez konsultacji z lekarzem. Zapytaj lekarza, czy możesz przyjąć niższą dawkę tego samego leku lub inny lek.

7. Niedoczynność tarczycy.

Często ukryta choroba zapobiega utracie wagi. Choroby tarczycy stają się coraz bardziej powszechne u ludzi na całym świecie. Według American Thyroid Association prawie 20 milionów Amerykanów cierpi na jakąś formę choroby tarczycy.

Niedoczynność tarczycy to zaburzenie, w wyniku którego tarczyca staje się nieaktywna. Tarczyca odpowiada za wydzielanie hormonów spalających tłuszcz. Kiedy jego aktywność jest zahamowana, organizm spala znacznie mniej kalorii, a zamiast tego przechowuje je w postaci tłuszczu. Kumulują się one i powodują drastyczny przyrost masy ciała.

8. Dieta

Jednak dietetycy twierdzą, że kluczem do skutecznego schematu odchudzania jest umiar. Całkowite unikanie niezdrowej żywności może ostatecznie spowodować apetyt. W godzinach nadliczbowych te pragnienia nasilają się i powodują utratę kontroli, aw konsekwencji napadowe objadanie się.

Jeśli pozwolisz sobie od czasu do czasu cieszyć się ciasteczkiem, zmniejszysz ryzyko odejścia od diety.

Badanie z 2001 roku opublikowane w International Journal of Obesity & Related Metabolic Disorders wskazuje, że dieta o umiarkowanej zawartości tłuszczu i kontrolowanej energii, w porównaniu z dietą niskotłuszczową, wykazuje lepsze długoterminowe uczestnictwo i poprawę utraty wagi.

Uwaga: należy pamiętać, że tłuszcze trans, syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy i żywność zawierająca olej kukurydziany są zbyt niezdrowe i należy ich całkowicie unikać.

9. Wyciskanie soku z owoców i warzyw.

Wiele osób uważa, że ​​picie soków owocowych to skuteczny sposób na zaspokojenie potrzeb żywieniowych organizmu w ruchu. Inni robią to, ponieważ nie lubią smaku niektórych warzyw i uważają, że są łatwiejsze do przełknięcia, gdy wypiją jeden łyk soku. Jednak soki owocowe i warzywne często zawierają dużo cukru i brakuje im błonnika, białka i zdrowych tłuszczów, które zapewniają dłużej uczucie sytości. Powoduje to podjadanie między posiłkami, co zwiększa dzienne spożycie kalorii.

Ponadto jedna mała pomarańcza zawiera około 45 kalorii. To świetne, niskokaloryczne jedzenie, gdy je się tylko jeden. Jednak zrobienie szklanki soku wymaga od 3 do 4 pomarańczy. Zrób obliczenia i oblicz całkowitą liczbę kalorii tylko tego jednego składnika soku. Badanie z 2004 roku opublikowane w The Journal of the American Medical Association wskazuje, że wyższe spożycie słodkich napojów, takich jak poncz owocowy, które zawierają nadmierne kalorie i szybko wchłanialne cukry, powoduje przyrost masy ciała u kobiet.

10. Nie zmieniaj swojej rutyny ćwiczeń.

Naukowcy z University of Florida zbadali wpływ różnych ćwiczeń w badaniu 114 kobiet i mężczyzn podzielonych na trzy grupy: grupa z różnymi ćwiczeniami, grupa z tymi samymi ćwiczeniami i grupa bez określonego zestawu ćwiczeń.

Wyniki pokazały, że uczestnicy ćwiczeń z różnymi ćwiczeniami cieszyli się swoimi ćwiczeniami o 20 procent bardziej niż uczestnicy tych samych ćwiczeń i 45 procent więcej niż uczestnicy bez określonego zestawu ćwiczeń. Grupa o zróżnicowanych ćwiczeniach również zgłosiła znacznie niższy wskaźnik rezygnacji niż inne grupy.

To dowodzi, że zróżnicowanie ćwiczeń w programie ćwiczeń sprawi, że będzie on przyjemniejszy i pomoże Ci trzymać się planu.

Ponadto różnorodność ćwiczeń stymuluje i wzmacnia więcej części ciała, a co za tym idzie, więcej mięśni. Badanie z 2014 roku opublikowane w Journal of Strength & Conditioning Research dowodzi, że różne ćwiczenia znacząco wzmacniają mięśnie.

Im silniejsze mięśnie, tym większa będzie zdolność organizmu do spalania tłuszczu.

Dlatego zapraszam cie na trening online przy kamerce. Ćwiczymy razem wiec jest motywacja i duża utrata wagi.

Kliknij tutaj po współpracę!

Do poczytania 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk