Siemię Lniane – Utrata Wagi – wiele korzyści zdrowotnych z lnu

len

Siemię Lniane – Utrata Wagi – wiele korzyści zdrowotnych z lnu. Łacina lnu to „Linum usitatissimum”. Tłumaczone oznacza „użyteczną pościel”. Kto by zgadł, że ta roślina jest tak dobrym źródłem energii i nie tylko.Dzięki specjalnej strukturze i składników, siemię lniane może zapobiegać wielu chorobom i złagodzić wiele chorób. Dodanie lnu do swojej diety może być bardzo korzystne dla Twojego zdrowia.

Siemię lniane może być również bardzo pomocne dla ciebie, jeśli próbujesz rzucić kilka kilogramów. Nasiona są bogate w błonnik i dobre tłuszcze, które pomagają czuć się lżej oraz stymulują trawienie i metabolizm. Wszystkie te czynniki pomagają w odchudzaniu.

Korzystne efekty można śledzić na podstawie trzech głównych składników: kwasy tłuszczowe omega-3 (ma jedno z ich najwyższych stężeń), wiele nienasyconych kwasów tłuszczowych i lignan. Te składniki są dobre dla stawów i układów obronnych twojego ciała. Mózg zyskuje również dużo z omega-3. Niedobór może powodować zauważalne utrudnienia w jasnym myśleniu, zmiany w zachowaniu i depresję. Siemię lniane może temu zapobiec.

Lignany – niezwykły związek siemienia lnianego.

Lignan ma szczególnie ważne funkcje dla zdrowia kobiet. Ponieważ lignan ma podobną strukturę do estrogenu, jest związany z obniżonym ryzykiem raka piersi i osteoporozy. Nie wspominając o licznych witaminach i minerałach, takich jak witaminy z grupy B, wapń, cynk, żelazo i inne. Len jest nawet pomocny w walce z cukrzycą. Ważne przeciwutleniacze w nasionach zmniejszają oporność na insulinę i poprawiają poziom cukru we krwi. Jest to również pomocne narzędzie prewencyjne.

Siemię Lniane – Utrata Wagi – wiele korzyści zdrowotnych z lnu i aby len,

 uzyskać maksimum korzyści z nasion lnu, należy je zmielić (np. w młynku do kawy lub mikserze). Warto też zanurzyć je w wodzie co najmniej 30 minut przed jedzeniem ich, a następnie pozwól im wyschnąć Jeśli nasiona pozostaną suche i nie mają bezpośredniego światła, mogą pozostać w szklanym opakowaniu nawet  kilka miesięcy. Całe nasiona trwają nawet dłużej niż gruntowe. Moim podopiecznym zawsze dodaje do ich diet, które rozpisuje indywidualnie na podstawie indywidualnej konsultacji online. Pomagają utrzymać się dłużej niż inne nasiona, są smaczne i łączą się z wieloma różnego rodzaju owocami.

Efekty stosowania siemienia lnianego możesz zobaczyć  dopiero po dwóch tygodniach np. takie jak : lepszą skórę, lepsze trawienie, więcej energii w ciągu dnia. Nie wspominając o wielu prewencyjnych korzyściach – czym jest superfood! Każdy powinien próbować włączyć te mało przydatne nasiona do swoich posiłków.

Zrób coś dobrego dla siebie!

 

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg Twój Dietetyk

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk