Czarnuszka i jej cudowne właściwości – Gosia Klos

Czarnuszka

Czarnuszka i jej cudowne właściwości – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg. Jej naukowe imię to „Nigella sativa”, ale większość ludzi znana jest jako czarny kminek lub po prostu czarnuszka. Jest rośliną kwitnącą z rodziny Ranunculaceae i pochodzi z Azji Południowo-Wschodniej, gdzie była używana od ponad 2000 lat jako przyprawa i do celów leczniczych. Nasiona rośliny mają smaczny smak. Prorok Mohammed był silnym wierzącym w właściwości lecznicze czarnych nasion i powiedział:

„Czarne nasienie łagodzi wszelkie choroby, ale nie pomaga w śmierci”. I to prawda – czarne nasiona są prawdziwym cudownym, jeśli chodzi o naturalne środki zaradcze, które mogą leczyć różne dolegliwości.

1. Infekcje gardła

Czarne nasiona – czarnuszka są bardzo skutecznym lekarstwem na infekcje ze względu na właściwości antybakteryjne i przeciwwirusowe. Jest szczególnie dobra do złagodzenia bólu infekcji gardła,  jednocześnie dezynfekując gardło.

2. Cukrzyca typu 2

Czarne nasiona zawierają kwas linolenowy i gamma-linolenowy, które są nienasyconymi kwasami tłuszczowymi, które pomagają obniżyć poziom tłuszczu we krwi i regulować poziom insuliny w organizmie. Pomaga to spowolnić wzrost poziomu cukru we krwi i może być skutecznym długoterminowym leczeniem cukrzycy typu 2.

3. Napady padaczkowe

Regularne spożycie czarnego materiału siewnego może pomóc w zapobieganiu napadom padaczkowym u osób cierpiących na epilepsję.

4. Wysokie ciśnienie krwi

Czarne nasiona mogą przyczynić się do obniżenia ciśnienia krwi i jeśli przyjmowane długoterminowo mogą rzeczywiście powodować, że leki ciśnieniowe są zupełnie niepotrzebne.

5. Zakażenia grzybicze

Czarne nasiona zawierają tymochinon, który jest bardzo skutecznym środkiem grzybobójczym, który może być stosowany do leczenia grzyba stóp, grzybicy jelit i infekcji pochwy drożdży.

6. Problemy żołądkowe

Czarne nasiona mają właściwości przeciwdrgawkowe, które nadają się do leczenia wzdęcia. Zmniejsza również produkcję soków żołądkowych i może pomóc złagodzić zgagę. Ten naturalny środek pomaga również w zapobieganiu biegunce.

7. Rak

Czarnuszka i jej cudowne właściwości – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg. W świecie wschodnim, czarne ziarno i olej z niego wykorzystane zostały  jako naturalne leczenie raka od ponad 1000 lat. Regularne spożywanie może powstrzymywać wzrost komórek nowotworowych w jelitach i ogólnie może pomóc w leczeniu wszystkich form raka. Efekt ten pochodzi z pobudzenia białych krwinek, które zwalczają komórki nowotworowe, zanim będą mogły rozwinąć się w nowotwory. Trzy łyżeczki oleju z czarnego materiału siewnego każdego dnia to dobry dodatek do jakiejkolwiek formy leczenia raka.

8. Słaby system immunologiczny

Czarne nasiona pomagają wzmocnić naturalny system odpornościowy organizmu. Jedna łyżeczka czarnego oleju z nasion zmieszanego z miodem w czasie śniadania może zdziałać cuda.

9. Warunki skóry

Właściwości antybakteryjne i przeciwbakteryjne dla nasion czarnych powodują, że są użyteczne w leczeniu łuszczycy i trądziku.

10. Alergie

Jeśli chodzi o zastanawianie się nad środkami odurzającymi, nie ma bicia czarnuszki w leczeniu wszelkiego rodzaju alergii. Ostre reakcje alergiczne wywołane przez astmę lub katar sienny mogą być skutecznie złagodzone przez czarnuszkę, które mogą zatrzymać podrażnienie i otworzyć drogi oddechowe. Stosowanie czarnego nasion regularnie może również pomóc pozbyć się irytujących alergików na stałe.

Jak sami widzicie czarnuszka to cudowny lek na wszystko.  To świetny, naturalny sposób radzenia sobie z rozmaitymi dolegliwościami naturalnie. Dodane do swojej diety, którą ustalam indywidualnie przyniesie rewelacyjny efekt.

Zapraszam

m.klos@btinternet.com

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk