5 oznak, że jesz zbyt dużo cukru + co zrobić z tym

5 oznak, że jesz zbyt dużo cukru + co zrobić z tym. Nie musisz zjeść całego ciasta w celu maksymalnego spożycia zalecanego dziennego spożycia kalorii.  W rzeczywistości wiele potraw, które nie są deserami, nadal są napełniane pełnym dodatkiem cukru. Choć wszyscy wiemy, jak ważne jest ograniczenie spożycia cukru, nadmiar jego spożycia  jest bardziej powszechny niż myślisz. Podczas jedzenia, cukier wydaje się być „normalny” w spożyciu i może zdecydowanie mieć poważne skutki dla Twojego zdrowia. Przyjrzyjmy się skutkom jakie ma spożycie dużej ilości cukru w organizmie.

Możesz być zaskoczona, gdy dowiesz się, jak cukier wpływa na twoje ciało. ZAPISZ TE WSKAZÓWKI!

Oto 5 oznak, że jesz  za dużo cukru:

1. Ciągłe Napady jedzenia.

Pamiętaj, że im więcej jesz cukru, tym więcej cukru potrzebuje twoje ciało. Stwarzasz  błędny cykl, w którym ciało faktycznie buduje tolerancję i zaczyna przypuszczać, że potrzebuje więcej cukru do funkcjonowania. To jak narkotyk, czasami nawet gorszy.

2. Słaby metabolizm.

Zbyt dużo cukru może powodować wiele problemów, które nazywane są zespołem metabolicznym. Objawy obejmują zwiększenie masy ciała, wysokie ciśnienie krwi, podwyższony poziom cukru, otyłość i wiele więcej innych chorób.

3. Problemy ze skórą.

Twoja skóra jest bardziej podatna na infekcje i inne alergie,  jeśli będziesz spożywać zbyt dużo cukru w ciągu dnia . Istnieje korelacja pomiędzy nasileniem przebiegu trądziku, a poziomem cukru w ​​ciele osoby. Musisz zacząć ograniczać sobie słodkości, tak aby Twoje jedzenie nie przemieniło sie w jakieś ciasteczka lub inne słodkości.

4. Problem z zębami. 

Zbyt dużo cukru może zdecydowanie wpływać na zdrowie Twojej jamy ustnej. Jak wielu z nas wie, narażenie na działanie cukru może zepsuć emalię zębów i ostatecznie prowadzić do ruiny Twoich zębów. 

5. Brak energii. 

Trudną rzeczą dotyczącą cukru jest to, że możesz dać chwilowy wzrost energii, ale po jakimś czasie ten cukier może prowadzić do bardzo niskich spadków energii i bóli głowy. Więc najlepiej zjeść banana lub jabłko niż jakiegoś niby batonika. 

Jak zmniejszyć ilość cukru?

Jak widzisz, zbyt duża ilość cukru nie działa dobrze. Szukasz sposobów na zmniejszenie ilości jej ilości?

Wypróbuj te porady.

1. Pij wodę


5 oznak, że jesz zbyt dużo cukru + co zrobić z tym… woda jest najlepszym Twoim wyborem. Napoje słodkie nie oferują żadnych korzyści zdrowotnych. Zbyt duża ilość cukru powoduje odwodnienie organizmu. Następnym razem masz pragnienie na coś słodkiego, spróbuj najpierw wypić szklankę wody i to pomoże.

2. Zjedz cały posiłek.


Twoje dzienne spożycie posiłku powinno stanowić około 90% twojej diety. Pozostałe 10% może obejmować przetwory spożywcze, które mogą mieć więcej cukru. Nie więcej…

3. Utrzymanie niskiego poziomu cukru.


Moja rada to utrzymanie spożycia cukru w ilości  poniżej 10g dziennie. Pamiętaj; że owoce mają naturalne cukry, które powinny zostać uwzględnione w codziennym budżecie cukru. Dobra dieta, dopasowana indywidualnie przez ze mnie, może uratować Ciebie przed chorobami. 

Napisz do mnie po indywidualną dietę online – [email protected]


4. Akupunktura, Joga, Trening


Jak wiele badań wskazuje, można ograniczyć te pragnienia za pomocą akupunktury, jogi, medytacji lub innej formy Aktywności Fizycznej. Zacznij od 10 min dziennie od zwykłego spaceru w   parku. Możesz również się umówić ze mną na trening online tak jak inne dziewczyny.Zbyt wiele cukru może powodować poważne problemy.

Prosta zmiana stylu życia i wyboru diety może mieć ogromny wpływ na Twoje zdrowie. Podziel się tym artykułem ze znajomym, aby pomóc im ograniczyć ich konsumpcję.

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk