Sexy brzuch na lato – Gosia Klos

IMG_1464_2

Wiele z was, chcąc poprawić wygląd swojego brzucha, pozbyć się tłuszczu na nim, wykonuje rano całe mnóstwo „brzuszków”.

Wykonywanie ćwiczeń na brzuch z całym mnóstwem powtórzeń, nie ma większego wpływu na spalenie tłuszczu w jego okolicy, niestety. Takie ćwiczenia wzmocnią nam mięśnie brzucha, nie nadając im nawet widocznych kształtów, mam na myśli ewentualną „kostkę” w późniejszym okresie. Długo trwałe ćwiczenia zwierające dużą ilość powtórzeń, 30 i więcej, przyczyniają się nam do wzmacniania danej partii mięśni, w tym przypadku mięśni brzucha, nie nadając im pożądanych kształtów i nie spalając tkanki tłuszczowej w ich okolicy.

By nadać brzuszkowi widoczny kształt, trzeba wykonywać regularnie, np. co dwa dni, ćwiczenia w seriach, np 3x 20 powtórzeń z obciążeniem, które nie musi być specjalnie duże. Zrób trzy różne ćwiczenia na brzuch i połącz ten trening z wczorajszym 10 min treningiem na nogi.

Ćwiczenie 1 – Unoszenie klatki piersiowej w leżeniu tyłem.

Ćwiczenie 2 – Unoszenie nóg do pionu, w leżeniu tyłem.

Ćwiczenie 3 – Przyciąganie kolan do klatki piersiowej, w siadzie, gdzie ręce podparte z tylu, pomagają utrzymać pozycję siedzącą, gdy wyprostowujemy nogi, by zaraz je przyciągnąć do klatki piersiowej.

 

 

 

 

 

Takie przykładowe trzy ćwiczenia, robione co drugi dzień, wpłyną bardzo skutecznie na poprawę mięśni brzucha.

I rzecz najważniejsza!!!
BY SPALIĆ NADMIERNĄ TKANKĘ TŁUSZCZOWĄ, MUSIMY ROBIĆ ĆWICZENIA CARDIO!!!
Ćwiczeniami CARDIO, są ćwiczenia mało intensywne i długotrwałe (ok 40 min). Np bieganie, pływanie, jazda na rowerze, itp. Oczywiście do tego jeszcze dieta.

Zapraszam do współpracy, https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg.
Twój dietetyk i trener personalny 😉 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk