Schudnij zgodnie ze Swoim wiekiem – 40 latka

odchudzanie po 40 -stce

Schudnij zgodnie ze Swoim wiekiem – 40 latka. Im starasz jesteś, tym gorzej jest ze wszystkim. Z pracą jest cieżko, ciało robi się wiotkie, tłuszcz wkrada się cichaczem, nawet nie wiesz kiedy przytyłaś 5 kg, a latka uciekają. Jeszcze założysz od czasu do czasu małą czarną gdzieś do restauracji, ale ile jest z tym zachodu, ile trzeba się namęczyć aby pięknie wyglądać….

Kiedy kończysz 45 lat twoje hormony szaleją na prawo i lewo. Raz jest gorąco, a raz słabo. Ciągle chodzisz podenerwowana, twój okres powoli zanika, brak ochoty na sex, a twój mąż właśnie znalazł sobie inną, młodszą…

Kiedy masz już 50 lat twoja waga własne pokazała 15 kg więcej, nie masz juz miesiączki, a czasami i macicy, wykryto u ciebie choroby typu;tarczyca, rak czy cukrzyca, twój świat się zawalił i czekasz kiedy będzie koniec.

Kiedy dotrwasz do 60 -stki, to już latasz po aptekach i wykupujesz tabletki na to czy tam to. Mało kto dożywa do 70 – tki, bo to już nie ma sensu lub chorujesz na jakąś przewleką chorobę, jeździsz na rehabilitacje, bo ledwo chodzisz.

Sytuację którą opisałam, niestety ale się toczy. To wynika z waszych wiadomości jakie do mnie piszecie od wielu lat. Najgorsze jest to, że nic z tym nie robicie. Starzejemy się i aby nasza starość była zdrowa trzeba zadbać już teraz. Ja nie wymyśliłam sobie nowotwory czy choroby tarczycy. Niestety w dużej mierze Czarnobyl nas załatwił i teraz nasze dzieci cierpią i kolejne pokolenie też będzie cierpiało. Przy najmniej jeszcze 50 lat.

Uwierz mi, że pracując 19 lat w sowim zawodzie, osoby, które zgłaszają się do mnie zawsze na coś chorują. Począwszy od bólu w kręgosłupie, skończywszy na chorobie nowotworowej.

Osoby z nadwagą i otyłością stanowiły kiedyś niewielki odsetek społeczeństwa, aktualnie problem urósł do rangi epidemii, szczególnie w krajach rozwijających się i wysoko rozwiniętych gospodarczo w tym Polska.

Możesz temu zaradzić, możesz w wieku 60 lat cieszyć się zdrowiem, jeździć na rowerze i być zupełnie zdrowa. Jak to zrobić? Zgłosić się do mnie – ja cię poprowadzę. Kliknij tutaj.

Kiedy skończyłam 45 lat, zaczęłam bardzo się zastanawiać o swojej przyszłości czyli starości. Co roku robie sobie komplet badań, ale wiadomo po 45 roku trzeba zrobić specjalistyczne badania tym bardziej, że chcę jeszcze zajść w ciąże….tak, tak wszystko jest możliwe i jestem tego świadoma. Jestem teraz w trakcie badań na edymetriozę, ale to tylko profilaktyka. Będę was o wszystkim informować!

Każdy wiek broni się swoimi prawami. Inaczej trenujesz w wielu lat 25, a inaczej trenujesz po 40 – stym rokiem życia, a jeszcze inaczej jak jesteś na coś chora, czy masz uszkodzony kręgosłup czy kolano. Moje panie mają różne schorzenia i różne problemy. Każda z nich ma ułożony plan treningowy indywidualny jak i dietę –  to nie dieta to styl życia.

Musisz wziąć  pod uwagę, że trening uratuje ci życie. I musisz GO wprowadzić w swoje życie.

Doczekałam się czasów, kiedy wszystkie kobiety w każdym wieku są najbardziej podatną grupą reagującą na trendy lansowane przez mass media. Idealne, szczupłe i wysportowane ciało ukazywane w telewizji bądź internecie powoduje, że kobiety, aby czuć się atrakcyjne, często stosują „diety cud”. Wszystko tylko po to, aby mieć idealną figurę.

Niekiedy sama dieta nie wydaje się im być wystarczająca, dlatego coraz częściej sięgacie po preparaty wspomagające odchudzanie. Skutki wielu nieprawidłowości żywieniowych, związanych ze stosowaniem różnorodnych diet bądź działania uboczne zażywanych preparatów odchudzających, mogą ujawnić się dopiero w późniejszym życiu człowieka. Niedobory wielu składników odżywczych mogą przyczynić się do powstania poważnych następstw zdrowotnych, a obsesyjna dbałość o ciało może prowadzić nawet do problemów psychicznych i psychologicznych. Zastanów się 3 razy zanim kupisz jakieś koktajle czy tabletki odchudzające. Nie ma nic na skróty…

Zacznij się ruszać i dbaj o siebie. Spełnia marzenia, a jak nie masz motywacji to napisz do mnie

m.klos@mataleo.eu

 Razem pokonamy cały świat i udowodnimy, że w każdym wieku można ćwiczyć i dbać o siebie.

 

 

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk