Schudnij do końca bez Efektu Jo-Jo

płaski brzuch

Zadaj sobie te pytania – 5 rzeczy, które chciałbym wiedzieć zanim spróbuję schudnąć.

Walczyłam o utrzymanie zdrowej wagi przez okres startów i do dziś, gdyż pyknęło mi 40 lat i jest to trudniejsze niż mi się to  wydawało.  Gdybym znała te pięć porad przed moją podróżą na odchudzanie, miałbym o wiele łatwiejszy czas na pozbycie się kilogramów i zdałbym sobie sprawę, że utrata wagi nie jest magicznym rozwiązaniem – rozwiązaniem wszystkich moich problemów.

Jeśli próbujesz schudnąć, być może niektóre z moich porad będą dla ciebie pomocne.
No to ruszamy…

1. To musi być dla ciebie, nie dla kogoś innego.

Poprzez treningi i coaching doszłam do wniosku, że poczucie wartości pochodzi z wewnątrz. Zdecydowałam się prowadzić zdrowy styl życia dla własnego zdrowia i dobrego samopoczucia i zdaję sobie sprawę, że mam wrodzoną wartość, niezależnie od mojego wyglądu i tego, co myślą inni ludzie.
W dzisiejszych czasach wyznaczam sobie cele, które mieszczą się w zakresie mojej własnej mocy i nie są zależne od walidacji od innych, takich jak: „Chcę schudnąć, aby być zdrowa i żyć długo” zamiast „Chcę schudnąć, aby mieć fajnego faceta.”

Pamiętaj: jesteś kompletną, zdolną osobą, niezależnie od tego, jak wyglądasz. To, że chcesz się poprawić na jutro, nie oznacza, że ​​nie możesz dzisiaj czuć się dobrze.
Nikt nie może sprawić, że poczujesz się w pewna sposób dobry – tylko ty masz tę moc! Kiedy ustalisz cele w granicach własnej mocy, będziesz nie do powstrzymania.

2. Możesz stracić przyjaciół, a to jest niesamowite!

Pozwól mi wyjaśnić: Kiedy po raz pierwszy zdecydowałam się przekształcić moje ciało na Fitness, większość moich przyjaciół była bardzo pomocna … aż do momentu, kiedy stanęłam na scenie.
Wielu moich przyjaciół nie miało zdrowia i kondycji, nie wyglądali tak jak ja. Gdy zbliżyłam się do moich celów, zapytali: „Za kogo się uważasz? Działając lepiej od nas dzięki sałatce i zdrowemu trybowi życia! „


Czasami to ludzie, którzy najlepiej cię znają, powstrzymują cię przed zmianą. Jeśli otaczasz się ludźmi, którzy nie są przyzwyczajeni do sukcesu, mogą stać się przestraszeni i zagrożeni. Nie wszyscy będą zadowoleni. Pomoc od osób, które były w moich butach, pomaga mi utrzymać motywację i pozwala mi uczyć się na doświadczeniach innych. Oszczędza to wiele czasu i wysiłku, co sprawia, że ​​podróż jest przyjemniejsza.
Możesz znaleźć pomocnych ludzi, zaprzyjaźniając się z ludźmi na siłowni, dołączając do grupy biegaczy  lub dołączając do studia medytacji. Możesz nawet rozważyć współpracę z trenerem osobistym, jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy.

KLIKNIJ TUTAJ!

3. Nasza rozmowa z samym sobą może  zepsuć nasze postępy.

Aby stworzyć trwałą zmianę, musiałam wyciąć negatywny rozmowę z samym sobą, łącząc się z pozytywną intencją dla mojego celu. Zmieniłam więc swój zamiar, by żyć zdrowo i starzeć się z wdziękiem. Przestałam zwracać uwagę na rzeczy, których nie lubiłam o sobie, które mnie przygnębiały, a zamiast tego skupiałam się na pozytywnych celach, które działałem, co mnie pobudziło.
Po tym, jak zmieniłem zdanie o sobie, w końcu mogłam stracić na wadze i cieszyć się procesem.

4. Cierpliwość jest wszystkim.

Cierpliwość to coś więcej niż tylko czekanie, to zdolność do wykonania pracy wymaganej do osiągnięcia celów i utrzymania pozytywnego nastawienia podczas całego procesu.
Kiedy nie widziałam żadnych efektów, przez pierwsze trzy miesiące czułam, że nic się nie dzieje i że marnuje swój czas. W czwartym miesiącu mogłam zauważyć  zmiany na wadzę 3 kg w dół więc pomyślałam, że ruszyłam w dobrym kierunku.

To małe, pozornie nieistotne wybory, które każdego dnia podejmujemy, dodając czegoś niezwykłego. Jeśli nie masz cierpliwości, by czekać na te rzeczy, nie zrobisz postępu w osiąganiu swoich celów. Mam wiele kobiet, które schudły 10 kg w ciągu roku, ale to nie o wagę chodzi i problem jest taki, ze jak nie zobaczysz wyniku swojej pracy, od razu motywacja wam spada i robicie te same błędy co przed swoją przygodą.

Pamiętaj, że podróż na tysiąc kilometrów to nic innego jak seria pojedynczych kroków. Rób rzeczy krok po kroku, a daleko zajdziesz!

5. Aby osiągnąć dowolny cel, musisz zdefiniować sukces, stworzyć plan działania i zakochać się w tym procesie.

Często czułam się przytłoczona wszystkimi sprzecznymi informacjami na temat zdrowia i kondycji fizycznej. Nie wiedziałem, który plan był dla mnie odpowiedni, więc wypróbowywałam nowy co tydzień i nigdy nie widziałam żadnych zmian. Prawda jest taka, że ​​najlepszym planem dla mnie jest ten, z którym się trzymam i nie nudzę.
Ważne jest, aby zakochać się w tym procesie. Fitness to podróż przez całe życie, a jeśli nie spodoba ci się ten proces, poddasz się. Jeśli czujesz się zdezorientowana, który plan jest dla ciebie najlepszy, spróbuj wybrać taki, który brzmi zabawnie i pozostań przy nim przez osiem tygodni. Jeśli nie widzisz żadnego postępu, spróbuj czegoś nowego.

Kiedy postanowiłam stracić 48 kg, miałam na myśli określony cel. Pozwoliło mi to skoncentrować moją energię i wyeliminować zakłócenia. Dał mi także motywację, cel i jasną wizję mojej przyszłości.

W końcu każda podróż fitness to coś więcej niż utrata wagi i zmiana wyglądu fizycznego. Najbardziej udane transformacje to te, które zaczynają się od miłości własnej sylwetki i zarówno swojej wewnętrznej istoty, jak i fizycznej.

Utrata wagi była jedynie skutkiem ubocznym mojego celu, jakim jest prowadzenie zdrowego trybu życia, a moje cele fitness wzrosły, aby bardziej skupić się na zdrowiu mojego umysłu, ciała i ducha, niż wyłącznie na moim fizycznym wyglądzie.

I wreszcie, pamiętajcie o sile intencji! To nie jest to, co robisz, ale dlaczego to robisz, co pozwoli ci odnieść sukces tak jak mi!

KLIKNIJ TUTAJ!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk