Rwa Kulszowa – Nowe Ćwiczenia na Ból – Koniecznie Zastosuj

Rwa Kulszowa – Nowe Ćwiczenia na Ból – Koniecznie Zastosuj

Ból rwy kulszowej jest niezwykle niewygodnym i nie do zniesienia problemem zdrowotnym i może być wynikiem urazu, zwężenia kręgosłupa, pęknięcia dysku, brak ruchu itp.

Gdy tylko poczuje się ból nerwu kulszowego, należy natychmiast sprawdzić dolną część pleców i biodra.

Według dr. Marka Kovacha, rozciągnięcie, które umożliwiłoby rotację bioder, byłoby bardzo korzystne. Ból ten rozciąga się na stopy i kończynę dolną, ponieważ nerw ten łączy kość udową i kręgosłup. W rzeczywistości jest to podstawowy mięsień do zauważalnych ruchów stóp, bioder i górnych części nóg.

Zespół piriformis występuje, gdy nerw kulszowy przechodzi przez mięsień i charakteryzuje się bólem biodra i dolnej części pleców.

Szacuje się, że około 40 procent ludzi doświadczy bólu nerwu kulszowego w pewnym momencie swojego życia. W większości przypadków problemy te leczy ćwiczeniami, ale wszystko musi być za zgodą lekarza.

Jeśli cierpisz na te problemy, możesz naturalnie złagodzić ból za pomocą następujących ćwiczeń:

1. Pierwsze ćwiczenie jest bardzo proste. Wystarczy, że usiądziesz z wyprostowanymy nogami, zarzucisz prawą nogę za lewą nogę, skręczisz się w jedną stronę i przytrzymasz te ćwiczenie tak do 30 sekund na każdą stronę. Zrób sobie pare serii.

 

2.Ćwiczenie też jest bardzo proste. Praktycznie wykonuje go codziennie na moich zajęciach. Połóż się na plecech i przyciągaj do klatki piersiowe raz jedną nogę raz drugą nogę kilka razy.

 

 

3.Ćwiczenie również wykonywane na leżąco. Naprzemiennie kładziesz ręke i noge na podłodze z pozycji ramion i nóg unieisonych do góry. Zrób 4 serie po 15 powtórzeń.

Oczywiście to Ty musisz wiedziec co możesz i jak ćwiczyć. Nie wszystko jest dla wszsytkich i w tym przypadku też sie sprawdza. Każdy przypadek jest inny, ale warto sprawdzić czy pomoże dany zestaw ćwiczeń.

Zostaw łapkę w górze, to pomoże innym też zobaczyć dany zestaw ćwiczeń. Powodzenia.

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk