Rób to codziennie, a pozbędziesz się brzuszka i boczków – Gosia Klos

BOCZKI

Rób to codziennie, a pozbędziesz się brzuszka i boczków – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg… i tak własnie moje podopieczne DZIAŁAJĄ. Czytasz w artykułach, oglądasz filmiki, wszędzie wspominają o treningu na czczo, o cardio na czczo o spalaniu tłuszczu na czczo.

Co jest powodem tego, że przed śniadaniem cardio przynosi lepszy efekt?

Czy rzeczywiście, trening na czczo jest skuteczniejszy, co do spalania tkanki tłuszczowej?

Wstań wcześniej, poświęć sobie max 30 minut. Załóż dres , trampki i idź pobiegać lub na spacer, szybki spacer. A przekonasz się po kilku porannych „treningach”, dużo się zmieni…

Rób to codziennie, a pozbędziesz się brzuszka i boczków – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg. Gdy popołudniu przychodzisz do klubu, z myślą o spaleniu nadmiernego tłuszczu wchodzisz na bieżnie i męczysz się tam 45 minut. I taki trening robisz trzy razy w tygodniu i efekt jest co najwyżej średni. Półtorej dwie godziny przed treningiem jesz posiłek, mniej lub bardzie dietetyczny. I co się dzieje w Twoim organizmie?   W przerwie pomiędzy posiłkiem a treningiem trawisz zawartość tego posiłku. Białka i tłuszcze będą się trawić dłużej niż półtorej, dwie godziny, natomiast cukry zawarte w posiłku w większości się strawią. Będę to cukry proste, trawiące się bardzo szybko i w cukry złożone, wielocukry, które potrzebują trochę czasu na strawienie, przetransformowanie się na materiał energetyczny dla mięśni i reszty organizmu.

Pierwsze minimum 30 minut, jakie spędzisz na bieżni, lub innym urządzeniu na którym robisz cardio, podczas tych około trzydziestu minut, wykonując ciężkie cardio, spalasz cukry, które są dostępne dla mięśni w Twoim organizmie. Po spaleniu tych cukrów, organizm dopiero zaczyna dobierać się do  tłuczczu, materiałów zapasowych, jakie zalęgają w organizmie w postaci tłuszczyku na udach, brzuchu czy buczkach. I te kilka, kilkanaście ostatnich minut jakie poświęcasz na CARDIO, jest mało skuteczne dla spalania tłuszczy. I jaki to daje efekt? –na pewno maże dawać lepszy?

By osiągnąć lepszy efekt w spalaniu tkanki tłuszczowej na przykład na boczkach, zrób trening siłowy, podczas którego spalisz cukry, a dopiero później Cardio

CARDIO rób rano na czczo, przed śniadaniem!!! 

Kolacje, ostatni posiłek poprzedniego dnia jesz około 21.00. W przerwie pomiędzy porannym CARDIO a kolacją, głównie podczas snu, spalasz większość cukrów jakie zostały dostarczone organizmowi w ostatnim posiłku i wcześniej. Podczas sześcio – ośmiogodzinnego snu, organizm również spala m.in. cukry, będące energią do funkcjonowania ciała podczas snu, kiedy mimo wszystko ma przebieg większość czynności fizjologicznych Twego ciała. Gdy wstajesz rano, poziom cukru jest stosunkowo niski, i w trakcie PORANNEGO CARDIO, organizm stosunkowo szybko spala tkankę tłuszczową, znacznie szybciej, niż w przypadku popołudniowego CARDIO.

Poranny trening ma jeszcze dodatkowe plusy;

Podczas porannego treningu, dotleniasz swój mózg, i cały organizm, żywiej zaczynasz dzień, on cały staje się wydajniejszy.

Poranny trening na czczo, przyspiesza metabolizm na cały dzień, co ma mnóstwo pozytywnych aspektów…

Regularne poranne treningi, nawet o niskiej intensywności, poprawiają kondycję i funkcjonowanie ciała.

Tak wiec wstań rano i zrób coś dla siebie, tak jaka moja podopieczna Sylwia, z którą pracuje dopiero 2 miesiące. Problemy z kręgosłupem zniknęły, a ciałko wraca do formy. 

Jeśli mieszkasz w Anglii i chcesz ze mną zacząć współpracować od razu do mnie dzwoń.

07825268743  https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk