Reguluj hormony aby łatwo schudnąć

nogi i uda, trening

Reguluj hormony aby łatwo schudnąć. Twoja waga i wygląd fizyczny zależą od jedzenia, które jesz. Ilu z was wie, że twoje hormony są również odpowiedzialne za całkowitą masę ciała? Hormony wpływają na procesy metaboliczne w organizmie, regulując zdolność organizmu do przechowywania / topienia tłuszczu.

Najlepszy trening do odchudzania to ten ze mną on-line.

Masa ciała zależy od hormonów, aktywności fizycznej, genetyki, nawyków żywieniowych i stresu.

Hormony, które „mówią” twojemu ciału, aby magazynowały lub spalały tłuszcz

1. Insulina
Twoje ciało wykorzystuje glukozę jako energię do komórek. Poziom cukru we krwi wzrasta po posiłkach, a twoja trzustka „nakazuje” uwolnić więcej insuliny. Hormon ten bierze udział w dostarczaniu glukozy do komórek. Insulina daje energię, ale także przechowuje tłuszcz. Wysoki poziom insuliny prowadzi do zwiększonego przechowywania tłuszczu.

2. Kortyzol
Hormon stresu jest wydalany przez nadnercza, aby zapobiec spadkowi poziomu cukru we krwi. Czy zauważyłaś, że za każdym razem, gdy jesteś w stresującej sytuacji, masz tendencję do jedzenia więcej lodów, ciast, czekolady, ciastek i innych słodyczy? To jest twój sposób, aby uzyskać siłę i poradzić sobie z trudnymi czasami.

Kortyzol wpływa na metabolizm w celu zachowania energii. Jeśli poziom kortyzolu jest zbyt wysoki, prawdopodobnie przybierasz na wadze.

3. Leptyna
Hormon sytości jest wydalany przez komórki tłuszczowe. Wysyła twój mózg sygnał za każdym razem, gdy jesteś pełny. Leptyna reguluje metabolizm i pomaga komórkom „decydować”, czy będą przechowywać tłuszcz, czy go spalić. niski poziom leptyny prowadzi do zwiększenia apetytu, a nadmiar pokarmu jest przechowywany w organizmie jako tłuszcz. Pozbawienie snu powoduje spadek poziomu leptyny, dlatego powinno się dobrze spać każdej nocy.

4. Hormony tarczycy
T3 i T4 są wydalane przez tarczycę, a ich główną rolą jest wywoływanie liposys. Hormony tarczycy są również ważne dla procesów metabolicznych w organizmie. Niski poziom tych hormonów prowadzi do otyłości.

Co należy jeść, aby schudnąć?

Jeśli próbujesz schudnąć, spróbuj jeść trzy posiłki dziennie, a pózniej zwiększ do 5 małych. Podążanie za ścisłą dietą jest wyzwaniem, a kilogramy, które tracisz, wracają z dnia na dzień. Głodzenie się nie jest opcją, ponieważ zabija energię i masę mięśniową. Wierzcie lub nie, ale można przybierać na wadze, nawet jedząc raz dziennie.

Utrata wagi jest łatwa, jeśli zmniejsza się liczbę spożywanych kalorii każdego dnia. Jeśli spożywasz 1 900 kalorii dziennie, przynieś tę liczbę do 1700. Oblicz tę liczbę, biorąc pod uwagę swoją wagę, wzrost, wiek i aktywność fizyczną.

Jedz pokarmy o niskim indeksie glikemicznym (GI), ponieważ nie podnoszą poziomu insuliny w organizmie. Unikaj węglowodanów i jedz żywność zawierającą białka i błonnik. W ten sposób zapobiegniesz przejadaniu się. Białko buduje ładną masę mięśniową i spalasz więcej kalorii niż tłuszcz.

Najlepszy trening do odchudzania to ten ze mną on-line.

Ćwiczenia angażują mięśnie, a organizm potrzebuje więcej glukozy, aby wyprodukować więcej energii. Upewnij się, że dałaś swojemu organizmowi wystarczającą ilość cukru, aby uzupełnić stratę. Spróbuj treningu interwałowego o wysokiej intensywności, aby zwiększyć wrażliwość na insulinę.

Ćwiczenia 1-1,5 godziny na siłowni lub w domu, jeśli trenujesz z umiarkowanymi powtórzeniami i obciążeniami. Jeśli wykonujesz treningi interwałowe o wysokiej intensywności, będziesz potrzebowała 20 minut. Twoje ciało będzie paliło kalorie nawet po opuszczeniu siłowni. Rozważ spożywanie wstrząsów z węglowodanami i białkami podczas treningu, aby kontrolować kortyzol.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk