Nie ignoruj Tych 7 Znaków Ostrzegawczych

watroba i jej

Posiadanie normalnie funkcjonującej wątroby i innych organów ma ogromne znaczenie, ponieważ ten organ odgrywa ogromną rolę w organizmie. Choroba wątroby jest piątą główną przyczyną zgonów, co potwierdzają statystyki krajowe w Wielkiej Brytanii. Choroba wątroby jest drugą najczęstszą przyczyną śmierci wśród wszystkich chorób układu pokarmowego w USA.

Najlepszy trening do odchudzania to ten ze mną on-line.

Podstawowe funkcje wątroby

– Oczyszcza krew

– Produkuje niezbędne białka

– Produkuje cholesterol

– Kontroluje dostawy energii

– Reguluje poziom hormonów

Przyczyny uszkodzenia wątroby

– Geny

– Marskość wątroby i inne długotrwałe choroby wątroby

– Nadmierne narażenie na substancje toksyczne

7 oznak uszkodzenia wątroby

1. Zmęczenie

Ogólne zmęczenie jest częstym objawem uszkodzenia wątroby. To produkt uboczny zmian neurochemicznych w mózgu i niezdrowych poziomów hormonów. Toksyczne produkty uboczne we krwi sprawiają, że problem jest jeszcze gorszy, ponieważ wątroba nie może ich wyeliminować.

2. Sucha i podrażniona skóra

Twoja skóra jest nawilżona poprzez przenoszenie płynów w organizmie. Problemy ze skórą mogą wskazywać na problem, a chorzy zwykle mają czerwone ręce lub stopy, żółtaczkę i plamy w niektórych częściach ciała.

3. Ból brzucha

Zwykle daje wrażenie kłutego lub pulsującego bólu w brzuchu, a problem można rozwiązać, lecząc podstawowy problem. Leki dostępne bez recepty i na receptę mogą uszkodzić wątrobę, zwłaszcza gdy są używane przez długi okres czasu.

4. Nudności i wymioty

Zaburzenia czynności wątroby często objawiają się zmianami trawienia i metabolizmu. Nudności i wymioty są często powodowane przez toksyny, których wątroba nie może wyeliminować.

5. Siniaki

Twoja wątroba bierze udział w produkcji enzymów wątrobowych. Enzymy białkowe zapobiegają powstawaniu zakrzepów krwi, a wszelkie upośledzenia prowadzą do zmian w skórze. Chorzy mogą łatwo siniakować i krwawić.

6. Obrzęk brzucha

Uszkodzenie wątroby wpływa na przepływ krwi do narządu, zwiększając ciśnienie w żyłach. Te żyły przenoszą krew ze śledziony i jelit do wątroby. Zakłócenie tego procesu powoduje skoki ciśnienia krwi, znane również jako nadciśnienie wrotne. Ten stan powoduje gromadzenie się płynu w brzuchu (wodobrzusze). Wodobrzusze mogą być spowodowane niezdolnością wątroby do wytwarzania białek krwi.

7. Żółtaczka

Przebarwienia oczu i skóry są częstym objawem uszkodzenia wątroby. Jest to wynik nagromadzenia pigmentu żółciowego zwanego bilirubiną. Żółtaczka może również powodować ciemny mocz, świąd i upośledzenie funkcji poznawczych.

Ostatnie słowo

Twoja wątroba ma zdolność do regeneracji . Skonsultuj się z lekarzem, jeśli objawy te występują zbyt długo. Określ przyczynę swoich objawów.

Najlepszy trening do odchudzania to ten ze mną on-line.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk