Przyspieszona dieta odchudzająca

dieta ketonowa - przyśpieszona dieta odchudzająca

Dlaczego ta „przyspieszona dieta odchudzająca” Wszyscy mówią o tym, że tak naprawdę nie jest dobra dla Ciebie. Dieta wysokotłuszczowa ketonowa stała się popularna ostatnimi czasy. Można stosować dietę, która pierwotnie miała na celu leczenie epilepsji.  Co to jest Ketosis?Bycie „w ketozie” lub stosowanie diety ketogennej oznacza po prostu, że używasz ketonów, a nie glukozy jako podstawowego paliwa twojego organizmu. Kiedy ograniczasz węglowodany (i w mniejszym stopniu białko), twoje ciało nie dostaje dużo glukozy. Niedobór zapasowy glukozy (glikogenu) w wątrobie szybko staje się niewyczerpalny. Kiedy twój samochód zabraknie benzyny, staje. Na szczęście twoje ciało nie przestaje pracować bez glukozy. Ketony stają się jego alternatywnym paliwem.

Aby przejść w stan ketogeczny – innymi słowy, aby zmienić swoje źródło energii na ketony jako podstawowe paliwo – zjesz około 80-90% tłuszczu z umiarkowanym białkiem, ale bardzo ograniczonym węglowodanem. To dużo tłuszczu; znacznie więcej niż większość ludzi je i stawia wyzwanie, chyba że naprawdę kochasz takie rzeczy jak masło, śmietana i olej kokosowy.

Zamów taką dietę u mnie klikając tutaj i pakiet 1. Zacznij korzystać z mojej współpracy  a zobaczysz dobre wyniki w krótkim czasie. Kliknij Tutaj.

Skutki uboczne ketozy

Diety ketogenne mają też wady. Objawy takie jak nudności, wymioty i „bieganie do łazienki” – zwane łącznie „ketonową grypą” – są powszechne, szczególnie we wcześniejszych dniach, kiedy organizm dostosowuje się do ketonów. Ograniczenia społeczne mogą również stanowić wyzwanie dla diet ketogennych. Tak jak nieświeży oddech, rodzinne obiady mogą nagle stać się wyzwaniem, nie można dołączyć do znajomych na lody lub piwo, a możesz dostać niezręczne spojrzenia, gdy poprosisz o dodatkowe masło na swój stek w restauracji. Wreszcie, często uważa się, że stosowanie diety ketonową jest podobne do sposobu na szybie odchudzanie.

Jednak, co ciekawe, jedna recenzja 229 społeczności wykazała, że ​​spożycie tłuszczu w diecie wynosi 28-58 procent, co oznacza różnice w żywności. Innymi słowy, podczas gdy niektóre grupy spożywały wysokotłuszczowe pokarmy dla zwierząt, nikt w tych społecznościach nie osiągnął poziomu zbliżonego do 80-90% tłuszczu, którego wymaga dieta ketogenczna. Uzupełnianie energii za pomocą ketonów. Producenci wiedzą, że nie zawsze zależy ci na wrzuceniu masła na do posiłku, lub przejściu przez inne rygory dostrajania się do ketozy, więc wkroczyli z egzogennymi ketonami. Te suplementy mogą rzekomo przenieść cię w ketozę bez ciężkiego podnoszenia tłuszczu w diecie.

Nie pozwól, by nazwa cię zmyliła. Egzogenne oznacza, że ​​twoje ciało nie wytwarza tych ketonów, w przeciwieństwie do endogennych ketonów wytwarzanych przez twoją wątrobę. Dzięki tym suplementom można w bardzo krótkim czasie osiągnąć poziom terapeutyczny ketonu bez cierpienia z powodu wysokotłuszczowej diety. „Przyjmowanie egzogennych ketonów … szybko doprowadzi cię do ketozy i zmusi twoje ciało do rozpoczęcia korzystania z trwałego źródła energii” – to zasadniczo może ułatwić Ci przejście na dietą ketoniczną. Innymi słowy, suplementy te prawdopodobnie niemal natychmiast przenoszą twoje ciało na ketozę, nawet jeśli nie stosujesz tradycyjnej diety ketogenicznej. Jeden produkt obiecuje to „umieści swoje ciało w ketozie w ciągu 59 minut lub krócej”, a ekspert ketonowy Dominic D’Agostino, Ph.D. Argumentowano mówi, że suplementy ketonowe mogą wytwarzać ten sam poziom ketonów we krwi w ciągu zaledwie 10-15 minut, a nie dni.

Czy suplementy ketonowe działają?

Kilka badań weryfikuje korzyści tych suplementów. Wśród symulowanych myszy z chorobą Alzheimera badacze stwierdzili egzogenne ketony, które wykazały poprawę tworzenia się płytki nazębnej, stanu zapalnego i zmniejszenia uszkodzenia mózgu. Inne znalezione egzogenne ketony mogłyby „zwiększyć sprawność mięśni z większą dietetyczną pobłażliwością” wśród sportowców. To, czy mogą pomóc Ci schudnąć, to inna historia. Egzogenne suplementy ketonowe sugerują, że można (teoretycznie) spożywać cheeseburgera z frytkami i nadal dostać się do ketozy. Nawet jeśli pracują (to może duże), egzogenne suplementy ketonowe mają wady, w tym:   Są wykonane w laboratorium, a nie w twoim ciele.  W przeciwieństwie do ketonów wytwarzanych przez wątrobę, nie wymagają one żadnej energii (kalorii) do wytworzenia; w rzeczywistości dodajesz puste kalorie, gdy używasz tych suplementów.

Suplementy te są drogie (około 600 zł  za 30-dniową dostawę)Według niektórych kont użytkowników, smakują okropnie. Tworzą nieprzyjemne efekty uboczne, takie jak biegunka i skurcze.

Czy Ketoza jest skuteczna w przypadku utraty wagi?

To, że jesteś w ketozie, nie oznacza, że ​​automatycznie stracisz wagę. Odwrotnie, możesz schudnąć bez bycia w ketozie. „Ketoza nie jest konieczna do utraty wagi”, pisze dr Jonny Bowden w Living Low Carb. „Możesz być w ketozie i nie tracić na wadze, tak jak możesz schudnąć bez bycia w ketozie … Jeśli jesz 10 000 kalorii tłuszczu i nie ma węglowodanów, z pewnością będziesz produkować masę ketonów, ale nie będziesz stracić kilograma.

Końcowe słowo o Ketozie.

Niektóre osoby dobrze sobie radzą na krótkookresowej diecie ketogenicznej, ale jej utrzymanie przez wiele miesięcy lub lat jest wyzwaniem, nawet jeśli cykli keto i non-keto dni. Inni uważają, że żywność przyjazna non-keto zaczyna wracać do diety i odzyskać wagę. Innymi słowy, może to działać dla ciebie; może nie. Piękno indywidualności biochemicznej polega na tym, że jeden rozmiar zdecydowanie nie pasuje do wszystkich, a dla planów dietetycznych jest czterokrotny.

Tak jest ze wszystkim. Musisz popracować pare miesięcy w domu lub na siłowni, aby dostosować odpowiedni plan treningowy. Nigdy ten sam trening nie zadziała na kogoś innego z wielu przyczyn. Tak też jest z dietami

Pamiętaj, że pomagam kobietom w osiągnięciu ich celów ciała z łatwością i efektywnością, pomagając wybrać odpowiednie plany posiłków i skuteczne treningi.

Zacznij korzystać z mojej współpracy  a zobaczysz dobre wyniki w krótkim czasie. Kliknij Tutaj.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk