Koronawirus – Jak uchronić dzieci przed COVID-19 – Gosia Klos

Koronawirus i dzieci - Gosia Klos

Koronawirus – Jak uchronić dzieci przed COVID-19 – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

Lekarze i eksperci medyczni twierdzą, że osoby starsze lub seniorzy są bardziej podatne na szybko rozprzestrzeniający się COVID-19. Czy to oznacza, że dzieci są już oszczędzone na zarażenie się chorobą?

Czy są w 100% bezpieczne od COVID-19?

Ponieważ liczba przypadków tej pandemii rośnie na całym świecie, rodzice, którzy robią wszystko, aby chronić swoje dzieci przed COVID-19, mogą pocieszyć się tym, że koronawirus u dzieci jest zwykle łagodniejszy. Niemniej jednak istnieje kilka tajemnic dotyczących tej choroby zakaźnej, a badania wciąż trwają.

Ponadto, mimo że choroba jest zwykle łagodniejsza u dzieci, rodzice powinni zaakceptować fakt, że ich dzieci rzeczywiście mogą złapać COVID-19. Mogą być zarażeni i zdają się być w stanie przenieść chorobę, nawet jeśli nie doświadczają objawów. To jest powód, dla którego dzieci muszą ćwiczyć mycie rąk i dystans społeczny, nawet jeśli nie są chore. Zostań w domu!

Kontakt do współpracy!

Jak COVID-19 wpływa na dzieci?

Lekarze twierdzą, że powszechnie uważa się, że COVID-19 „powoduje łagodniejsze objawy u dzieci”. Niemniej jednak poszczególne efekty w zależności od wieku stają się wyraźniejsze, ponieważ wirus rozprzestrzenia się szybko na całym świecie. Wiele z tego, co ludzie obecnie wiedzą, opiera się na raportach spoza Chin.

Zasadniczo 2,4 procent wszystkich zidentyfikowanych przypadków koronawirusa to osoby w wieku poniżej 19 lat. Jeszcze mniejsza liczba w tym przedziale wiekowym nabrała ciężkich objawów, 2,5 procent lub, co Światowa Organizacja Zdrowia określiła jako „bardzo niewielki odsetek”. W związku z tym prowadzone są obecnie dalsze badania naukowe, a jeszcze bardziej wyraźna jest ich wersja.

Ta luka pozostaje do tej pory nieznana. Zastępca dyrektora Amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób Zakaźnych Dr Jay Butler powiedział za pośrednictwem transmisji na żywo, którą prowadził Journal of American Medical Association, „zjawisko jest dość znaczące”, ale mechanizmy, dodał, są „naprawdę niezidentyfikowany”.

Osoby w wieku 60 lat i powyżej lub osoby z istniejącymi chorobami pozostają najbardziej podatne na COVID-19. Według Światowej Organizacji Zdrowia choroby mogą obejmować wysokie ciśnienie krwi, raka, przewlekłe choroby układu oddechowego, cukrzycę, choroby układu krążenia i raka.

Dzieci z chorobami

W przypadku dzieci mogą być bardziej podatne na COVID-19, jeśli mają w przeszłości warunki oddechowe, ponieważ może to często prowadzić do poważniejszych przypadków chorób wirusowych, takich jak np. Grypa. Jednak COVID-19 jest nowy i nie wiadomo, czy poważnie wpłynie na dzieci z chorobami układu oddechowego.

Co więcej, nie ma jeszcze dowodów na to, czy COVID-19 może bardziej niekorzystnie wpływać na dzieci cierpiące na cukrzycę, co jest sprawdzonym czynnikiem ryzyka dla dorosłych. Po zebraniu tego eksperci z Uniwersytetu Johna Hopkinsa ostrzegają rodziców, aby byli bardziej ostrożni.

Obecnie podejmowane są inicjatywy mające na celu zmniejszenie obciążenia dorosłych, których dzieci nudzą się w domu. Wśród tych inicjatyw są tacy aktorzy, jak Jennifer Garner i Amy Adams, którzy czytają książki dla dzieci online. Najlepszym sposobem jest zostać w domu. To jest najlepsze rozwiązanie.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk