Przysiady jak je poprawnie wykonać

PRZYSIADY

[et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”3.19″]

Przysiady jak je poprawnie wykonać .

Wszystko zależy od bardzo wielu czynników – między innymi od naszej budowy ciała, naszych genetycznych predyspozycji, ale przede wszystkim od sposobu i rodzaju naszego treningu oraz diety. Zawsze na konsultacji panie mi zadają pytanie ” W jaki sposób mogę uniknąć zbudowania potężnych ud i pupy? Nie chcę być jak facet… Jak osiągnąć jędrną, uniesioną pupę i smukłe uda? ”
Przede wszystkim  nie wykonuj tylko i wyłącznie ćwiczeń na pośladki czy uda – czyli przysiadów, wykroków i tym podobnych! Jeżeli wybrałaś na swój trening 30 dniowe wyzwanie (przysiady) – bardzo dobrze! Ale nie może ono samo w sobie stanowić głównego treningu.
Sytuacja ma się identycznie do każdej innej partii mięśniowej, najlepiej porównać to do mięśni ramion, które żadna z nas nie chciałaby zbytnio rozbudować, aczkolwiek jestem za proporcjonalność ciała w 100%
Nie rozbudujesz mięśni po miesiącu ćwiczeń! Jest to proces długotrwały i zauważalny – w każdej chwili możesz przestać trenować a mięśnie (w przeciwieństwie do tłuszczu) szybko się zmniejszą przy braku bodźca do rozrostu.
Możesz zawsze trenować same aeroby w celu spalania tłuszczu – ale po 1 potrwa to wolniej niż w połączeniu z treningiem siłowym, po drugie gdy spalisz tłuszcz Twoja skóra może obwisnąć (a tak to wypełnią ją mięśnie), a po trzecie możesz wyglądać jak chudzielec (kości i skóra). Dodatkowo trening siłowy w połączeniu z aerobami oraz rozciąganiem wspaniale wpływa na zwalczanie cellulitu.

squats

Przysiady budują mięśnie, dzięki czemu dbamy nie tylko o piękne pośladki i smukłe uda, ale także o prostą sylwetkę. To według mnie jest najlepszy argument do tego, aby rozpocząć systematyczne wykonywanie przysiadów. Oczywiście, jeżeli marzycie o jędrnych pośladkach wystarczy systematycznie robić przysiady, a po zaledwie 3 tygodniach zobaczycie pierwsze efekty.

Możesz zawsze trenować same aeroby w celu spalania tłuszczu, ale po 1 potrwa to o wiele wolniej niż w połączeniu z treningiem siłowym.  Gdy spalisz tłuszcz Twoja skóra może obwisnąć (a tak to wypełnią ją mięśnie).  Dodatkowo trening siłowy w połączeniu z aerobami oraz rozciąganiem wspaniale wpływa na zwalczanie cellulitu. Do tego dobrze dobrana dieta i efektem będziesz się już cieszyć po trzech tygodniach.

Jeśli nie wiesz jak poprawnie wykonać przysiad, napisz do mnie i umów się na konsultacje.

Zapraszam do współpracy.

m.klos@mataleo.eu

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk