Przysiady i martwy ciąg – Poparte Badaniami

martwy ciąg, trening na siłowni

Przysiady i martwy ciąg – Poparte Badaniami.

Zmora każdej kobiety, która zmierzy się z treningiem na siłowni! W tym artykule napiszę wam dlaczego jest tak ważne aby ćwiczyć z ciężarami w domu i na siłowni. Nie bójcie się ciężarów 3-6 kg. One krzywdy ci nie zrobią wręcz przeciwnie pomogą ujędrnić pośladki tym bardziej jeśli jesteś 40 +. Porównam dziś też ćwiczenia przysiad i martwy ciąg abyście wiedzieli co to jest i dlaczego jest ważny dla waszych pośladków.

Przysiad vs martwy ciąg 

Przysiady i martwy ciąg – Poparte Badaniami . Przysiady są od lat koniem bojowym, aby walczyć z przysiadami i rozwoju mięśni ulubioną przez prawie wszystkie kobiety. W ostatnich czasach martwy ciąg  znalazł się również jako król ćwiczeń dla rozwoju mięśni pośladkowych. 

Kto mnie zna i śledzi przez długi czas wie, że jestem, ze  „starej szkoły” i zawsze jestem gotowa ocenić i zaakceptować wszystkie szkoły myślenia, ale oczywiście jeśli jest wspierany przez naukowe dowody. Dlaczego już od wielu lat wrzucam do programów kobiecych martwy ciąg z połączeniem przysiadów? Bo to działa i buduje pośladki 🙏

Martwy ciąg – Jak wyglada? Zobacz zdjęcie i spójrz na plecy jakie są proste – w jednej lini z tyłem głowy i nogi ugięte, posladki wychylone do tyłu. To jest prawidłowy martwy ciąg. Możesz mieć również hantelki w dłoniach jak i sztangę! Ważne jest poprawne wykonanie tego ćwiczenia i  trzeba mieć oczywiście mocne plecy, bez kontuzji czy przebytych operacji.

martwy ciąg, trening na siłowni
martwy ciąg, trening na siłowni

Trening prowadzono przez 12 tygodni. Przed i po okresie treningowym uczestnicy byli oceniani pod kątem grubości mięśnia czworogłowego uda i pośladka maksymalnego. Obie grupy znacznie zwiększyły prostowniki bioder. Wyniki podkreślały, że rozwój mięśni w przysiadach, był wyższy o  3 procent niż martwy ciąg.

Wnioski: każda osoba ma swój własny personel biomechaniczny, dla którego nie ma szkolenia ani idealnego ćwiczenia / najlepsze dla wszystkich; ale głębokie przysiady z pewnością należy uznać za jedno z głównych ćwiczeń na rozwój pośladków. Z połączeniem daje rewelacyjny efekt. 

Problem jednak leży gdzie indziej. 95% kobiety w ogóle nie ćwiczą przysiadów, nie mówiąc już o martwym ciągu, bo się boją lub nie wiedzą jak to zrobić!  Panie 40+ to już rzadkość na siłowniach  i nie widziałam w ostatnich czasach  aby cisnęła przysiad z obciążeniem, a każda chciałaby mieć jędrny tyłek. 

Wiec mam dla ciebie propozycje! Jeśli chcesz wyrobić sobie pośladki wykup u mnie indywidualny program treningów Skype i razem poćwiczymy wirtualnie.  Kliknij tutaj i zaczynamy twoją przygodę z pośladkami 💗

Żródło – https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31975359/

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk