Odchudzanie – Ile musisz chodzić codziennie, aby schudnąć

Ile zgubisz kilogramy chodząc na spacery - Gosia Klos

Odchudzanie – Ile musisz chodzić codziennie, aby schudnąć. 

Tak wielu z nas uprawia sport, chodzi na siłownię lub ćwiczy w domu, próbuje różnych diet … I przez cały ten czas nie zdawaliśmy sobie sprawy, że codzienne długie spacery, jak pokazują liczne badania, są nie mniej skuteczne w walce z nadmiarem kilogramów.

Wiem, bo sama stosuje – jakich zasad należy przestrzegać podczas chodzenia, aby zastąpić cały zestaw ćwiczeń.

Głównymi czynnikami wpływającymi na spalone kalorie podczas chodzenia jest pokonany dystans, prędkość i masa ciała. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy przestrzegać regularnego harmonogramu i używać licznika tempa.

Odchudzanie – Ile musisz chodzić codziennie, aby schudnąć. To urządzenie powie Ci, ile chodziłaś w ciągu dnia. Jeśli pokonujesz duży dystans, ale nadal nie tracisz wagi, możesz policzyć, ile kroków powinnaś dodać. Ja mam zainstalowane takie urządzenie w telefonie i zawsze mi pokazuje ile zrobiłam km w ciągu dnia.Rewelacja.

To przybliżone oszacowanie pomoże ci stworzyć własny harmonogram (pamiętaj, że wiele zależy od twoich indywidualnych cech, stylu życia, nawyków żywieniowych i stanu zdrowia):

100 kcal = 2000 kroków = 1,6 km

1 kg = 140 000 kroków = 7 000 kcal = 112 km

Sposoby na przedłużenie spacerów:

Staraj się nie jechać autobusem ani tramwajem.
Zabierz swoje dzieci ze szkoły idąc spacerkiem.
Przestań używać wind i schodów ruchomych.
Wyprowadzaj swojego psa na dłużej niż 30 min.

Aby Twoje spacery były bardziej interesujące, spróbuj wykonać następujące czynności:

Zabierz ze sobą przyjaciela.
Słuchaj ulubionej muzyki lub audiobooka.
Spaceruj po nieznanych miejscach i wybierz nowe trasy.
Zimą możesz dalej ćwiczyć w domu ze mną klikając tutaj.

Pamiętaj, że Twoje tempo jest nierówne i może różnić się. Aby policzyć długość tempa, zmierz odległość od 10 do 20 metrów i pokonuj ją w zwykłym tempie, licząc kroki. Podziel odległość w centymetrach (1000 lub 2000) przez liczbę wykonanych kroków.

Mniej niż 5000 tyś kroków / min
Dla zdrowej osoby takie tempo nie ma prawie żadnego efektu treningowego. Jest polecany osobom po wyleczeniu z zawału serca lub cierpiącym na ciężką dusznicę bolesną

7100-8000 kroków / min, 5-6 km / h
Zalecany dla osób z chorobami układu krążenia.

9100-11000 kroków / min, 10 km / h
Dobry ładunek dla twojego ciała, odpowiedni dla każdej zdrowej osoby. Ja tak chodzę codziennie z moim pieskiem. Jest ogień, ale daję radę. Plus do tego 3 razy siłownia w tygodniu.

11100-13000 kroków / min
Świetne ćwiczenie dla twojego ciała, ale nawet zdrowi ludzie mają trudności z utrzymaniem takiego tempa przez długi czas.

Zasady chodzenia – spacerów.

1.Zacznij od lekkiego obciążenia, stopniowo zwiększając czas trwania i tempo. Najpierw powinnaś zwiększyć długość swoich spacerów, a dopiero potem zwiększyć tempo. Obciążenia powinny być odpowiednie dla twojego zdrowia.
2.Ćwicz regularnie chodzenie. Jeden spacer w tygodniu nic ci nie da. Jeśli nie możesz codziennie chodzić na spacery, rób to co najmniej 2-3 razy w tygodniu. Można to zrobić w dogodnym czasie, ale nie wcześniej niż 1-1,5 godziny po posiłku.
3.Skonsultuj się z lekarzem i poddaj się kontroli lekarskiej. Powtarzaj 1-2 razy w roku.
4.Obserwuj swoją postawę podczas chodzenia. Tułów i ramiona powinny być wyprostowane, a brzuch wciągnięty.

Powinnaś również pamiętać, że powolny spacer na krótkim dystansie będzie bezużyteczny, a jeśli będziesz chodził zbyt szybko i zbyt długo nie będziesz przygotowana na taki eksperyment i możesz nawet zaszkodzić sobie.

Powodzenia i nie poddawaj się.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk