Masz problemy zdrowotne – Przepis na Sok z papai

Domowy sok na zdrowie - przepis

Masz problemy zdrowotne – Sok z papai i zalety tego napoju.

Masz problemy zdrowotne? Czy wiesz, że liście papai są nawet bardziej korzystne niż sam owoc papai? Mają wysoką wartość odżywczą i rozwiążą problemy zdrowotne, utrzymują krążenie krwi i zawierają szereg silnych przeciwutleniaczy. Ponadto zawierają papainę, która jest alkaloidem o charakterze fenolowym.

Jakie są więc zalety liścia papai?

1. Płytki krwi – utrzymywanie płytek krwi na wysokim poziomie w przypadku poważnych chorób ma zasadnicze znaczenie. Sok z papai jest dobry na ten problem.

2. Zdrowa wątroba – sok z liści papai może pomóc w przypadku żółtaczki, odżywia również wątrobę.

3. Mniej chorób – liście te zawierają acetogeninę, która jest w stanie zapobiec malarii denga i gorączce. Ponadto poprawia układ odpornościowy i zwalcza wirusy i bakterie.

4. Lepsza energia – sok z liści papai poprawia ogólną energię i wytrzymałość.

5. Dobre trawienie – jak wspomnieliśmy wcześniej, ze względu na papainę i enzymy takie jak proteaza i amylaza, trawienie jest znacznie lepsze. Ponadto białka i węglowodany są lepiej wchłaniane. Ten sok jest również świetny dla osób cierpiących na problemy z trawieniem.

6. Brak stanów zapalnych – ma właściwości przeciwzapalne i uspokaja te stany w całym ciele.

7. Wyrównanie stanu zapalnego – sok ten reguluje miesiączki i kontroluje problemy z PMS.

8. Zdrowe serce i układ krążenia – Sok z papai jest pełen przeciwutleniaczy i powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz zdrowe serce.

9. Niski poziom cukru we krwi – sok ten może regulować wrażliwość na insulinę i poziom cukru we krwi, a także zapobiegać cukrzycy i stłuszczeniu wątroby za pomocą tych liści.

SOK DOMOWY – Masz problemy zdrowotne – Przepis na Sok z papai :

1. Weź kilka liści i wyciśnij z nich sok w sokowirówce.
2. Włóż sok do butelki, a następnie do lodówki na 5 dni.
3. Jeśli chcesz, zmieszaj go z owocami i pij powoli, ponieważ nie ma przyjemnego smaku.

HERBATA LIŚCIOWA PAPAYA:

1. Zdobądź 10 średnich liści i umieść je w 2 litrach wody.
2. Gotuj, aż woda spadnie do ½.. Następnie ochłodź wywar.
3. Odcedź i wypij.
4. Zawsze przygotuj świeżą herbatę na wypadek, gdybyś nie mogła – przechowywać w lodówce maksymalnie 5 dni.

Wszystko jest super, ale pamiętaj od dodaniu odpowiedniego ruchu w domu lub na siłowni. Sam sok może nie pomóc. Do póki żyję to zawsze będę powtarzać, że sport to lekarstwo na wszystko czy to są choroby tarczycy czy jesteś po wypadku i tu nie dieta jest wskazana tylko odpowiedni trening.

Od 5 lat prowadzę panie online skype i bez wychodzenia z domu możesz poćwiczyć ze mną na wizji. Zmotywuje cię i dam mocnego kopniaka do ćwiczeń. Nie zastanawiaj się tylko umów na taki trening klikając tutaj.

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk