4 Błędy Dietetyczne, które robisz podczas Odchudzania

Caloria

4 Błędy Dietetyczne, które robisz podczas Odchudzania. Jeśli ciężko pracujesz na to aby  schudnąć, a nadal nie widzisz żadnych wyników, prawdopodobnie popełniasz błędy, o nawet nie wiesz, a o których napisze dzisiaj w tym artykule.

Tymczasem ujawnię sposób, w jaki możesz zwiększyć metabolizm i szybko stracić na wadze.

1.Wieczorne posiłki doprowadzą do zwiększenia masy ciała.

Jest to jeden z największych problemów, ale najwyraźniej nasze ciało przechowuje więcej tłuszczu w nocy niż w ciągu  dnia. Spożywanie pokarmu sprawia, że przybierasz na wadze, w bardzo szybkim tempie. Nie dostarczasz organizmowi w ciągu dnia odpowiedniej ilości węglowodanów, białka i tłuszczy, a później wpierdzielasz jak mała świnka i tyjesz jak świnia. Tak, nazwijmy rzecz po imieniu…ja dostaje dziennie ponad 200 wiadomości od was   aby wam pomóc, a zdjęcia które mi wysyłacie mówią samo za siebie.

Nie czekaj ja Twoja waga pokarze 100 kg!! Napisz do mnie i zacznij ze mną współpracę! To Twoje ciało i Twoje zdrowie. I to TY będziesz płacić cenę za swoje zdrowie, a nie JA! 

m.klos@btinternet.com

2.Małe posiłki w ciągu dnia zwiększą metabolizm

Jest to prawda, ale pod warunkiem, że będziesz ćwiczyła. Pamiętaj, że szybkość metabolizmu nie zależy od liczby posiłków w ciągu dnia. Każda osoba powinna znaleźć swój własny schemat częstotliwości posiłku. Jedzenie w ciągu 3-4 godzin uniemożliwi przejadanie się i pomoże znaleźć Twój własny rytm w ciągu dnia, tym bardziej jak ćwiczysz.

Dieta pomaga szybko schudnąć, ale musi być indywidualnie dobrana, tak jak maja moje podopieczne. Trenują i odżywiają sie prawidłowo, pracują i wychowują dzieci. Bez wymówek.

 

Jeśli spożyjesz mniej kalorii niż organizm będzie potrzebował do prawidłowego funkcjonowania, spoczynkowa stopa metabolizmu zmniejszy się, a zatem odchudzanie będzie jeszcze trudniejsze. Naukowcy odkryli, że diety są niższe niż 1200 kalorii, co prowadzi do największego spadku RMR (Resting Metabolic Rate).

3.Co to jest RMR? Jak dieta wpływa na RMR?

Tempo metabolizmu podstawowego (BMR) mówi o szybkości z jaką nasz organizm spala kalorie, jednak tylko w celu utrzymania podstawowych procesów życiowych ( oddychania czy krążenia krwi podczas snu ). W praktyce stosuje się jednak termin tempo metabolizmu spoczynkowego ( RMR ). Restrykcyjne diety, niedopasowane indywidualne ( np. z internetu ) zakłócają efekty kontroli wagi. Kiedy ograniczamy kalorie, zwalnia się nasze BMR, ponieważ organizm przechodzi w tryb magazynowania energii. Tym samym potrzebujemy mniej energii do utrzymania naszej wagi. Przeciętnie metabolizm spada od 10 do 30 % . Proces jednak ten jest odwracalny w momencie, gdy zaczniemy jeść właściwie do naszych potrzeb.

4.Wszystkie kalorie nie są równe

Ta ostatnia jest rzeczywiście prawdą. Nasze ciało przetwarza różne rodzaje żywności, 20-30 procent wszystkich spożywanych kalorii „białkowych”, to 6 procent wszystkich „węglowych” kalorii i 3 procent wszystkich „tłuszczowych” kalorii w procesie trawienia. Powinnaś koncentrować się na białku, ponieważ jest spalony najszybciej, nawet bez ćwiczeń.

Ten proces jest znany jako Thermal Effect of Food (TEF). Na przykład, jeśli zjadłeś 1000 kalorii kurczaka i 1000 kalorii lodów, otrzymasz większą wagę z lodów, ponieważ tylko 3 procent tłuszczu z lodów spali się w procesie trawienia, w porównaniu z 20 -30 procent białka w kurczaku.

Nie czekaj ja Twoja waga pokarze 100 kg!! Napisz do mnie i zacznij ze mną współpracę! To Twoje ciało i Twoje zdrowie. I to TY będziesz płacić cenę za swoje zdrowie, a nie JA! 

m.klos@btinternet.com

 

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk