Przechowuj cytryny w zamrażarce – 10 WSKAZÓWEK

Przechowuj cytryny w zamrażarce – 10 WSKAZÓWEK . Cytryny są świetne dla zdrowia: są niezwykle bogate w witaminę C i mają wiele innych składników odżywczych i przeciwutleniaczy. Także dodają smaczny smak zarówno do żywności, jak i napojów. Wielu ludzi utrzymuje kilka cytryn w misce razem z innymi owocami, ale czy wiesz, że jest lepszy sposób na ich utrzymanie?

Zamroź swoje cytryny! Cytryny to świetne owoce, które można włączyć do naszej diety w jakiejkolwiek formie, ale zamrażanie sprawia, że ​​szybciej i łatwiej jest uzyskać dostęp do każdej części owoców. Bez dalszej uwagi, oto 10 powodów, dla których należy przechowywać cytryny w zamrażarce:

1) Skórka cytryny jest najlepsza.

Skóra zawiera 10 razy więcej witamin niż sok lub sama cytryna. Mrożone cytryny są wystarczająco twarde, aby ją zetrzeć. Będziesz wykorzystywać każdą część owoców, w tym ten  zamorzony kawałek, który zawiera największe uderzenie pod względem korzyści zdrowotnych – skóry. Spróbuj zamrażać je w połówkach, aby ułatwić ścieranie.

2) Cytryny są bogate w witaminę C.

Ta ważna witamina C pomaga walczyć z przeziębieniami i alergiami, a także neutralizuje wolne rodniki, które powodują, że sie nie starzejemy tak szybko. . Jedna duża cytryna daje nam 53 mg witaminy C, co stanowi prawie 90% naszego dziennego zapotrzebowania.

3) Cytryny pomagają naprawić nasze ciała.

Ogromna ilość witaminy C znalezionej w cytrynach jest niezbędna do produkcji kolagenu, który pomaga naszym organizmom tworzyć nowe kości, naczynia krwionośne i ścięgna oraz naprawić rany.

4) Cytryny są bardziej uniwersalne, gdy są zamrożone.

Niektórzy ludzie nie lubią smaku cytryn, albo uważają je za kwaśne. Zamrażając je, łatwiej jest włączyć cytrynę do posiłków bez pakowania ogromnego smaku (chyba że lubisz!).
Na przykład, cytryna w gotowaniu zmniejsza witaminy C, więc spróbuj zalać zupę, sosy do sałatek, na makaron i ryż mrożoną cytryną. Można nawet posypać cytryną sałatkę owocową z jogurtem lub po prostu na lody. Ma świeży i zestrojony smak i dobrze pasuje do słodkich lub pikantnych potraw.

5) Nie potrzebujesz kostek lodu.

Wytnij cytryny w małe kawałki, a następnie można wrzucić je do szklanki wody i je zamroź , a następnie do soku lub wody  ten piękny , świeży smak.

6) Zaoszczędzisz pieniądze.

Cytryny mogą być bardzo drogie poza sezonem, więc jeśli zobaczysz dobrą cenę w sklepie spożywczym, zrób zapasy, pokrój w plastry i zamroź! Nie musisz się martwić o ich żywotność, ponieważ cytryny będą trwać trzy lub cztery miesiące w zamrażarce bez problemu.

7) Limono-idy zapobiegają rakowi.

Badania wykazały, że limono-idy (związek naturalny występujący w owocach cytrusowych) zapobiegają rozwojowi komórek rakowych, szczególnie związanych z rakiem piersi. Cytryny zawierają przeciwutleniacze i są znane jako antybakteryjne właściwości zwalczania zakażeń bakteryjnych, grzybów i pasożytów wewnętrznych. Tym bardziej, JAK dodasz cytrynę do codziennej diety.

8) Cytryny alkalizują twoje ciało.

Wiele osób cierpi na kwasowość organizmu, nie wiedząc o tym. Objawy obejmują kwas refluks, wrażliwe dziąsła i owrzodzenia jamy ustnej, a także zmęczenie i nerwowość. Najprostszym sposobem na alkalizację ciała jest picie wody z cytryną, a korzyści z używania mrożonych cytryn  jest to, że można być bardziej precyzyjny z ilością dodaną do wody. Soki z cytryny mogą być bardzo kwaśne i powodują duże różnice w wodzie, podczas gdy mieszanka skóry z cytryny  daje bardziej subtelny smak.

9) Cytryny maja mało kalorii i cukru.

W porównaniu do pomarańczy – bardziej tradycyjne źródło witaminy C – cytryny mają znacznie mniej cukru i kalorii. Cytryny mają około 29 kalorii i 2,9 gramów cukru na 100 gramów owoców. Dla porównania pomarańcze zawierają 47 kalorii i 9,4 gramów cukru. Chociaż te cukry są naturalne, nadal ważne jest ograniczenie ilości cukru, które mamy w naszej diecie.

10) Są idealne na napoje.

Koktajle i świeże mrożone herbatki często wymagają soku z cytryny i innych świeżych składników, ale jest to jeszcze lepszy sposób przygotowania: wlej świeży – wyciśnięty sok z cytryny do pojemników na lód z innymi zdrowymi i kolorowymi dodatkami – truskawką, liść mięty lub plaster pomarańczy… nawet można je używać, aby ochłodzić gorącą herbatę.

Dodatkowa wskazówka; Możesz zamrozić całe cytryny, ale jeśli chcesz, aby były krojone, najlepiej to zrobić przed ich zamroczeniem. Wytnij lub posiekać owoce do pożądanego rozmiaru, a następnie zamrozić je przez noc. Kiedy zamarzniesz, możesz wrzucić je do woreczka.

Można zamrozić tartą skórkę osobno w torebkach lub  sok WYCIŚNIĘTY możesz dodać do lodowych tac na mrożenie, tak jak jak sugeruje wyżej.

Cytryny są bez wątpienia fantastycznym owocem, ale jeśli nie masz drzewa w ogrodzie, możesz zawsze je zamrozić. Dlatego powinnaś mieć zapas, kiedy są one najtańsze, przygotuj je i wrzuć do zamrażarki. 

 

Twój Dietetyk https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk