11 zaskakujących zastosowań olejku z lawendy

OLEJEK LAWENDOWY

11 zaskakujących zastosowań olejku z lawendy. Jak już sama dobrze wiesz Lawenda  rośnie w całej Europie, Australii i Stanach Zjednoczonych. Wyrasta jak krzew, a kwiaty z niego zostały użyte przez starożytnych Egipcjan i Rzymian do mumifikacji, perfumowania i mycia.

Dziś olej z kwiatu wprowadza wiele zastosowań. Stosuje się go od balsamów po perfumy, zapachy dla mydeł. Najbardziej popularnym użyciem oleju jest dziś w sferze olejków eterycznych. Poniżej wymieniam 11 unikalnych zastosowań olejków lawendowych.

1. Pomoc w uspokojeniu i spaniu.

Dla tych, którzy mają problemy z odprężeniem i / lub zasypianiem, zastosujcie wdychanie oleju z lawendy, aby zrelaksować się i zasnąć. Do odprężenia należy umieścić kilka kropli na dłoni i zacznij wdychać. Do spania zaleca się pocieranie kilku kropli oleju na poduszkę przed pójściem spać w nocy.

2. Wyprysk / zapalenie skóry.

Jeśli u mojej klientki  występuje wyprysk lub zapalenie skóry, spróbuj mieszać lawendę z olejem kokosowym lub innym olejem z nasion roślinnych, aby złagodzić objawy.

3. Łupież.

Użycie olejków lawendowych na skórze głowy może złagodzić łupież.

4. Plamy na skórze.

Zmieszaj oleju lawendy z olejem kadzidełkom  i nakładanie go trzy razy dziennie, aby zmniejszyć widoczność plam i plam słonecznych.

5. Trądzik.

Aby pomóc w leczeniu trądziku,  zmieszaj kilka kropli oleju lawendowego  ze zwykłym kremem NIVEA i nanieś   mieszaninę na dotknięty obszar. Lawenda ma być korzystna w zabijaniu bakterii, które powoduje trądzik.

6. Zgniatane w dłoni i nawilżanie ust.

Olejek lawendowy oliwy terapeutycznej, stosowany bezpośrednio do warg UST  lub rąk, może TEŻ  leczyć. Spróbuj posmarować sobie usta i dłonie, a zobaczysz co się stanie.

7. Cięcia i oparzenia.

Mieszanie oleju lawendowego z masłem kokosowym w proporcji jednego do pięciu i przyłożenie go do nacięcia lub oparzenia, może pomóc w zagojeniu ran.  Właściwości przeciwbakteryjne w lawendzie w połączeniu z właściwościami nawilżającymi oleju kokosowego mają pobudzać proces gojenia.

8. Siniaki.

​​Potrzyj oliwę z oliwą lawendy w zaschnięte obszary może pobudzić przepływ krwi i przynieść ulgę w stłuczonym obszarze.

9. Choroba lokomocyjna.

Dla osób cierpiących na chorobę lokomocyjną lub nudności, zalecam spróbowanie oleju z lawendy. Wystarczy posmarować troszkę na czubku języka i za uszami i zobaczyć jaki efekt przyniesie.

10. Skurcze menstruacyjne.

Potrzyj olejek  na brzuchu lub nanieść go na pępek i poczekaj 10 min, złagodzi to  niewygodne skurcze menstruacyjne. Ja tak zrobiłam za każdym razem kiedy miałam takie boleści i  naprawdę to działa.

11. Odstraszacz owadów.

Ponieważ owady przypuszczalnie gardzą zapachem lawendy, opryskiwanie olejem lawendowym powinno działać jako naturalny środek odstraszający owady.

Lawenda to piękna roślina z wieloma niesamowitymi zastosowaniami. Dla tych, którzy lubią zapach rośliny, złapanie oleju z lawendy do użytku wokół domu może okazać się korzystne,  przenikający   do domu z cudownym zapachem. 

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk