PRAWIDŁOWA TECHNIKA DLA KRĘGOSŁUPA

Postawy kręgosłupa - Porady Gosia Klos

PRAWIDŁOWA TECHNIKA DLA KRĘGOSŁUPA. Kiedy chcemy rozważyć postawę ciała, nie zwracamy uwagi na ciało. Możesz poprawić postawę, wykonując czynności takie jak ćwiczenia, spokojny sen i unikaj używania substancji takich jak tytoń, alkohol, narkotyki. Większość z nas nie wie nic o prawidłowej postawie, prawidłowym sposobie siedzenia i stania, o tym, jak pracować za biurkiem lub na komputerze, aby nasze plecy były prawidłowo ułożone, i aby w przyszłości nie groził nam atak rwy kulszowej.

Niektórzy ludzie garbią się, stojąc z wysuniętą do przodu głową. Przyczyną tego jest pochylanie do przodu miednicy i nadmierne zginanie kolan, co jest całkowicie sprzeczne z zasadami prawidłowego, prostego stania.

Co należy zrobić? Ustaw się w prawidłowej pozycji, tak aby kolana nie były ani sztywne, ani zbytnio zgięte. Wyprostuj ramiona, szyję i głowę. Wtedy twoja klatka piersiowa podniesie się, a zaokrąglenie pleców zniknie. Będziesz stać, zachowując prostą linię, biegnącą z boku od głowy do kostki.

Utrzymanie prawidłowej postawy nie jest wcale takie trudne, większość z nas jest po prostu zbyt niedbała i niefrasobliwa, aby o nią zadbać – aż do momentu, gdy nasz kręgosłup da nam naprawdę dobry powód, aby zwrócić na to uwagę.Możesz próbować uzyskać prawidłową postawę, ale tylko kilka osób może ją osiągnąć. Ćwiczenia są dla wytrwałych.

1.Możesz dostosować swoje plecy, gdy pracujesz przez długi czas. Powinnaś wyprostować plecy i wyregulować ekran komputera zgodnie z poziomem oczu. Koniecznie należy zginać szyję zgodnie z poziomem ekranu. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, poproś swojego przełożonego aby Ci pomógł.

 

 

 

 

2.Trzymaj telefon w prawidłowej pozycji. Nigdy nie należy zginać szyi podczas korzystania z telefonu komórkowego. Powinieneś trzymać telefon przed oczami i laptopa pod właściwym kątem, podczas gdy siedzisz. Dzieci zwykle mają zwyczaj niżej głowę np. przy oglądaniu kreskówek lub gier, które mogą zginać szyję i nieć krzywy kręgosłup. 

 

 

 

 

Kilkanaście minut dziennie pozwoli utrzymać silne i elastyczne mięśnie tułowia. To pomoże zmniejszyć prawdopodobieństwo bólu pleców. Ćwiczenia pozwolą Ci dłużej pracować i żyć bez bólu pleców. Pomogą również radzić sobie w sytuacji, gdy dotknęły Cię problemy kręgosłupa. Aby trening był bezpieczny przed rozpoczęciem ćwiczeń skonsultuj się z trenerem personalny.

Na początku mogą wystąpić dolegliwości bólowe. Jeśli ból się nasili, przestań ćwiczyć i zgłoś się do lekarza lub fizjoterapeuty. Rozpocznij ćwiczenia powoli, stopniowo zwiększając tempo ćwiczeń. Rozciągnij mięśnie wolno i płynnie Oddychaj głęboko i powoli podczas ćwiczeń. Nie zatrzymuj oddechu!

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk