Problemy zdrowotne przy dużej nadwadze

bikini fitnes 1

Problemy zdrowotne przy dużej nadwadze. Częstość występowania nadwagi i otyłości w państwach rozwiniętych, w tym w Polsce, stale wzrasta i jest obecnie jednym z  najpowszechniej występujących, związanych ze stylem życia, problemów zdrowotnych. Monitoring nadmiernej masy ciała umożliwia wskaźnik masy ciała BMI, który jest ilorazem masy ciała podanej w kilogramach i kwadratu wysokości podanej w metrach. Zgodnie z przyjętymi przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) standardami nadwaga występuje, gdy BMI jest równe lub większe od 25, otyłość zaś, gdy wynosi 30 i więcej.

Problemy z glutaminianem sodu i aspartamem.

Glutaminian sodu jest powszechnie stosowaną substancją wzmacniającą smak w przetworzonej żywności. Wiele badań wykazało, że podawanie glutaminianu sodu zwierzętom (myszom, szczurom i małpom) powodowało uszkodzenia siatkówki i groteskową otyłość. Ponadto odkryto w podwzgórzu i innych rejonach mózgu uszkodzenia wpływające na autonomiczny układ nerwowy i hormonalny, a także na stany emocjonalne i motywacyjne. Wykazano (chociaż w mniejszej liczbie badań), że kwas asparaginowy – główny składnik syntetycznego słodzika o nazwie aspartam – prowadzi do otyłości, która jest prawdopodobnie skutkiem ingerencji glutaminianu sodu i kwasu asparaginowego w leptynę, hormon hamujący apetyt. Neurobiolodzy stwierdzili, że ludzie są pięciokrotnie wrażliwsi na glutaminian sodu od myszy i aż dwudziestokrotnie od małp.

Brak ćwiczeń fizycznych.

Na końcu pozostaje dobrze znany brak aktywności fizycznej. Nie chodzi tylko o to, że przy aktywności fizycznej spala się więcej kalorii, ale również o to, że przez kilka godzin po energicznych ćwiczeniach stymulowana jest tarczyca, dzięki czemu organizm zużywa dodatkowe kalorie, obniżając poziom glukozy i insuliny. Nigdy wcześniej w całej historii ludzkości większość światowej populacji nie była tak nieaktywna
fizycznie, jak obecnie.

Mogłabym tu pisać dożo przykładów z badan z całego świata na temat otyłości jaka jest niebezpieczna, ale wystarczy, ze napisze o tym ile osób młodych zgłasza się do mnie o pomoc, aby schudnąć czy dojść do wagi, która mieli sprzed 5 lat.  Sa to osoby w wieku 25 lat, a nadwaga to ponad 100 kg, osoby te nawet nie rodziły. To przerażające co się dzieje z tym światem. Pozytywne jest to, ze te osoby, z którymi współpracuje zdają sobie sprawę, ze otyłość prowadzi to nieodwracalnych konsekwencji zdrowotnych.

Wydajać pieniążki na konsultacje ze mną inwestujesz w swoje zdrowie, a nie w moje.  Przede wszystkim odpowiednia dieta i trening dopasowany do Twoich możliwości pomoże w redukcji wagi, a co za tym idzie zmniejszy ryzyko występowania chorób. Nie jestem zwykłym instruktorem czy dietetykiem, moje doświadczenie to 18 lat wiec samo mówi przez siebie. W zeszłym roku zgłosiło się do mnie ponad 3000 tysiące osób, z których tylko 200 były zdrowe. Statystyki mówią same za siebie. Trzeba sie wziasc za siebie przed pojawieniem się problemow zdrowotnych, a nie jak waga pokazuje 80-100 kg.

Popularnym treningiem u moich podopiecznych jest trening online Skype, który prowadzę już od wielu lat. Nie wychodząc z domu możesz ze mną potrenować, nabrać motywacji i wypocić sie jak nie na jednym treningu na siłowni. Jest to bardzo dobra alternatywa dla mam, które nie mogą wyjść z domu, bo musza zajmować sie swoimi maluszkami. Spotykamy sie na wizji 2 rzazy w tygodniu i trenujemy 1 godzinkę. Nawet sprzęt nie jest potrzeby wystarcza na początek butelki wody i mata.

Jeśli jesteś zainteresowana takimi treningami online skype to zapraszam do kontaktu.

Anglia – 0044 7825268743

Katowice – 0048 791786180

m.klos@mataleo.eu

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg – Twój Dietetyk i Trener osobisty

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk