Pozbądź się Bólu w Lędzwiach Tym Sposobem – 1 Minuta w Domu

Ból pleców w ciągu dnia

Pozbądź się Bólu w Lędźwiach Tym Sposobem – 1 Minuta w Domu

Każdego kiedyś złapał ból w dole kręgosłupa tak, że musieliście wziąść tabletki przeciwbólowe. Najgorsze jest to, że one pomogą na chwilę, a nie wyleczą problemu. Przyczyną takich bólów jest brak aktywności fizycznej i siedząca praca. Musimy aktywować mięśnie głębokie aby regulować i poprawiać postawę ciała. Dobrze dobranie ćwiczenia mięśni głębokich oraz mięsień poprzeczny brzucha rozwiąże problem.

Tylko systematyczność i codzienne uwaga na proces ćwiczeń będzie przynosić efekty nawet po 1 minucie, przeniesie się na 10 minut dziennie, bo poczujesz ulgę i normalne funkcjonowanie pleców.

Dziś będą 2 ćwiczenia, które możesz spróbować zrobić je wieczorem.

1. Wersja początkująca leżąc na plecach, stopy na szerokość bioder przenosisz raz w lewo 10 razy raz w prawo. Ramiona są wyciągnięte wzdłóż ciała. Jeśli ćwiczenie nie sprawia bólu i jest komfortowe  dla ciebie, możesz przytrzymać na parę sekund po jednej stronie ( policz do 5 ).

2. W tej samej pozycji nałóż jedną nogę na drugą i też przenieś nogi na drugą stronę do momentu twojego komfortu. Przytrzymaj 5 sekund i mnie strony.

3.Na koniec leżenia na plecach ugnij nogi w kolanach i naprzemiennie dotykaj piętami o matę. Po 10 na stronę.

Wszystkie te ćwiczenia zrób po 1 minucie, a jeśli jakieś sprawia ci większy ból lub coś tam przeskakuje w plecach, zgłoś się do lekarza, zrób sobie tomograf i nie bierz tabletki przeciw bólowe. One są tylko na 1-2 godziny, a później wszystko wraca.

Idź na spacer na 30 minut, pij dużo wody i rusza się codziennie. Tylko tak możesz sobie pomóc. Powodzenia i daj znaka czy ćwiczenia są ok dla ciebie.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk