5 Sposobów na Twoje Uda – Zapisz Je Sobie

W dzisiejszych czasach problem otyłości jest bardziej zauważalny niż kiedykolwiek. Rzecz w tym, że nadwaga powoduje dyskomfort nie tylko przy wybieraniu odzieży, ale także prowadzi do wielu poważnych chorób, których w żadnym wypadku nie należy lekceważyć.

Oprócz tłuszczu jest coś, co nazywa się wagą wody i szczególnie zbiera się na udach czy ramionach. Wiele osób może pomylić te dwie rzeczy i próbować z nimi walczyć w niewłaściwy sposób. Chodzi o to, że nabranie nadmiaru tłuszczu zajmuje miesiące, podczas gdy wagę wody można zwiększyć w ciągu tygodnia.

Dlatego dzisiaj postanowiłam omówić sposób radzenia sobie z puchnięciem wody w organizmie aby następnym razem, gdy spojrzysz w lustro, nie będziesz rozczarowana swoim wyglądem!

Oczywiście trzeba walczyć tez z tkanką tłuszczową jaki i z wodą w organizmie. Przyczyny zatrzymania wody są różne. Zobacz czy możesz skorzystać z tych porad.

#1 Woda

Cóż, o dziwo, puchnięcie organizmu walczy się z wodą. Chodzi o to, że czasami, gdy twoje ciało jest odwodnione, przechowuje płyny, co prowadzi do masy wody.

#2 Sól

Ci z was, którzy spożywają dużo soli, mogą zatrzymywać wodę w organizmie. Dużo soli powoduje, że możesz przyczyniać się do ryzyka  przyswajania różnych chorób w tym udar mózgu czy zawał, tego nie chcemy. Dlatego dieta z małą ilością soli jest najlepszą, na którą powinnaś zwrócić uwagę..

#3 Leczenie ziołowe

Picie różnych herbat ziołowych może również pomóc w pozbyciu się nadwagi. Zwróć szczególną uwagę na zioła, takie jak , mniszek lekarski, tymianek lub lubczyk.

#4 Potas

Wśród wszystkich innych funkcji, które spełnia potas, utrzymuje równowagę wody. Dlatego powinnaś spożywać pokarmy bogate w potas, aby uniknąć retencji wody.

#5 Ćwiczenia

Nie powinno dziwić, że ćwiczenia poranne pomaga również w tym problemie. Chodzi też o to, że trzymanie stóp na poziomie serca może pomóc w usunięciu nadmiaru wody z kostek i stóp.

Bonus – Witamina B

Jeśli twojemu organizmowi brakuje magnezu i witamin z grupy B, może to również prowadzić do retencji wody. Dlatego spożywaj je jako pokarm lub suplementy, ale musisz upewnić się, że twoje ciało otrzymuje wystarczającą ilość tego, czego potrzebuje.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk