Jak powstaje cellulit część 2

jak-powstaje-cellulit-mataleo-gosia-klos-

W poprzednim wpisie pisałam, Jak Powstaje Cellulit – Zobacz wpis

Wiesz już, czym spowodowany jest cellulit, czym jest cellulit. Teraz przyszła kolej na informacje konkretne, mianowicie, … Jak można się go pozbyć?

Jak powstaje cellulit część 2

Jedyna pewna i skuteczna metoda redukcji cellulitu prowadzi poprzez konsekwentne ćwiczenia i zdrowe pożywienie z dużą ilością wody, aby wypłukać toksyny.

UWAGA!!

Nie wystarczy mieć dużo ruchu na co dzień, który poprawia co prawda krążenie, ale nie zmniejsza ilości cellulitu. Należy włączyć jakiś trening siłowy do treningów.

Program treningowy, który skierowany jest na dolną część ciała, może być idealnym rozwiązaniem. Choć czasami wymagane jest indywidualne „podejście”.  Przykładowe ćwiczenia pośladków i ud:

 • unoszenie bioder (na maszynie lub na dużej piłce)
 • Step-up, czyli maszerowanie w miejscu z użyciem stopnia, schodka lub ławeczki
 • Przysiady – różnego rodzaju, z obciążeniem lub bez. Także tzw wypady
 • Skłony wykonywane z hantlami
 • Grzbiety – różnego rodzaju

Celem jest 15 do 20 powtórzeń w każdym ćwiczeniu i powtarzanie 3 lub 4- krotnie.

Jeśli chodzi natomiast o dietę, to zmniejszenie masy ciała nie wyeliminuje cellulitu, więc nawet nie próbuj drakońskiej diety. W skrajnych przypadkach taka dieta powodować może zwiększenie cellulitu! Dlatego pamiętaj o spożywaniu wartościowego pożywienia, które zawiera dużo białka, węglowodanów złożonych i niektórych podstawowych tłuszczów. I pamiętaj, aby ograniczyć „nasycone” tłuszcze.

Czy kremy, różne mikstury i zabiegi działają na zmniejszenie cellulitu?

Produkty „antycellulitowe” obejmują:

 • gąbki i specjalne myjki
 • kremy i żele „rozpuszczające” cellulit
 • suplementy zawierające witaminy, minerały, zioła
 • płyny do kąpieli, masażu
 • gumowane spodnie

Wiele salonów kosmetycznych oferuje leczenie elektrostymulacji mięśni, maszynami wibracyjnymi, prądami, hormonami, podkładkami grzewczymi i masażem. Nie będę szczegółowo omawiać wszystkich, a jedynie ogólnie opowiem o niektórych z bardziej popularnych rozwiązań.

Kremy i żele są zdaje się jednymi z popularniejszych „zabiegów antycellulitowych”. Wiele z nas korzysta z naturalnych, własnej roboty kremów i maści.

Okłady to kolejny popularny zabieg, szczególnie w uzdrowiskach. Zabiegi te są w stanie najczęściej zmniejszyć odwód talii, bioder, ud i innych części ciała. Na ogół wykorzystuje się tam specjalne kremy ​​lub balsamy, a następnie szczelnie owija ciało, często w atmosferze podgrzewaczy (sauny, koce, itp). Jednak to tylko tymczasowe pozbywanie się wody, która jest wydalana z potem ale na pewno nie redukuje poziomu tkanki tłuszczowej. Utrata tkanki tłuszczowej może być dokonana jedynie przez połączenie diety i ćwiczeń fizycznych.

[dt_sc_button type=”type2″ iconstyle=”with-icon” link=”http://mataleo.eu/sklep/dieta-gosi/” size=”xlarge” variation=”green” target=”_blank”]Zobacz![/dt_sc_button]
Ziołowe suplementy dostępne w sklepach ze zdrową żywnością. Dodatki takie jak olej z ogórecznika, wyciąg z pestek winogron i Ginkgo biloba. Uważa się, że poprawiają krążenie, stymulują metabolizm tłuszczu i zmniejszają miejscowe odkładanie tłuszczu. Jednak nie ma skutecznych dowodów, pokazujących konkretne efekty.

Niektóre z powyższych zabiegów mogą pomóc wygładzić skórę i czasowo zmniejszyć cellulit, ale można uzyskać znacznie lepsze rezultaty, wykonując niektóre ćwiczenia w treningu siłowym, którego celem jest skupienie się na konkretnych punktach zapalnych. Dodając do tego wartościowe pożywienie szybko zobaczymy efekty.

3 rzeczy, które możesz zrobić, a które będą miały największy wpływ na pozbycie się cellulitu:

 1. Pij dużo wody, aby wypłukać toksyny z organizmu
 2. Skorzystaj z programu treningu siłowego, koncentrując się na niższych partiach ciała, takich jak przysiady, Step-up i wykroki
 3. Konsekwencja w działaniu!!

Skorzystaj ze sprawdzonej Diety Gosi:

[dt_sc_button type=”type2″ iconstyle=”with-icon” link=”http://mataleo.eu/sklep/dieta-gosi/” size=”xlarge” variation=”green” target=”_blank”]Zobacz![/dt_sc_button]

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk