Jak powstaje cellulit

jak-powstaje-cellulit-mataleo-gosia-klos

Pomocy! Ćwiczę, zdrowo się odżywiam, jestem coraz bliżej osiągnięcia mojej upragnionej wagi, ale cellulit na tyłku i nogach wydają się ani drgnąć! Co mogę zrobić aby pozbyć się tej okropnej pomarańczowej skórki?

Przede wszystkim, gratuluję ćwiczeń i zdrowego odżywiania no i przybliżania się do osiągnięcia wymarzonej wagi. Tłuszcz pod skórą, który potocznie jest nazywany pomarańczową skórką, jest zmorą dla bardzo wielu kobiet. Pojawia się głównie na udach i pośladkach.
Pewnie nie będzie to pocieszające, jednak wiele kobiet z pierwszych stron gazet, modelek i celebrytek, również boryka się z cellulitem.

Istnieją dwa rodzaje cellulitu. Twardy cellulit często występuje w ciałach tancerzy, biegaczy lub sportowców. Jest trudniejszy do zwalczenia, ponieważ znajduje się najbliżej tkanki mięśniowej. Jednakże ten cellulit często nie jest tak widoczny jak miękki cellulitu. Miękkie Cellulit występuje w większych obszarach ciała i częściej „znika” z organizmu, ponieważ nie jest „przymocowany” do mięśni.

Jak powstaje cellulit?

Cellulit jest to rodzaj tkanki tłuszczu tuż pod powierzchnią skóry. Warstwa skóry zawiera pasma tkanki, która posiada wiele komórek tłuszczowych i jest otoczona przez płyn, który ją odżywia. Ponieważ toksyny są „uwięzione” w tym obszarze, tkanka staje się grubsza, dając efekt cellulitu. Ta warstwa gęstnieje wraz z wiekiem, co może czasami powodować efekt falowania cellulitu.

Cellulit nie zależy od masy ciała. Nie trzeba mieć nadwagi, aby mieć cellulit. Chociaż dieta i styl życia wpływają na powstawanie cellulitu, duża część cellulitu składa się z toksyn i tłuszczu, który odkłada się w organizmie i może dotykać kobiet o różnej wadze i budowie ciała.

  • Genetyka: zobacz, czy twoja mama lub babcia cierpi z tego z powodu?
  • Brak ruchu: dzięki treningowi, ćwiczeniom, poprawia się krążenie, które może obniżyć tkankę tłuszczową, a także zwiększa napięcie mięśni. Generalnie dużo ruchu może redukować cellulit
  • Dieta: złe nawyki żywieniowe (w tym nadmierne spożycie alkoholu, kofeiny i pikantnych produktów spożywczych), może przyczyniać się do powstawania cellulitu, ponieważ toksyny więzione są w tkance tłuszczowej
  • Niedostateczne spożycie wody: woda pomaga przepłukać nadmiar toksyn z organizmu. Dlatego codzienne picie dużej ilości wody pomaga
  • Pigułki antykoncepcyjne: System oczyszczania organizmy, nie może sobie poradzić z usuwaniem ogromnego przepływu estrogenów w organizmie
  • Palenie: może również przyczyniać się do powstawania cellulitu. Palenie osłabia skórę w wyniku zwężenia naczyń włosowatych i uszkodzenie tkanki łącznej
  • Stress: powoduje niepotrzebne napięcia mięśni które w tym momencie są skurczone na „maksa”. Przez co bardzo utrudnione jest prawidłowe usuwanie odpadów z organizmu.

O tym jak pozbyć się cellulitu napiszę w środę, a teraz proszę cię, abyś napisała w komentarzu poniżej, jakich ty używasz lub używałaś sposobów.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk