POWODY, dla których waga stoi w miejscu

Dlaczego nie widzisz efektów - dieta i hormony

POWODY, dla których waga stoi w miejscu. O hormonach już wiele razy pisałam w artykułach swoich, ale widzę, że wiele z was jeszcze nie rozumie pewnych zagadnień. Próbujesz różnych diet i ćwiczeń, aby stracić dodatkowe kilogramy, ale one po prostu nie działają. Oto wyjaśnimy dlaczego. Podamy Ci listę powodów, dla których nie tracisz wagi.

Przede wszystkim diagnoza, badania i konsultacja z odpowiednią osobą, która ma pojęcie o odżywianiu i treningach. Nie kupujcie nic przez internet typu; dieta i trening na podstawie BMI, wzrostu czy wagi. Wszystko powinno odbywać się na konsultacji osobistej lub online tak jak u mnie jest. Zanim napisze trening i plan żywienia to wysyłam na badania krwi i moczu. Jeśli jest coś nie tak, wysyłam do lekarza i on podejmuje decyzję.

Żaden Dietetyk czy Trener Osobisty nie ma żadnej odpowiedzialności – prawnie nie jest to uregulowane –  i jeśli coś się stanie to będzie tylko Twoja wina wiec posłuchaj eksperta i nie kupuj nic przez internet na podstawie ankiety. Już nie mówię o koktajlach czy jakiś proszkach do rozpuszczania. Po paru miesiącach na takiej diecie koktajlowej wątroba do wymiany, a wrzody żołdaka są gwarantowane. Nasz organizm nie przyswaja takich sztucznych proszków. To tak na marginesie…

Zastanów się 3 razy zanim wydasz duże pieniądze na szybkie odchudzanie… nie ma szybkiego odchudzania.

Szybko to możesz zachorować, a nie schudnąć!

Dlaczego waga stoi w miejscu?

1. Nie spożywasz wystarczająco dużo białka
Białko jest jednym z niezbędnych składników odżywczych do utraty wagi. Jeśli spożywasz białko o 25-30% kalorii, zwiększysz swój metabolizm o 80-100 kalorii dziennie. Zmniejsza również Twoje pragnienie i pomaga czuć się pełnym przez długi czas.

2. Nie pijasz wystarczającej ilości wody
Wszyscy wiemy, że picie dużej ilości wody pomaga nam stracić dodatkową wagę. Kiedy nasze ciało jest odwodnione, nasze narządy nie mogą działać prawidłowo, a żywność nie może być strawiona we właściwy sposób. Nasz metabolizm również się zmniejsza i nie uzyskujemy oczekiwanych rezultatów z naszej diety.

3. Niewystarczająca ilość snu
Kiedy nie mamy wystarczająco dużo snu, nasze ciało cierpi na brak równowagi hormonalnej. Nasze poziomy leptyny, które zmniejszają apetyt, są obniżane i nasilają się poziomy greliny, które zwiększają apetyt. Dlatego przejadamy się i dostajemy więcej kilogramów.

4. Nie jesz śniadania
Pomijanie śniadania to najgorsza decyzja, jaką możesz podjąć. Ciało będzie trzymać się tłuszczów, ponieważ to, co ma w zapasie. Udowodniono, że ludzie, którzy jedzą śniadanie regularnie tracą na wadze, niż ludzie, którzy go opuszczają.

5. Nie ćwiczysz wystarczająco
Żadna dieta nie pomoże jeśli nie będziesz ćwiczyć regularnie, a skóra będzie zwisała na całym ciele. Regularne ćwiczenia są niezwykle ważne dla utraty wagi. Zaleca się minimum 2 treningi w tygodniu na początek.  Zrób to codziennie rano po przebudzeniu, pobudzi twoje ciało i poprawi nastrój. Będzie również trzymać cię z dala od zachcianek.

Nic dodać, nic ująć. Trenuj i dobrze się odżywiaj. Wysypiaj się i jedz śniadania. Pij dużo wody i zrób sobie badania kontrolne. Nie pożywaj koktajli i współpracuj ze specjalistami.

Jakie to jest proste..napisz do mnie 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk