2 Jajka Dziennie – Poparte Badaniami

jaja 2 dziennie - dieta

2 Jajka Dziennie – Poparte Badaniami. Wiele razy ludzie pytali mnie o właściwości jaj kurzych. Udowodniono jednak, że skład jaj kurzych jest rzeczywiście bardzo wyjątkowy na kilka sposobów.

W związku z tym zebrałam pewne dowody ostatnich badań, a w dzisiejszym artykule omówię wszystkie korzyści, jakie mogą zaoferować kurze jaja dla organizmu. W rzeczywistości 2-3 jajka dziennie byłyby doskonałym, codziennym spożyciem jaj.

Pojedyncze średniej wielkości jajko zawiera 186 mg cholesterolu, co stanowi 62% zalecanego dziennego spożycia (RDI). W przeciwieństwie do tego biel jest głównie białkiem i ma niską zawartość cholesterolu.

Powiem wam szczerze, że ja jem 2 jajka dziennie przez wiele lat, czasami nawet i więcej kiedy przygotowuję do zawodów. Pamiętaj zawsze o zrobieniu sobie badań aby mieć jasność czy Ci szkodzą czy nie. Na przykład możesz być uczulona na jaja.

9 Rzeczy, które się wydarzą, jeśli zjesz 2 jajka dziennie

1. Spowolnienie procesu starzenia
W jednym badaniu przeprowadzonym przez holenderskich naukowców stwierdzono, że 87% kobiet w wieku od 35 do 40 lat spożywa jajka i udało im się pozbyć ich plam starczych. Co więcej, ich skóra również została ujędrniona. Wyrównały się również zmarszczki wokół oczu.

2. Przydatne przy planowaniu dzieci
Witaminy z grupy B są częścią tworzenia hormonów płciowych na przykład witamina B9 lub kwas foliowy może pomóc w uzyskaniu czerwonych krwinek i cewy nerwowej płodu. Ponadto zmniejszy to ryzyko upośledzenia umysłowego u dzieci. Tak więc witamina B9 jest wyraźnie niezbędna kobietom w ciąży. 1 jajo kurze zawiera 7,0 mcg tej witaminy.

3. Zmniejsza ryzyko raka
Cholina, która jest potrzebna dla mózgu, jest również jednym z tych składników, które zmniejszają ryzyko zachorowania na raka. W jednym z badań, w którym badano codzienną dietę kobiet w okresie dojrzewania obejmujących jaja, stwierdzono, że ryzyko raka piersi zmniejszyło się o 18%.

4. Zacznij tracić na wadze
Niektórzy amerykańscy naukowcy doszli do wniosku, że jeśli połączysz dietę niskokaloryczną i spożycie jaj kurzych na śniadanie, szybciej stracisz na wadze. Ten rodzaj śniadania zapewni Ci więcej sytości, dzięki czemu możesz zmniejszyć ilość jedzenia, które jesz codziennie.

5. Zmniejszone ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego
Niektóre nowe badania wykazały, że cholesterol z jaj jest w rzeczywistości zbilansowany fosfatydami, więc nie szkodzi naszemu zdrowiu. Co więcej, hamuje produkcję własnego cholesterolu w organizmie. Dodatkowo, jaja zawierają kwasy omega-3, które obniżą poziom trójglicerydów, zmniejszając w ten sposób ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.

6. Kompleks witamin z grupy B chroni skórę, włosy i wątrobę
Biotyna, witamina B12 i inne strawne białka odżywcze przyczyniają się do wzmocnienia włosów i skóry. Ponadto w jajach kurzych znajdują się fosfolipidy, które pomogą w eliminacji toksyn z wątroby.

7. Witamina D pomaga wchłonąć wapń
Jeśli przedstawisz wybór osobie pijącej łyżkę oleju z ryb lub po prostu jedzeniu gotowanego jajka, większość z nich woli jajko. Zawartość witaminy D jest taka sama w obu przypadkach. Naukowcy znaleźli również sposób na zwiększenie zawartości witaminy D w jajach poprzez karmienie kurami specjalnych suplementów. Witamina D z kolei pomoże wchłonąć wapń, a także wzmocni kości i zęby.

8. Luteina chroni wzrok
Niektóre nowe badania wykazały, że jaja kurze są również wzbogacone w luteinę. To z kolei odpowiada za czysty i ostry wzrok. Jeśli masz go za mało, twoje oczy zaczną się pogarszać, a niektóre niszczące zmiany w tkance oka będą się kumulować.

9. Mózg jest pod Ochroną Choliny
Fosfolipidy, które pomagają w komunikacji komórek mózgowych, składają się z choliny. Udowodniono klinicznie, że ta witamina jest najlepsza, jeśli chodzi o budowanie materiału mózgowego. Jeśli spożyjesz 2 jajka dziennie, organizm będzie miał dość tego składnika odżywczego. Jednakże, jeśli masz niedobór, może to prowadzić do utraty pamięci.

To jest 9 powodów, dla których musisz bardziej konsumować jajka. Zjedz jajka i ciesz się korzyściami, jakie oferują. Zapraszam do udostępniania tego artykułu!

Badania!

Kliknij tutaj

Kliknij tutaj

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk