POWODY, DLA KTÓRYCH NIE GUBISZ Z WAGI

Odchudzanie - dlaczego nie chudniesz

POWODY, DLA KTÓRYCH NIE GUBISZ Z WAGI. Próbujesz różnych diet i ćwiczeń, aby stracić dodatkowy kilogram, ale one po prostu nie działają. Oto wyjaśnię Ci dlaczego. Podam Ci listę powodów, dla których nie tracisz wagi.

1. Nie spożywasz wystarczająco dużo białka
Białko jest jednym z niezbędnych składników odżywczych do utraty wagi. Jeśli spożywasz białko o 25-30% kalorii, zwiększysz swój metabolizm o 80-100 kalorii dziennie. Zmniejsza również Twoje pragnienie i pomaga czuć się pełnym przez długi czas.

2. Nie pijesz wystarczającej ilości wody
Wszyscy wiemy, że picie dużej ilości wody pomaga nam stracić dodatkową wagę. Kiedy nasze ciało jest odwodnione, nasze narządy mogą nie działać prawidłowo, a żywność nie może być strawiona we właściwy sposób. Nasz metabolizm również się zmniejsza i nie uzyskujemy oczekiwanych rezultatów z naszej diety.

3. Niewystarczająca ilość snu
Kiedy nie mamy wystarczająco dużo snu, nasze ciało cierpi na brak równowagi hormonalnej. Nasze poziomy leptyny, które zmniejszają apetyt, są obniżane i nasilają się poziomy greliny, które zwiększają apetyt. Dlatego przejadamy się i dostajemy więcej kilogramów.

4. Nie jesz śniadania
Pomijanie śniadania to najgorsza decyzja, jaką możesz podjąć. Ciało będzie trzymać się tłuszczów, ponieważ  głoduje. Udowodniono, że ludzie, którzy jedzą śniadanie regularnie tracą na wadze, niż ludzie, którzy go opuszczają.

5. Nie ćwiczysz wystarczająco
Regularne ćwiczenia są niezwykle ważne dla utraty wagi. Zaleca się minimum 150 minut ćwiczeń na tydzień, ale 240 minut jest idealne. Powinnaś wykonać więcej ćwiczeń cardio i ćwiczeń siłowych treningów w domu, aby wzmocnić mięśnie. Zrób to codziennie rano po przebudzeniu, pobudzi twoje ciało i poprawi nastrój. Będzie również trzymać cię z dala od zachcianek.

6.Ostre przyprawy

Już łyżeczka ostrych przypraw dziennie jest w stanie przyspieszyć metabolizm, który jest bardzo dobry w czasie odchudzania. Dzięki niemu składniki odżywcze zostają szybciej rozgospodarowane po spożyciu. Ponadto szybszy metabolizm oznacza lepszą kontrolę nad utratą dodatkowych kilogramów, oczywiście pod postacią podskórnej tkanki tłuszczowej.

Jeśli chcesz więcej  treningów i odpowiedniej diety to nic innego nie zostaje na przeszkodzie jak napisać do mnie na

m.klos@mataleo.eu

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk