Powiedz mi, gdzie to boli, a ja Ci powiem, gdzie jest problem

Ból brzucha
Powiedz mi, gdzie to boli, a ja Ci powiem, gdzie jest problem. Zwykle uważamy, że istnieje bezpośredni związek między bólem, a problemem zdrowotnym. Jeśli nadgarstek boli, może go uszkodziłaś nawet o tym nie wiedząc, a jeśli masz ból głowy, może to dlatego, że cierpisz na migreny lub złapałaś za dużo słońca. Czasami jednak części ciała, które są bolesne, są rzeczywiście oznaką problemów gdzie indziej, które nie są tak proste w diagnozowaniu.

Ważne jest, aby móc odczytywać znaki naszego ciała, aby jak najszybciej działać. Dziś wyjaśnię najczęstsze bóle i co mogą oznaczać dla Twojego ciała:

1. Jeśli masz ból w klatce piersiowej…

.. jest coś nie tak z płucami. Ponieważ nie ma wystarczająco dużo końcówek nerwowych, nie można poczuć bólu bezpośrednio w płucach. Zamiast tego, ich sposobem mówienia nam coś jest nie tak, jest przez głuche bóle w klatce piersiowej. Inne bardziej znane objawy obejmują kaszel i duszność.

2. Jeśli poczujesz ból w okolicy brzucha koło żeber…

… prawdopodobnie masz problem żołądkowo-przełykowy, taki jak zapalenie żołądka. Ból ten może pojawić się również na tym samym poziomie w plecach. Jeśli zauważysz więcej dyskomfortu przed jedzeniem, ale intensywność zmniejsza się po spożyciu, może wskazywać na wystąpienie wrzodów.

3. Jeśli występuje ból kompresji w klatce piersiowej, który rozprzestrzenia się na lewe ramię …

… i do łopatki koło szyi, możesz mieć problem z sercem. Jeśli zauważysz ciśnienie w klatce piersiowej, może to być oznaką zawału serca – w takim przypadku natychmiast wezwij pomoc. Objawy choroby serca – takie jak arytmia lub niewydolność serca – mogą się różnić u mężczyzn i kobiet, więc ważne jest, aby poradzić się z lekarzem.

4. Jeśli boli wokół pępka…

… powinnaś być zaniepokojona twoim jelitem cienkim. Ale jeśli ból powoduje nudności, utrata apetytu i gorączki, może to być zapalenie wyrostka robaczkowego w jelicie grubym.

5. Jeśli masz bóle brzucha, zwłaszcza po prawej stronie…

… ten problem występuje w jelicie grubym. Jeśli  towarzyszy zaparcia, to nie ma wątpliwości.

6. Jeśli górna część brzucha boli …

… problem może być w trzustce. Inne objawy to gorączka, nudności, ból głowy, często skurcz (podwyższone tętno) i utrata masy ciała.

7. Jeśli za plecami boli …

… problem można znaleźć w nerkach. Ten typ bólu jest często mylony z prostym bólem mięśni, ale różnica polega na tym, że ból zaczyna się głęboko pod żebrami, czasem nawet sięga do nóg.

8. Jeśli poczujesz ból w górnej po prawej części brzucha …

… powinnaś być zaniepokojona twoją żółciową tkanką i wątrobą. Ten ból może pojawić się również w tej samej okolicy pleców i jest zwykle stały. Chociaż nie jest to powszechne, jeśli masz też nudności i wymioty i zauważ, że skóra staje się żółta, mogą to być objawy raka pęcherzyka żółciowego. Jeśli masz podejrzenia, najlepiej odwiedzić lekarza.

9. Jeśli dolny po prawej stronie, koła brzucha boli …

… często ból może rozciągać się po całym brzuchu lub oddzielić obszary brzucha, a także prawe udo. Ból może pogorszyć się podczas chodzenia i kaszlu. Jeśli również doświadczasz dreszcze i drżenia, gorączka, biegunka i wymioty, prawdopodobnie masz zapalenie wyrostka robaczkowego, więc udaj się do lekarza!

Powiedz mi, gdzie to boli, a ja Ci powiem, gdzie jest problem. Te informacje są bardzo ważne i przydatne do uzyskania pierwszego pomysłu, co może się wydarzyć wewnątrz Twojego organizmu. Jednak ludzkie ciało jest bardzo złożone, a każda osoba jest inna, więc nie wahaj się pójść do lekarza, kiedy poczujesz ból lub masz jakiekolwiek z tych objawów.

Pamiętaj, że zdrowie Ciebie i Twoich bliskich jest najważniejsze!

 

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

 

 

 

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk