Jak 15 minut chodzenia każdego dnia może zmienić twoje ciało

Jak 15 minut chodzenia każdego dnia może zmienić twoje ciało. Życie szybko płynie, każdy jest mega zalatany. Tak mnie zastanawia…Kto ma czas na siłownię na 30-minutowy trening codziennie lub nawet trzy dni w tygodniu? Po konsultacjach widać, że w ogóle mało mamy czasu nawet na sen.

Cóż, może masz więcej czasu niż myślisz. Ćwiczenie może być bardzo proste, tak jak spacery przez 15 minut dziennie. Korzyści są oszałamiające! Poniżej znajduje się 10 korzyści, które mogą wykorzystać osoby, które chcą przez 15 minut spacerować każdego dnia.

 Nie uwierzysz jakie są to  korzyści z 15 min chodzenia.

1. Poprawa perspektyw umysłowych.

Każdy lubi czuć się dobrze. Zapobieganie stwierdza, że ​​codzienne spacery czyni to samo dla Ciebie psychicznie, jak wypicie kieliszka wina lub spożywanie ciemnej czekolady. To zdecydowany booster nastrojów. Nie dostajesz dodatkowych kalorii, zawsze na plus!

2. Utrzymuje wagę.

Jak lekarz lubi Ci przypominać, że po 40 – tce Twój ciężar jest trudniejszy do utrzymania to codziennie spacery pomaga utrzymać Twój metabolizm.  ​​Codzienne chodzenie pomoże Ci utrzymać zdrową wagę i jednocześnie sprawi, że lekarz będzie szczęśliwy w tym samym czasie.

3. Pomoc w czasie snu.

Tak jak każde ćwiczenie, spacery pomogą Ci lepiej spać w nocy. Wiem to po sobie, bo nie dość ze ćwiczę na siłowni, to zawsze wieczorem jeszcze wychodzę z moim pieskiem na spacer.

4. Zapobiega chorobom serca.

Fundacja Arthritis Foundation dzieli się z nami jak chodzenie poprawia Twoje krążenie krwi.  Pomaga też zapobiegać chorobom serca.

5. Zmniejsza ryzyko raka piersi.

Rak piersi jest bardzo istotnym problemem dla kobiet. Według Harvard Medical School kobiety, które chodzą siedem lub więcej godzin w ciągu tygodnia, mogły zmniejszyć szanse rozwoju raka piersi o 14 procent wśród kobiet, które chodzą mniej. To jest naprawdę prosty sposób na zapobieganie rakowi piersi.

6. Wzmagać system immunologiczny.

Kolejnym użytecznym faktem z Harvard Medical School jest to, że osoby, które chodzą co najmniej 15 minut, 5 dni w tygodniu, rzadziej chorują. Ja nigdy nie choruje, a tym razy też nie wydaje pieniędzy na lekarstwa.

7. Usuwa bóle stawów.

Jakakolwiek forma ćwiczeń,  pomoże złagodzić ból stawów, ponieważ utrzymuje ciało w ruchu i smaruje Twoje stawy.

8. Sprawi, że będziesz „systematyczna”.

Każdy sport uczy systematyczności czy to jest 15 min chodzenie czy trening na siłowni. Najważniejsze, aby zacząć od chodzenia, a pózniej skoczyć na siłowni z odpowiednią motywacją i działaniem.

9. Zapobiega pragnieniu.

Czy zdarza Ci się, że kiedy pragniesz  słodyczy, to jesteś zestresowana? Zdaniem Harvard Medical School, chodzenie 15 min pomaga powstrzymywać te pragnienia. Po prostu wyjście na 15 minut można zrobić wtedy, kiedy pragniesz słodyczy. . Możesz nawet spalić kilka kalorii i poczuć się jeszcze lepiej w tym procesie. Zrób taki eksperyment.

10. Zapobiega pewnym stanom zdrowia.

Kiedy ćwiczysz i krew płynie do twojego serca, umocnisz najważniejszy mięsień w organizmie – swoje serce. Pomaga to zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób serca. Klinika Mayo mówi, że chodzenie pomoże zmniejszyć ryzyko rozwoju cukrzycy typu II i wysokiego ciśnienia krwi.

Pamiętaj, że ja nie piszę ten artykuł po to abyś tylko go przeczytała! Rusz tyłek i idz na spacer po przeczytaniu tego artykułu. Pózniej wyślij mi zjecie z pięknego spacerku na maila

m.klos@btinternet.com

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk