Jak poprawić metabolizm w każdym wieku – Część II

jak-poprawic-metabolizm-w-kazdym-wieku-mataleo-gosia-klos-

Jak poprawić metabolizm w każdym wieku

Klucz 3: Aktywność sportowa

Aktywność ruchowa wpływa na przemianę materii i jak pokazują najnowsze badania, utrzymują spalanie kalorii nawet do 24 godzin!! po zakończeniu ćwiczeń.

Jeśli masz 20-30 lat i czytasz ten materiał, prawdopodobnie mało się przejmujesz metabolizmem:) Jeśli jednak jesteś po 40-tce, musisz zapamiętać, że systematyczne ćwiczenia są dla ciebie bardzo pomocne. Ponieważ właśnie po 40-tce metabolizm naturalnie zaczyna zwalniać.

Poza tym po 40-tce, mięśnie (bardzo powoli ale jednak) zaczynają zanikać. To jest kolejny argument za tym, że należy systematycznie ćwiczyć. Cokolwiek! Najważniejsze, aby wykazywać taką aktywność ruchową systematycznie.

Z własnego doświadczenia wiem, że panie, które zdecydowały się obdarzyć mnie swoim zaufaniem, ćwiczą ze mną, słuchają moich wskazówek, że u nich metabolizm działa jak należy.

Klucz 4: Odpowiedni sen

Nie, nie przesłyszałaś się. Zbyt mało snu może powodować i najczęściej powoduje znacznie mniejsze i wolniejsze spalanie kalorii. I to nie tylko dlatego, że często bywa tak, że idziesz spać późno, bo spędzasz ten czas przed telewizorem i przy okazji podjadasz…

Osoby, które śpią 5-6 godzin dziennie, najczęściej jedzą 500-1000 kalorii więcej niż osoby, które śpią 7-8 godzin dziennie. Generalnie zbyt mało snu powoduje, zakłócenia równowagi ważnych hormonów regulujących apetyt.

Ale to nie wszystko: Ostatnie badania udowodniły, że nawet jedna nieprzespana noc, może spowodować, że organizm następnego dnia spala o 20-40% mniej kalorii, czyli magazynuje tłuszcz.

Zatem podsumowując, W całym procesie odchudzania i dbania o własne ciało, liczy się to, abyś jadła zdrowo, mało i często, ćwiczyła systematycznie i była wyspana, czego i sobie i tobie z całego serca życzę 🙂

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk