Kobiety na siłowni

kobiety-na-silowni-mataleo-gosia-klos

Najczęściej jest tak, że osoby ćwiczące na siłowni, najpierw nauczą się kilku ćwiczeń a następnie rutynowo wykonują je, za każdą wizytą na siłowni. Takie założenie często prowadzi do tego, że chodzimy na siłownię z bardzo niewyraźnym celem i zapominamy o tym, co dokładnie mamy zamiar tam osiągnąć!

Kobiety na siłowni

Mając na uwadze nasz cel, powinniśmy pytać siebie lub trenera:

  • „Czy to są wciąż właściwe ćwiczenia dla mnie?
  • „Czy używam właściwej wagi podnoszonych kilogramów?”

Te pytania są ważne. I zauważyłam, że niestety nie wszyscy instruktorzy zatrudnieni przez siłownie, podpowiadają poprawne sekwencje treningowe dostosowane do aktualnego poziomu sprawności fizycznej. Krótko mówiąc, myśl samodzielnie.

Rzućmy okiem na kilka typowych błędów treningowych, które mogą być popełnianie na siłowni …

Niewłaściwa regulacja urządzenia

Każdorazowo korzystając z urządzenia na siłowni, trzeba ręcznie regulować ustawienia, przez rozpoczęciem treningu. Zauważyłam w swojej pracy, że w większości przypadków, ćwiczący na siłowni, nie są w pełni świadomi potrzeb swojego ciała i ćwiczą przy użyciu niewłaściwych ustawień.

Czy wiesz, że złe ustawienia na prostej bieżni mogą szkodzić na stawy? Każdy profesjonalista wie, że niewłaściwa regulacja, w najlepszym przypadku nie przyniesie rezultatów a w najgorszym może prowadzić do poważnych urazów.

Niekontrolowane ruchy

Ilu ludzi, którzy chodzą na siłownię, że mimowolne ruchy mięśni podczas ćwiczeń – powszechnie uważane za proste skurcze mięśni lub kurcze? Nie należy tego lekceważyć! Obserwując osoby ćwiczące samodzielnie na siłowniach, widzę jak często ignorują skurcze, zmęczenie mięśni, stres, odwodnienie, zaburzenia elektrolitowe i brak właściwej rozgrzewki. Obserwuj swoje ciało, obserwuj jego reakcje.

Niewłaściwy wybór wagi

Kobiety na siłowni lub zbyt ambitni entuzjaści, korzystają ze zbyt dużych obciążeń, mając nadzieję, że duże ciężary szybciej dadzą efekty. Nie zawsze tak jest. Bardzo wiele moich klientek dało mi dowody na to, że wiele poważnych urazów w fitness jest spowodowanych niewłaściwą wagą ciężarów i ilością powtórzeń.

Okres odpoczynku trwa zbyt długo

Tradycyjne procedury sprawności skupiają się na samym ćwiczeniu, a przecież na efekt ma wpływ nie tylko siłownia. Zarówno przerwy między seriami mogą być nieodpowiednie jak również ilość dni wolnych od siłowni, również może być niedobrze dobrane. Takie zachowanie może prowadzić do zmęczenia mięśni.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk