Jak poprawić metabolizm w każdym wieku

treningi

Jest taki sekret! Jedz częściej, śpij dłużej i pracuj mniej (naprawdę!).

Być może znasz osoby, które jedzą bardzo dużo i w ogóle nie widać tego po nich, ponieważ wciąż mają szczupłą sylwetkę. Oznacza to najczęściej tyle, że ich metabolizm działa jak należy.

Metabolizm to zdolność organizmu do rozkładania żywności do użytecznych funkcji energetycznych.

Jak poprawić metabolizm w każdym wieku

Chociaż nasze geny i wiek odgrywa sporą rolę w procesie metabolizmu, to jednak są sposoby – naturalne sposoby – aby metabolizm poprawić.

W rzeczywistości, wszystko co spowolnienia przemianę materii, najczęściej zaczyna się po 40-tce.

Pomyśl o swoim ciele jako silniku.

Twój metabolizm jest tak szybki jak szybko silnik pracuje. Zatem aby poprawić przemianę materii należy wprowadzić korekty do tych trzech elementów, aby poprawić moc naszego silnika.

Aby zobaczyć pierwsze zmiany, należy zastosować się do tego przez minimum jeden miesiąc.

Klucz 1: Jedz śniadanie

Podstawowa przemiana materii czyli liczba kalorii, które organizm spala w czasie spoczynku, oparta jest na wieku, wzroście i typie budowy ciała, więc niewiele można zrobić, aby to zmienić. Ale istnieje coś, na co mamy ogromny wpływ, aby zmienić liczbę spalanych kalorii. Konkretnie: Jedz śniadanie.

Czy znane ci są odczucia (nie masz czasu / nie masz siły i energii)? Oto najczęstszy powód:

Kiedy twój mózg wyczuwa, że twój żołądek jest pusty, to wysyła wiadomość do komórek w celu oszczędzania energii (bo nie wiadomo, kiedy przyjdzie posiłek). Innymi słowy, organizm odkłada tłuszcz w komórkach zamiast spalić go.

Klucz 2: Jedz częściej

Aby utrzymać swój metabolizm poprawnie pracujący, sugerujemy jeść małe posiłki, co trzy lub cztery godziny. Staraj się dążyć do osiągnięcia sytuacji, gdzie każdy z tych posiłków będzie składał się z co najmniej jednej czwartej białka (białko zwierzęce, fasola lub nabiał). Spożywane białko pobudza komórki odpowiedzialne za włączanie mechanizmu spalania kalorii.

Pokarmy o wysokiej zawartości cukru i przetworzonych węglowodanów, mogą prowadzić do innego problemu z Twoim metabolizmem, powodując że organizm przechowywuje dodatkowe kalorie w postaci tłuszczu

CDN…

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk