Pomidorowa maseczka na Twarz – Gosia Klos

Pomidorowa maseczka na Twarz – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg. Trądzik może być frustrujący, a nawet żenujący, w niemal każdym wieku. Czerwona, rozpalona skóra może być nawet bolesna. Ta choroba, bo tak można ja nazwać ( jest klasyfikowana jako choroba skóry przez Narodowy Instytut Zdrowia) jest wynikiem zatruwanych mieszków włosowych i gruczołów. Podczas pozbycia się trądziku poświęca się dużo wysiłku w pielęgnacji skóry i nie musi być drogie ani zajmować dużo czasu.

Pomidor jako leczenie trądziku.

Stosując pomidora jako część swojej pielęgnacji skóry,  może pomóc zmniejszyć trądzik i  pojawienie się blizn na twarzy. To warzywo ma bardzo dużo witaminach takich jak witaminy A, C, E, K i B6.  Te witaminy w smacznym pożywieniu pomagają zmniejszać pory i dostarczają skórze potrzebnego odżywienia. Ponadto, kwasowość pomidorów może pomóc zrównoważyć poziomy pH w skórze, powodując mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia wycierania. Jako dodatkowy bonus, pomidory w rzeczywistości zawierają kwas salicylowy,  składnik znajdziesz w wielu komercyjnych zabiegach.

Jak Korzystać z pomidorów w odpowiedni sposób?

Jeśli chcesz włączyć to warzywo do swojej rutyny zobacz te 3 metody. które dla ciebie przygotowałam;

Nie komplikuj:

Proste rozwiązanie czasami jest najlepsze. Pokrój pomidora na pół i pocieraj na dotknięte obszary twarzy. Masuj tak przez 2-3 minuty  i spłucz.

Maska pomidorowa:

Jeśli masz trochę czasu, metoda ta powinna działać dobrze na nawet ciężki trądzik. Weź plasterek pomidora,  następnie umieść pomidor w ciepłej wodzie przez około minutę, zdejmij skórę. Usuń również nasiona z pomidora i zmieszaj resztę pomidora w pastę. Zastosuj tę pastę na całą twarz i pozostaw ją na około godzinę przed płukaniem. Można także dodać łyżkę stołowa jogurtu naturalnego do mieszanki maski w celu zmniejszenia bolesnego bólu trądzika.

Sok pomarańczowy do mycia twarzy.

Jeśli nie chcesz siedzieć przez około godzinę z pomidorami na twarzy, spróbuj tego sposobu. Wymieszaj w małym naczyniu  jedną łyżkę soku 100 % pomidorowego z kilkoma kroplami soku z cytryny. Wymieszaj wszystko i nanieść tę mieszaninę na dotknięte obszary skóry, pozostawiając ją przez około pięć minut, a następnie spłukać ciepłą wodą.

ZACZNIJ DZIAŁAĆ 😉

Proszę o udostępnianie artykułu – każdemu może się przydać – dziękuje. 

I tu wszyscy maja problem. Dlatego ważne jest abyś zgłosiła się do mnie i zaczęła swoje odchudzanie we właściwy sposób.

Jeśli masz problem z otyłością, napisz do mnie

m.klos@btinternet.com

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk