Podbródek Problem Każdej Kobiety

Jak się pozbyć podbródka - Gosia Klos

Podbródek Problem Każdej Kobiety. Wiele osób cierpi z powodu podwójnego podbródka. Każda kobieta chciałaby go jakoś ukryć. Dlatego zawsze staraj się ustawić swoją twarz w określony sposób podczas robienia zdjęcia. Nienawidzę mojego podwójnego podbródka i zawsze chciałem znaleźć sposób, żeby to zniknęło. Tak do mnie piszecie w swoich wiadomościach. Pani Gosiu co zrobić, żeby się go pozbyć?

Wiem, że wielu ludzi czuje to samo w swoich podwójnych podbródkach. Podwójny podbródek nie zawsze oznacza, że ma się nadwagę. Może to oznaczać, że mięśnie w brodzie i szyi nie są tak rozwinięte, jak powinny. Jednym z typowych sposobów na usunięcie problemu jest zmiana diety i trening. Jednak nawet osoby z doskonałą dietą mogą cierpieć na podwójny podbródek.

Na szczęście niektóre proste ćwiczenia mogą nie tylko wzmocnić szyję, szczękę i mięśnie podbródka, ale także usunąć uparty podbródek!

Codzienne wykonywanie tych ćwiczeń sprawi, że Twój podbródek stanie się mocniejszy w mgnieniu oka. Inne dodatkowe korzyści mogą obejmować zwiększoną siłę szczęki lub szyi, elastyczność i relaksację. Wiele osób, które pracują na komputerze przez cały dzień, zwykle czuje się bardzo napięta na szyi i szczęce. Pracuję w domu na komputerze i często doświadczam szczelnych połączeń szczękowych i sztywnego karku.

Porady ćwiczeń

  • Wykonuj ćwiczenia co najmniej 2 razy dziennie przez 3 miesiące.  Jeśli po 3 miesiącach nie odzyskałeś pełnego ruchu szyi lub barku, poinformuj o tym swojego lekarza.
  • Oddychaj normalnie i nie wstrzymuj oddechu podczas ćwiczeń.
  • Wykonuj ćwiczenia powoli i płynnie. Unikaj szybkich lub „szarpiących” ruchów.
  • Możesz sprawdzić swoje ruchy w lustrze, aby upewnić się, że masz dobrą postawę.

 

1. Obracanie odcinka szyi. Delikatnie obróć głowę, aby spojrzeć w prawo. Połóż prawą rękę na lewym policzku i szczęce. Zastosuj łagodny nacisk, aby uzyskać głębsze rozciągnięcie. Odwróć głowę, by spojrzeć w dół i na lewo. Połóż lewą rękę na czubku głowy i delikatnie naciskaj (patrz rysunek 1). Powtórz to 10 razy. Następnie powtórz ten ruch w przeciwnym kierunku 10 razy.

2.Rozciągnięcie szyi na boki. Usiądź lub wstań i kieruj prawą rękę w dół. Umieść lewą rękę na czubku głowy.Delikatnie opuść głowę w lewo, aby rozciągnąć mięśnie po prawej stronie szyi (patrz Rysunek 3). Przytrzymaj przez 30 sekund, a następnie zwolnij. Powtórz 5 razy. Powtórz po drugiej stronie szyi.

3.Ramię wzruszając ramionami. Wzrusz ramionami do twoich uszu (patrz Ryc. 4). Opuść je. Powtórz 10 razy.

 

4.Ściągnięcie ramion do tyłu. Usiądź lub stanąć z rękami przed sobą i kciukiem do góry. Przesuń ręce na boki, jednocześnie ściskając łopatki (patrz rysunek). Wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz 10 razy 3 serie.

Sugestie do codziennego życia jeśli masz problem z karkiem lub szyją.

Nie należy podnosić ani przenosić cięższych niż (1,4 kilograma) po zajętej stronie, dopóki nie będzie można tego zrobić bez dyskomfortu. Porozmawiaj z lekarzem lub pielęgniarką przed podniesieniem lub przenoszeniem rzeczy powyżej 5 kilogramów. Unikaj noszenia ciężkiej torby na ramię lub torebki po zaangażowanej stronie.

Po operacji szyja i ramię po stronie chirurgicznej (strona zaangażowana) mogą czuć się słabo. Ćwiczenia z tego zasobu pomogą wzmocnić i uelastycznić mięśnie karku i ramion. Pomoże ci to odzyskać ruchy i funkcję ramion i szyi. Przestrzeganie wskazówek lekarza, kiedy rozpocząć ćwiczenia, jest ważne dla twojego powrotu do zdrowia. Może również wpływać na to, jak dobrze Twoje ramię i szyja będą funkcjonować w przyszłości.

Jeśli wykonywanie tych ćwiczeń powoduje ból, nudności, zawroty głowy, obrzęk lub dyskomfort, należy natychmiast przerwać i skontaktować się z lekarzem.

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg Twój Trener.

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk