13 DNI DIETY – Prosta Decyzja

Dieta w 13 dni - Gosia Klos

13 DNI DIETY – Prosta Decyzja. Niezależnie od tego, czy jest to noworoczne postanowienie, czy tylko prosta decyzja, aby zacząć dbać o swoje ciało, utrata wagi nigdy nie jest kiepskim wyborem stylu życia. Do tej decyzji trzeba dorosnąć. Kwestia jednak jest taka, że istnieje tak wiele „modnych” diet, które nie są zrównoważone, nie wspominając o niezdrowych posiłkach, które tylko szkodzą, a nie pomagają.

Weźmy na przykład dietę 13-dniową; Ta dieta jest również znana jako Dieta Na Szajkach, kiedy możesz stracić nawet 10 kg w zaledwie 13 dni.

Wysyłacie do mnie zdjęcia, które pokazują jak ciało wygląda po diecie niskokalorycznej be treningów. Skóra wisi do pasa i te się już nie wchłonie…bedzie wisieć na zawsze.

Tak wygląda moja podopieczna Asia, z którą ćwiczę rok czasu. Z chorą tarczycą zgłosiła się do mnie. Problemy zdrowotne zniknęły, a brzuch się wchłonął tylko trening w domu online. Zgłoś się do mnie na taki trening.

m.klos@mataleo.eu

Nie wierz w diety, które szybko odchudzają! 

Generalnie każda dieta, która ma po niżej 1000 kcal jest niebezpieczna. Mówimy o takich dietach, która jest na szejkach. Wsypujesz proszek do wymieszania, łykasz tabletki i już! I tak 3 razy w ciągu dnia. TO JEST CHEMIA, która bardzo dużo kosztuje. Kosztuję cię zdrowie!

A nie lepiej zainwestować w treningi i normalne żywienie! Piszecie do mnie, że straciłyście już tyle pieniędzy i nerwów, a efektów brak! Opamiętajcie się kobiety! To zwykłe naciąganie i oszustwo!

KLIKNIJ TUTAJ

Jeśli nie jesteście zaznajomieni z tą dietą; 13-dniowa dieta to wyjątkowo krótkoterminowa i rygorystyczna dieta, która opiera się na  spożyciu poniżej 1000 kalorii dziennie, co jest ekstremalnie niezdrowe niż zalecane spożycie kalorii dla dorosłych mężczyzn i kobiet. Według National Health Service przeciętny człowiek potrzebuje około 2500 kalorii, aby utrzymać swoją zdrową wagę w zrównoważonej, zdrowej diecie, nie mówiąc już kiedy trenujesz na siłowni lub w domu. W przypadku kobiet liczba ta jest nieco mniejsza. To prawda, liczba kalorii potrzebnych do spożycia zależy od Twojego rozmiaru i wieku.

Teraz, gdy masz podstawowe podstawowe informacje na temat 13-dniowej diety, porozmawiajmy o tym, dlaczego ten plan diety jest nie tylko niezdrowy, ale i niebezpieczny. Utrata wagi to więcej niż utrata kilogramów; chodzi o to, żeby twoje ciało i ty było zdrowe. Kiedy stosujesz dietę poniżej 1000 kcal, a następnie wracasz do normalnego jedzenia, utracona waga zostanie przywrócona, efekt jo-jo.

Diety poniżej 1000 kcal są bardzo niebezpieczne i niezdrowe ze względu na niskokaloryczne spożycie pokarmów, jest to niezrównoważona dieta. Jedno jest pewne, że ludzie, którzy drastycznie zmniejszają dzienne spożycie kalorii, będą czuć się słabi, głodni, zmęczeni i podatni na choroby, również doświadczać problemów z nerkami.

Ponieważ ta dieta ogranicza niektóre grupy żywnościowe, a do tego możecie cierpieć na niedobory witamin i minerałów. Nie wspominając o tym, że w takich dietach brakuje owoców, produktów mlecznych i pełnoziarnistych. Jeśli byliście na takich dietach zrób sobie badania nerek.

Badania nerek – sprawdź, jakie badania wykonać

Podstawowy profil nerkowy:

  • oznaczenie morfologii (ocena ogólna stanu zdrowia)
  • oznaczenie kreatyniny (diagnostyka funkcji nerek)
  • oznaczenie elektrolitów: sód, potas (równowaga – wodno – elektrolitowa i zaburzenie równowagi kwasowo – zasadowej)
  • oznaczenie mocznika (diagnostyka funkcji nerek i chorób metabolicznych)
  • oznaczenie kwasu moczowego (diagnostyka dny moczanowej i monitorowanie chorób rozrostowych)
  • eGFR – współczynnik filtracji kłębuszkowej
  • badanie ogólne moczu (badanie przesiewowe w kierunku chorób nerek i układu moczowego oraz przemian metabolicznych związanych z chorobami wątroby i cukrzycą).

Według Sieci Informacji Kontroli Ciężaru, służby informacyjnej Narodowego Instytutu Cukrzycy i Chorób Trawienno-Nerek, dieta niskokaloryczna, taka jak 13-dniowa dieta powinna być przygotowana tylko przez twojego lekarza. Zawsze o tym pamiętaj i nie rób głupstw. To Twoje zdrowie. Nie wyobrażam sobie przy diecie poniżej 1000 kcal dodać jeszcze trening. Mdlejesz po pierwszych 15 minutach.

KLIKNIJ TUTAJ

Zapraszam do współpracy m.klos@mataleo.eu

Pracuj z ekspertem z długoletnim doświadczeniem z kobietami.

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk