Plecy i Domowe Sposoby – Ważna Informacja

O bólach w placach piszę często. Dużo jest na mojej stronie ćwiczeń, ale mało jest informacji na ten temat co może pomóc oprócz ćwiczeń.

Czy wiesz, że tylko jeden składnik odżywczy może mieć duży wpływ na ogólne zdrowie. Wszystkie diety stały się na przestrzeni lat radykalnie zmieniane, prowadząc w ten sposób do szerokiego wachlarza problemów zdrowotnych, które rzadko są wykrywane na czas.

W rzeczywistości pewne niedobory składników odżywczych stały się obecnie dość powszechne. Co więcej, niedobór magnezu jest zdecydowanie najczęstszym niedoborem składników odżywczych, który dotyka wszystkich na świecie.

Dlaczego magnez jest ważnym minerałem?

Magnez to minerał wchodzący w prawie każdy proces zachodzący w organizmie, od optymalnej pracy mięśni i rozluźnienia mięśni po prawidłowe funkcjonowanie nerwów. W szczególności minerał bierze udział w około 300 procesach biochemicznych i odgrywa kluczową rolę w tworzeniu energii, co czyni go niezwykle ważnym dla wszystkich funkcji i procesów komórkowych.

Występuje we wszystkich tkankach ciała, ale głównie w mózgu, mięśniach i kościach. Magnez jest potrzebny komórkom do wytwarzania energii, do pracy różnych pomp chemicznych, rozluźniania mięśni i stabilizacji błon.

Dodatkowo minerał ten może zmniejszać ból związany z migrenowymi bólami głowy, obniżać napięcie mięśni, poprawiać sen, zmniejszać stres i zwalczać zaburzenia neurologiczne.

W rzeczywistości jest to najsilniejszy dostępny minerał relaksacyjny. Wielu lekarzy zazwyczaj stosuje dożylnie magnez, jeśli pacjent umiera z powodu zagrażającej życiu arytmii. Lekarze dają również swoim pacjentom zieloną butelkę płynnego cytrynianu magnezu lub mleka magnezowego, jeśli ktoś ma zaparcia lub musi przygotować się do kolonoskopii.

Kobiety w ciąży z wysokim ciśnieniem krwi, drgawkami lub przedwczesnym porodem również otrzymują stale wysokie dawki magnezu dożylnie.

Krótko mówiąc, magnez ma kluczowe znaczenie dla utrzymania ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia.

Jeśli uważasz, że możesz cierpieć na niedobór magnezu, pamiętaj o następujących objawach:

Zaburzenia behawioralne
Drażliwość
Słabość
Zwiększenie wapnia wewnątrzkomórkowego
Hiperglikemia
Niedobór wapnia

Niedobór potasu
Nieregularne lub szybkie bicie serca
Opóźnienie wzrostu lub „brak rozwoju” (wśród dzieci)
Wstrząsy
Mimowolne ruchy gałek ocznych i zawroty głowy
Trudności z połykaniem
Skurcz mięśnia
Skurcze mięśni
Odruchy nadpobudliwe
Napady padaczkowe

Nudności i wymioty
Anoreksja lub utrata apetytu
Zaburzenia pamięci i funkcji poznawczych

Niedobór magnezu został również powiązany ze stanem zapalnym, który jest uważany za główną przyczynę wielu chorób. Jedno z badań wykazało, że „wskaźniki stanu zapalnego w organizmie, takie jak CRP (białko C-reaktywne), TNF (czynnik martwicy nowotworu alfa) i IL6 (interleukina 6) zostały zmniejszone, gdy zwiększono spożycie magnezu”. Stan zapalny w ścianach tętnic został również zmniejszony za pomocą magnezu.

Oto kilka wskazówek, jak przestać opróżniać organizm z magnezu.

– Ogranicz spożycie kofeiny, soli, alkoholu i cukru.
– Podejmij relaksujące praktyki, takie jak medytacja, prowadzenie dziennika i głębokie oddychanie, aby zmniejszyć stres.
– Unikaj jedzenia fast foodów i zwiększ spożycie pełnowartościowej żywności, ćwicz regularnie.
– Zanurzyć się w kąpielach solnych epsom.

Dokonanie tych zmian w stylu życia nie będzie łatwe, ale zdecydowanie warto!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk