Jak Pozbyć się Niechcianego Brzucha – 5 Domowych Sposobów

Tłuszcz na całym ciele jest bardzo uparty aby go zlikwidować, a co dopiero mówić o brzuchu. Niestety nadmiar tłuszczu na brzuchu to również poważne zagrożenie dla zdrowia, ale to już wiecie. Ludzie, którzy noszą dużą wagę, mają zwiększone ryzyko cukrzycy, chorób serca, stłuszczenia wątroby i zespołu metabolicznego.

Wiele razy widzę komentarze pod moimi artykułami, że to już było, że każdy wie, że jest duże ryzyko różnych chorób i co z tego, że piszę o tym. A czy Ty żeczywiście przeczytają artykuł zrobiłaś coś z tym aby choć w małym stopniu temu zapobiec? Czy tylko siedzisz i marudzisz, że to już było.

Wiele jest osób początkujących i nie wie, że takie są konsekwencje otyłości, nawet sobie nie zdaje sprawę, że są otyli. Tym bardziej w małych wioskach. Myślą, że tak musi być lub po prosty nie wiedzą jak zacząć.

Dlatego dziś mam  kilka prostych nawyków może pomóc zredukować uporczywy tłuszcz. Spróbuj wykorzystać chodź jedną poradę z tego artykułu, a ja będę szczęśliwa, że komuś pomogłam. Te Małe zmiany mogą mieć duży wpływ na twoje zdrowie i brzuch!

– 1. Pij więcej wody. Możesz być odwodniony i nawet o tym nie wiedzieć. Łatwo pomylić pragnienie z głodem, więc następnym razem, gdy poczujesz głód, wypij szklankę wody, odczekaj kilka minut i zobacz, czy głód ustąpi.
– Dodatkowo picie większej ilości wody pomoże Twojej skórze i poziomowi energii, a także talii.

– 2. Wysypiaj się. Badania wykazały, że osoby, które mają zalecaną ilość snu, rzadziej mają nadwagę.

– Wczesne pójście spać powstrzymuje Cię przed sięganiem po późną przekąskę i może dostarczyć Ci energii na poranny trening.

– 3. Podnoś ciężary. Cardio pomaga spalać tłuszcz, ale jest znacznie bardziej skuteczny w połączeniu z treningiem siłowym.

– Trening siłowy pomaga przyspieszyć metabolizm, a także budować beztłuszczową masę mięśniową. Ma nawet inne korzyści, w tym utrzymanie masy kostnej i poprawę równowagi.

– 4. Unikaj napojów słodzonych. Prawdopodobnie wiesz, że cukier jest głównym winowajcą, jeśli chodzi o przyrost masy ciała.

– Jeśli nie masz pewności, jak rozpocząć detoksykację z cukru, zacznij od wyeliminowania z diety  słodkich napojów.

– Zastąp napoje  wodą z cytryną, herbatą, aby nawodnić i ograniczyć puste kalorie.

– 5. Planuj z wyprzedzeniem. Gotowanie własnych posiłków to najlepszy sposób na uniknięcie dodatkowego cukru, soli, tłuszczu i kalorii.

– Kiedy przygotowujesz jedzenie we własnym domu, wiesz dokładnie, co jesz.

– Usiądź i zaplanuj tygodniowe posiłki i przekąski, zanim pójdziesz na zakupy spożywcze.

– Przygotuj jak najwięcej przez weekend, aby w razie głodu mieć zdrową żywność gotową do spożycia ( ja tak robię, bo ciągle gdzieś dojeżdżam na treningi. )

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk